«
İkea Yataklı Koltuk

İkea yataklı koltuk, keyifli vakit geçirmek, sosyalleşmek, bir şeyler izlemek, kitap okumak gibi aktiviteler için dizayn edilmiştir. Sahip oldukları konfor sayesinde çok fazla tercih edilmektedir. İkea yataklı koltuk gün içinde kanepe, gece ise yatak haline gelmesiyle diğer modellerinden ayrılmıştır. Kalite ve uygun fiyatları nedeniyle de tüketiciler tarafından sevilmektedir.

İkea Yataklı Koltuk Modelleri

İkea Yataklı Koltuk
İkea Yataklı Koltuk

İkea yataklı koltuk modelleri iç kısımlarında sandık bölümleriyle geniş bir saklama alanına sahiptir. Böylece evinizdeki eşyalarınızı rahatlıkla depolama yapıp kolayca düzeninizi de sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra hem koltuk hem de yatak oluşuyla oldukça kullanışlıdır. Alternatif olarak İstikbal yataklı kanepe modellerine de bakabilirsiniz.

1 – İkea Yataklı Koltuk 3’lü Modeller

Kalabalık ailelerin çoğunlukla tercih ettiği bu modelle konforun yanı sıra eğlenceli anlara da imza atabilirsiniz. Tek minderli ya da minderlerini ayrı ayrı kullanacağınız bu modelde temizlik de çok rahat olmaktadır. Minder kılıfları tek tek sökülmeye elverişli olup dilediğiniz zamanda çıkarıp takabilirsiniz.

2 – İkea 2’li Yataklı Koltuk

Yatak pozisyonuna sahip bu kanepeler üçlü koltuğa göre hem de daha az yer kaplıyor hem de temizlik sürecine kolaylık sağlıyor. Fiyat olarak da daha uygun olduğu için üçlü koltuğa nazaran daha çok tercih edilmektedir.

3- İkea Köşe Koltuk Yataklı

İkea yataklı koltuk modelleri arasındaki köşe takımları  dar alanlarınızı geniş göstermek, aile bireyleri için ekstra küçük odaları oturma odası haline getirmek için oldukça uygundur. Sandıklı ve yataklı olarak üretilmesi fonksiyonel açıdan elverişlidir. Takılabilir başlıkları sayesinde kolayca yatağa dönüşebilir. IKEA KIVIK L koltuk olarak da geçer.

İkea Yataklı Koltuk Modellerinin Ana Özellikleri

İkea Yataklı Koltuk

İkea yataklı koltuk modellerinin birçok özelliği vardır. Kullanılan malzeme, renk, popüler modeller gibi  özelliklerine göre sınıflandırabilirsiniz. Aynı zamanda kalite ve uygun fiyat da İkea yataklı koltuk modellerini diğerlerinden ayırır.

A – Popüler Modeller

İç mekana uygun modeller seçmelisiniz. Bu model gerektiğinde size uyku için hizmet edecek, gerektiğinde bir sandık görevi görecektir. İkea yataklı koltuk için üretilen modeller şunlardır:

1 – Holmsund Model:  L şeklinde tasarımı açılır veya uyumak için rahat bir yatağa dönüşür.

2 – Gessberg Model: Döşemesi deriden yapılmıştır. Temizliği kolaydır. Yastıkları bozulmayacak şekilde elyaftandır.

3 – Wimle Model: Genellikle oturma odaları için tercih edilir. 5 kişiye kadar kapasiteli köşe modellerini içerir.

4 – Lycksele Model:  Ortopedik tabanlı kanepe olan lüks modellerdendir. Günlük olarak kullanılabilen en iyi modellerden biridir ve yatak haline gelebilir. Genç odası için tercih edilebilir.

 

B – Kullanılan Malzeme

Çerçeve için metal, sunta ve ahşap kullanılır. Ahşap türlerde en çok tercih edilen çam ağacıdır. Döşeme için keten, pamuk, ipek, polyester, suni deri kullanılır. Temizliği bakımı kolay malzeme tercih edilir.

C – Tasarım ve Renk

Her tasarıma uyan yüksek kaliteli, modern modeller tercih edilir. Ikea yataklı kanepe modellerinde  iç mekana uygun , sakin renkler kullanılır. En çok kullanılan renk seçenekleri şunlardır:

Ayrıca kişiye göre ürünler tasarlanıp, istenilen kalite ve işlevsellikte İkea yataklı koltuk modelleri de tasarlanabilir.

D – Avantaj ve Dezavantajları

Kişiler genellikle üretilen ürünün avantajına bakarlar ve ona göre marka tercihinde bulunurlar. Bu yataklı kanepe modellerinin de bir çok avantajı vardır. Bunlara şu şekilde göz atarsanız:

  • Küçük odalar için hem kullanışlı hem de yer kaplamayan modeller vardır.
  • İşlevsellik açısından oldukça uygundur. Yani hem kanepe hem de yatak olma özelliğine sahip bir çalışma prensibi vardır.
  • Ürünlerin maliyeti kabul edilebilir cinstendir. Yani uygun fiyatlıdır.
  • İkea yataklı koltuk modellerinde kanepeler için iç elemanları toplama fırsatı vardır. Yani kendi bünyesinde gerekli olan tüm parçaları bulabilirsiniz.
  • Seri olarak mobilya üretimi sayesinde bir odayı tek bir tarzda döşeme imkanınız doğar.
  • Boyut seçimi konusunda da size çeşitli modeller sunar.

Dezavantajı konusunda çok önemli eksiklikleri yoktur ancak bir uyarı vardır, satın alınan malları sizin toplamanız gerekir. Bunu da bir uzman eşliğinde biraz ek maliyetle halledebilirsiniz.

İkea Yataklı Koltuk Fiyatları

Evinizde koltuk takımlarıyla fark yaratmak istiyorsanız, evinizin en temel mobilyası olan koltuk takımlarında kaliteye önem vermelisiniz. Kalitesiz bir koltuk da size yıllar içinde görüntü kirliliği olarak geri dönecektir. İkea ailecek vakit geçirilebilecek hem kaliteli hem uygun fiyatlı yataklı koltuk takımlarını sunar. 5 ile 20 bin arasında kalite ve boyuta göre fiyat belirlenmiştir.

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *