«
cam-filmi-fiyatlari

Cam filmi fiyatları aracına film uygulaması yaptırmak, aracının havasını değiştirmek isteyenler için önemli bir kriterdir. Çünkü cam filmi uygulama fiyatları zaman zaman güncellenmektedir. Ayrıca fiyatları etkileyen birçok etmen bulunmaktadır.

Oto Cam Filmi Fiyatları 2023

cam-filmi-fiyatlari

Cam filmi fiyatları uygulama yapılacak alana ve uygulanacak malzemeye göre değişebilmektedir. Bu konuyla ilgili olarak bütçenizi belirlemek için oto cam filmi uygulama fiyatları gibi aramalar yaparak internetten yardım alabilirsiniz. Ayrıca farklı marka ve modellerin karşılaştırmasını yaparak bilgi sahibi olmak yararınıza olacaktır. Peki uygulama yapılırken fiyatlar nasıl belirlenir? İşte ayrıntılar.

1 – Cam Filmi Fiyatları Uygulama Alanına Göre Belirlenir

Cam filmi fiyatları belirlenirken uygulama yapılacak alan önemlidir. Çünkü bu tarz uygulamalarda fiyatlar metrekare cinsinden belirlenmektedir. Ayrıca araç sahibi bazen sadece ön cama bazen ise sadece yan camlara film yaptırmayı tercih etmektedir. Bu da fiyatı etkilemektedir.

2 – Uygulanacak Malzemenin Kalitesi Önemlidir

cam-filmi-fiyatlari

Cam filmi fiyatları malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Kullanıcılar bu tarz ürünlerin uzun ömürlü olmasını tercih ettikleri için kalitesini de önemser. Bu husus fiyatı etkileyen en önemli husustur. Bu konuyla ilgili bilinen en kaliteli cam filmi markaları arasında birçok farklı marka bulunur. Ancak dünya çapında bilinen ve güvenilen belli markalar vardır. Bunlar arasında;

  • Ziebert cam filmi
  • 3M cam filmi
  • Solarmax cam filmi
  • Sonax cam filmi
  • Black master aynalı cam filmi gibi markalar sayılabilir.

Peki cam filmi ne işe yaramaktadır?

                                 Cam Filmi Kullanmanın Avantajları
Cam filmi araç sahibinin özel eşyalarının dışarıdan görünmesini engeller. Araç içerisindeki sıcaklığın azalmasında ve sürüş konforunun artmasında yardımcı olur.
Güneş ışınlarını engelleyerek gözün korunmasını sağlar. Camların hasar görmesini engeller. Kırık ve çiziklere karşı koruma oluşturur.

Ayrıca cam filmi sadece araçlara değil balkon cam ve pencereleriniz için de kullanılabilecek bir üründür.

3 – Uygulamayı Yapan Ekip Fiyatın Belirlenmesinde Önemlidir

Cam filmi uygulaması basit bir uygulama olsa da ekibin profesyonel olması gerekmektedir. Filmin montajını uzun ömürlü kullanım sağlaması açısından çok önemli bir detaydır. Bu yüzden aracınızda böyle bir uygulama yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve güvenilir bir ekip tercih etmelisiniz.

İleride oluşabilecek sorunlar hakkında size güven verecek bir ekip sayesinde içiniz rahat bir şekilde aracınıza uygulama yaptırabilirsiniz. Ekibini profesyonel olması ilk aşamada cam filmi fiyatları açısından biraz maliyetli olsa da sonra oluşabilecek sorunlara karşı iyi bir önlem olacaktır.

4 –  Aracın Modeli Fiyatta Değişiklik Yaratır

cam-filmi-fiyatlari
Cam Filmi Fiyatları

Cam filmi fiyatları araçların modellerine göre de değişiklik göstermektedir. Aracın modeli ve cam sayısına göre fiyat farklılaşmaktadır. Büyük ve cam sayısı çok olan araçlara daha fazla film kullanılacağı için fiyat yüksek çıkabilmektedir.

Bunun dışında öncelikli olarak araca cam filmi takılıp takılmayacağı araştırılmalıdır. Örneğin acil çıkış gerektirecek durumda olan araçlarda film takılması yasaktır. Örneğin yolcu araçlarına herhangi bir film uygulanmaz.

5 – Cam Filmi Numaraları Fiyatı Etkiler

Cam filmi fiyatları ile ilgili bir etken de koyuluğu belirten numaralardır. Filmler geçirgenlik seviyesine göre 1, 2, 3 ve 4 şeklinde isimlendirilmiştir. Burada küçükten büyüğe doğru geçirgenlik azalırken cam filmi rengi koyulaşmaktadır.

Trafikte güvenli bir sürüş için görüşün net olması gerekmektedir. Bu yüzden çok koyu sayılan 3 ve 4 numara filmler trafikte tercih edilmez. Yüzde 85 ve yüzde 70 görüş sağlayan 1 ve 2 numara camlar trafik için güvenli kabul edilir. Bundan dolayı 2 numara cam f4ilmi fiyatları en çok araştırılan konuların başında gelmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Cam filmi taktırmak isteyenler internet üzerinden bazı sorularına cevap aramaktadır. İşte en sık aranılan sorular ve cevapları.

1 –  Cam Filmi Ne Kadar Tutar?

Fiyatı etkileyen birçok faktör vardır. Dilerseniz aracınızı götürüp yüzyüze veya internet üzerinden araç bilgilerinizi girerek fiyat alabilirsiniz.

2 – Kaç Numara Cam Filmi Yasak?

4 numara film yasaktır. 3 numara film ise sadece bazı kısımlara uygulanabilir.

3 – 3M Cam Filmi Fiyat Nedir?

390 TL ile 2.230 TL arasında değişmektedir. Cam filmi fiyatları hesaplanırken metrekare hesabı yapılmaktadır.

4 – Cam Filmi Ruhsata İşlenir mi?

Hayır işlenmez.

5 – Filmi Camlar Muayeneden Geçiyor mu?

Hafif kusurlu olarak geçmektedir. Filmler muayaneye engel değildir.

 6 – Akıllı Cam Filmi Fiyat Nedir?

Akıllı cam filmi ev için kullanılmaktadır.  Cam filmi fiyatları uygulama alanına göre değişiklik göstermektedir.

7 – Ev İçin Cam Filmi Tavsiye Ediliyor mu?

Ev cam filmi kullananlar genel olarak tavsiye etmektedir.

Bir Cevap Yaz

Elif Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *