«
Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük banyo dekorasyonu için gelişen mimari tasarımlar sayesinde birçok dekorasyon fikri elde etmek mümkün. Özellikle küçük ve dar banyoların her açıdan dekore edilmesi zorken bu fikirlere fazlasıyla ihtiyaç duyuluyor.

Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Olur?

Banyo Dekorasyonu kişisel olarak insanı rahat ettirecek ve göze hitap edecek şekilde olmalıdır. Ne çok karışık ne de çok abartılı olmaktan uzak olan banyo dekorasyonları oldukça etkili olur.

Küçük banyo dekorasyonu yaparken öncelikle her şeyi derleyip toplayacak tek gözlü ve aynalı dolap kullanılması çok avantajlı olacaktır. Bunun dışında çamaşır makinesinin banyo dışında olması ve bunların dışında çok fazla eşyanın olmaması dekorasyon açısından çok önemlidir.

Küçük Banyo Dekorasyonu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Küçük banyo dekorasyonu yapılırken kesinlikle minimalist dokunuşlara yer verilmesi gerekir. Bu sayede minimalist olarak dekore edilen küçük banyolar çok daha büyük gözükecektir.

Peki, küçük banyo dekorasyonu için neler yapılabilir?

1- 1 Metrekare Banyo Modelleri Nasıl Dekore Edilir?

Çok dar bir banyo modeli olan 1 metrekare banyoların dekorasyonlarında iki renk kullanılarak renk hilesi yapılabilir. Bir tane koyu ve bir tane de açık renkle farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca muslukların duvara monte edilmesi alan elde etmek için oldukça kullanışlı olacaktır.

2- Kullanışlı Küçük Banyo Modelleri İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Kullanışlı bir küçük banyo dekorasyonuna sahip olmak için öncelikle oval bir duşa kabin ya da küvet kullanılması gerekir. Bu sayede daha fazla alan elde edilirken, duvara monte edilen mobilyaların kullanılması da çok işe yarayacak farklı bir fikirdir.

3- Duşa Kabinli Küçük Banyo Modelleri Nasıl Dekore Edilir?

Duşa kabinli ama küçük bir banyo modeliniz varsa muslukların ve mobilyaların duvara monte edildiği bir tasarım izlenmesi çok faydalı olur. Bunun dışında etrafta fazla eşya bırakılmaması ve çarpıcı bir duvar kağıdının kullanılması da banyonun çok büyük görünmesini sağlar.

Banyo aynası seçilirken de yuvarlak veya dörtgen olarak seçilmesi önemli bir detaydır. Bunun dışında basit ve dengeli birçok tasarım ögesinden de yararlanılması çok etkili olacaktır.

4- Duşa Kabinsiz Banyo Dekorasyonu İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duşa kabinsiz küçük banyo dekorasyonu oldukça zor olup, mutlaka yapılacak dokunuşlar banyoyu daha da daraltmamalıdır. Özellikle duvarla birleştirilebilen raflar ve askıların kullanılması çokça alan sağlayacaktır. Ayrıca küçük banyo dekorasyonu için küçük bitkilerin, mumların ve yazıların kullanılması banyonun modern görünmesine katkı sağlar.

5- Modern Banyo Tasarımları Küçük Banyolara Uygulanırken Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

En zor uygulamalardan bir tanesi de modern bir tasarımın küçük ve dar bir banyoya uygulanmasıdır. Zor bir tasarım dili olan küçük banyoların modernleşmesi için ilk önce alandan tasarruf etmek adına mobilyaların en az yer kapladığı duvarlara monte edilmesidir. Bu aşamadan sonra ayna seçimine kesinlikle dikkat edilmeli hatta mobilya için kullanılan aynalar tercih edilmelidir.

Küçük banyo dekorasyonu için banyonun dolu görünmemesi için her şey yapılmalıdır. Fazla dolu bir banyonun alan sıkışıklığından dolayı daha küçük görüneceği unutulamamalıdır.

6- Minimal Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Küçük banyo dekorasyonu için minimalist tasarım dili tercih edilmesi önemli olup, diğer eşya ve mobilyalarda bu anlayışla seçilmelidir. Küçük banyolar için yer döşemelerinde zıt renklerle yapılacak döşeme ve bunlarla beraber kullanılacak lavabo, mobilyaların uyumlu renklere sahip olması gerekir. Aynı zamanda birbirini tamamlaması da oldukça önemlidir.

Banyo dekorasyonunda duşa kabine çok az yer ayrılmalı ve insanların banyo yapabileceği bir alan bırakılmalıdır. Oval duşa kabin ya da küvet kullanılması da oldukça fazla alan yaratacağından bu tercihler göz önüne alınması gerekir.

7- Tuvalet Banyo Tasarımları İçin Dekorasyon Nasıl Olur?

Küçük banyolarda tuvalet duşa kabine ya çok yakın olmalı ya da karşılıklı olması daha fazla alan elde etmek için fayda sağlar. Tuvaletin hemen yanında lavabonun da bulunması kullanışlılık açısından çok etkili olur.

Küçük banyolarda tuvalet tercihi kapıdan biraz uzağa ve duşa kabine uyumlu olarak yerleştirme yapılması önemlidir. Bu sayede küçük bir banyo kullanışlı aynı zamanda ferah bir banyoya dönüşeceği için başarılı bir dekorasyona imza atılmış olur.

Küçük banyo pek çok ev sahibini zora sokabilmektedir. Ancak küçük banyolar için özel mobilya tasarımları sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

editor Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *