«
oda-kapilari-fiyatlari

Oda kapıları fiyatları model ve kaliteye göre farklılık göstermektedir. Günümüzden gelişen teknoloji ile farklı modellerde kapılar üretmek mümkün olmuştur. Her yenilik fiyat standardını değiştirmiş ve geliştirmiştir. Bu yüzden oda kapıları fiyatları zaman zaman güncellenmektedir.

Oda Kapıları Fiyatları ve En Çok Tercih Edilen Kapı Modelleri

oda-kapilari-fiyatlari

Oda kapıları fiyatları kullanıldığı alana göre de değişmektedir. Çünkü farklı alanlara farklı modellerde kapılar takılmaktadır. Her ihtiyaç için farklı malzeme kullanarak farklı kapılar üretilmektedir. Bu en genel olarak modeller şöyle sıralanabilir:

  • İç kapı modelleri
  • Dış kapı modelleri

Bu modeller de kendi içinde türlere ayrılmaktadır. Avangart ve modern seçenekler iç kapı için kullanılır. Dış kapıda ise daha çok kullanılan malzeme öne çıkarak isimlendirme yapılır.

Siz de kapı modelleri arasından oda kapıları fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ancak tercihinizi yaparken iç mekan veya dış mekan olarak kullanım alanınızı belirtmeyi unutmamalısınız. Bu yazımızda fiyatları etkileyen unsurları inceleyebilirsiniz.

1 – Oda Kapı Fiyatları Modeline Göre Değişir

oda-kapilari-fiyatlari
Oda Kapıları Fiyatları

Oda kapıları fiyatları denildiğinde akla birçok kapı çeşidi gelir. Örneğin camlı tasarımlar veya lake modeller bunlardan bazılarıdır. Bu kapıların fiyatları birbirinden farklıdır. Her ikisi de iç kapı olmasına rağmen kullanılan malzeme farklıdır. Hatta aynı modelin ev iç kapı modelleri 2023 ve 2022 fiyatları bile farklılık gösterir.

2 – Kapı Fiyatları Kullanılan Malzemeye Göre Değişir

Kapı modellerine bakıldığında aslında hepsi ahşaptan üretilmiştir. Ancak dış kaplamasının farklı olması oda kapıları fiyatları arasında fark yaratmaktadır. Aşağıdaki tabloda farklı kapı modellerini görebilir ve kullanılan malzemeyi inceleyebilirsiniz.

                                       Kapı Modelleri ve Kullanılan Malzemeler
Kompozit kapı Mdf ve sunta malzeme kullanılır. Bu malzemeler gürültüyü azaltma amacıyla kullanılır.
Laminant kapı Mdfnin preslenip karton ile sıkıştırılmasıyla üretilir. İsteğe göre renk kartelasından rengini seçebildiğiniz bir kapı çeşididir.
Lamine kapı Laminant kapının parlak halidir. Aynı şekilde üretilir ancak lamine kapılar boya gerektirmez.
Lake kapı Doğal ahşap ve mdf gibi malzemelerden üretilir. Üzeri lake ile boyanır.
Amerikan kapı İki adet kapı yüzeyinin farklı ağaçlar ile sıcak preste sıkıştırılmasıyla elde edilir. Genel olarak ladin, köknar ve çam gibi ağaçlar kullanılır.
Ahşap kaplama kapı Ağaç Yüzeyleri Makinelerden Geçirilerek Doğal Bir Görünüm Elde Edilir. Bu oluşan desen mdf üzerine yapıştırılarak bu kapılar elde edilmektedir.
Melamin kapı Melamin organik bileşenine ısı uygulayarak melamin levhalar oluşturulur. Bu levhalarla kapı üretimi yapılır.

Bu kapı modelleri dışında kullanılabilecek kapı modelleri de mevcuttur. Burada kullanılan malzemeleri inceleyerek siz de kararınızı verebilirsiniz. Bunun dışında 2. el kapı fiyatları gibi aramalarla bütçenize uygun bir model tercih edebilirsiniz. Bu konuyla ilgili internette sahibinden 2. el oda kapıları araması yapmanız seçeneklere ulaşmanızı sağlayacaktır.

3 – Kapının Kullanılacağı Alana Göre Fiyatlar Değişir

oda-kapilari-fiyatlari

Kapı bir ev için vazgeçilmez bir unsurdur. Güvenlik, gizlilik, ses yalıtımı gibi birçok fonksiyonu vardır. Bunun dışında evinizin dekorunu tamamlayan önemli bir elementtir.

Evlerimizde her odanın bir kapısı vardır ve bu kapılar gelişigüzel seçilmiş değillerdir. Örneğin koridorunuzda bir pencere yoksa kapınızın camlı olması bir tesadüf değildir. Veya dış kapınızın çelik olması güvenliğiniz için önemli bir detaydır. Bu gibi ayrıntılar kullanılan malzemeyi değiştirecek ve bu değişim de oda kapıları fiyatları için farklı miktarlar ortaya koyacaktır.

4 – Kapı Boyutu Fiyatları Etkileyecektir

Oda kapıları fiyatları ebatlara göre de değişebilmektedir. Genel olarak evlerde 80 cm genişliğinde oda kapı ölçüleri bulunur. Bunun dışında banyo tuvalet gibi alanlarda 70 cm genişliğinde kapı ölçüsü kullanılır. Burada amaç kapı açıldığında oluşan ölü alanı daraltmaktır.

Genel olarak oda kapıları aynı ölçüde olsa da örneğin geniş bir oda için kanatlı bir model tercih etmek isteyebilirsiniz. Böylece kapı ebatı değişecek ve bu fiyatlara yansıyacaktır. En ucuz kapı fiyatları arasından seçim yapsanız da ebatın değişmesi mutlaka fark yaratacaktır.

5 – Kapı Tasarımları Fiyat Farkı Oluşturabilir

oda-kapilari-fiyatlari

Günümüzde farklı tasarımlarda birçok kapı üretilmektedir. Bu tasarımlar sayesinde herkes evinin kapısını dilediği renk ve modelde seçebilmektedir. Genel olarak mobilyalar, salon aksesuarı gibi evin tarzı ile uyumlu kapı çeşitleri en çok tercih edilin kapı modelleri arasında olmaktadır. Kişisel istekler ön plana çıktığında ise oda kapıları fiyatları farklılık gösterebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Oda kapıları fiyatları için internet üzerinde arama yapanların merak ettikleri sorular ve cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1 – En Ucuz Amerikan Kapı Fiyatları Ne Kadardır?

Bu konuda fiyatlar desenlere ve boyutlara göre farklılık gösterdiği için tam bir fiyat vermek doğru değildir. Yaklaşık olarak Amerikan oda kapıları fiyatları 3000 TL ile 6000 TL arasındadır.

 2 – Ahşap Kapı Fiyatları ve Modelleri Nelerdir?

Ahşap oda kapıları fiyatları değişkenlik göstermektedir. Çünkü çok fazla model vardır. İnternet alışverişi yapıyorsanız çok çeşit görmeniz mümkündür.

3 – En Ucuz Oda Kapısı Hangisi?

Amerikan kapı modelleri oda kapıları fiyatları arasında en uygun fiyatlılardır.

4 – Oda Kapıları Ne Renk Olmalı?

Genel olarak ahşap veya beyaz tercih edilir.

Bir Cevap Yaz

Elif Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *