«
Elektrik Süpürgesi Önerileri

Elektrik süpürgesi önerileri arasında en kullanışlısı hangisi? Toz torbalı mı toz torbasız elektrikli süpürge mi olmalı? Elektrik süpürgesi ev temizliği için olmazsa olmazlarımız arasındadır. Yerdeki tozu ve kiri arındırmak, evin havasını tazelemek için en kullanışlı ev aletidir. İşte sizin için güncel en iyi elektrik süpürgesi önerileri!

En İyi Elektrik Süpürge Markası Hangisi? Güncel Elektrik Süpürgesi Önerileri

Elektrik Süpürgesi Önerileri
Elektrik Süpürgesi Önerileri

Elektrik süpürgesi almak isteyenlerin aklındaki tek soru bu: Hangi elektrikli süpürge tavsiyesini önerirsiniz? Daha kolay seçim yapabilin diye en iyi toz torbalı ve toz torbasız süpürge modellerini açıklıyoruz. İşte elektrik süpürgesi önerileri bu yazıda.

1 – Elektrik Süpürgesi Önerileri: Dyson Animal Pro 2 Torbasız Elektrikli Süpürge

Elektrik süpürgesi önerileri arasında ilk olarak DYSON Animal Pro 2 Torbasız süpürge, temizlik anlamında gösterdiği üstün performans ile sizi hayran bırakacaktır. Verimli toz ayırma işlemi sayesinde diğer elektrikli süpürgeler gibi yıkanması veya değiştirilmesi gereken bir filtresi yoktur. Dyson Big Ball silindir elektrikli süpürgeler devrildiklerinde kendi kendine düzelebilirler. Ayrıca toz haznesine sahiptir. Tek bir tuşla yerinden çıkarmanızı ve kolaylıkla boşaltmanızı sağlar.

2 – Elektrik Süpürgesi Önerileri: Miele Blizzard CX1

Elektrik süpürgesi önerileri listemizde bulunan, ev ve yaşam alanları için özel olarak üretilen Miele Blizzard CX1 vortex teknolojisi ile donatılmıştır. Miele Blizzard CX1 yüksek hızlı devir gücü sayesinde tozları haznesinin en dibine hapseder. Ayrıca comfort clean özelliği ile tam hijyen sağlanır. 2 litrelik toz kapasitesine sahip olan Miele Blizzard manevralı tasarımı sayesinde kolayca hareket ettirilebiliyor.

3 – Elektrik Süpürgesi Önerileri: Bosch BGS7SIL1

Elektrik Süpürgesi Önerileri

Elektrik süpürgesi önerileri listemizde yer alan ve self clean, quattro power gibi üstün teknik özelliklere sahip olan Bosch elektrikli süpürge sessiz çalışma performansıyla son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. Tasarımı sayesinde köşe bucak temizlik yapma imkanı sunan bu cihaz yüksek motor gücüne sahip olarak tozu kiri içerisine hapsediyor. Kendi kendini temizleyen filtre sistemi sahibidir. Bosch elektrikli süpürge 10 yıl motor garantisi de veriyor.

4 – Elektrik Süpürgesi Önerileri: Arçelik TSZ 9953 Toz Torbasız Elektrik Süpürgesi

Arçelik elektrikli süpürge modellerinde bulunan HEPA 13 filtre tozların ortama salınmasını engelleyerek toz tutma performansını artırır. Makineden dışarı verilen hava %99,98’e varan oranda temizlenmiş olur ve A sınıfı toz tutma performansı yakalanır. Arçelik en iyi elektrikli süpürgelerin sahip olduğu TrayClean özelliği ise toz haznesi boşaltma işlemini bir tuşa basarak tek elle yapmanızı sağlar. Kolaylığıyla elektrik süpürgesi önerileri için en iyilerinden biri.

5- Elektrik Süpürgesi Önerileri: Mi Robot Vacuum Mop – Kablosuz Süpürge VACUUMMOP

Robot, temizlik boyunca su hacmini otomatik olarak kontrol eden, zemini koruyan ve su çıkışını eşit bir şekilde sağlayan 200 ml akıllı elektronik kontrollü su deposu ile donatılmıştır. NIDEC strong fırçasız motor kullanır, sürekli olarak zemindeki kirleri süpürür ve boşluklar arasında yüksek emiş gücü sağlar.

6 – Elektrik Süpürgesi Önerileri: Philips Maraton Ultimate: Alerji H13 Filtre

Elektrik Süpürgesi Önerileri

Polen, evcil hayvan tüyleri, ev tozları ve diğer alerjenler dahil en ince tozları bile %99,9 oranında hapseder. Power Max Sensör, filtre temizleme zamanı geldiğinde sizi uyarır. En yüksek performansla ve maksimum emiş güce sahip olan bir sistemle çalışır.

En Çok Satılan Elektrik Süpürgesi Modellerinin Ortak Özellikleri?

Sunulmuş olan elektrik süpürgesi önerileri arasında dikkat etmemiz gereken bazı terimler bulunmaktadır. Elektrik süpürgelerinin emme gücü, elektrik süpürgelerinin performansıyla ilgili en önemli terimdir. Öncelikle bilinmelidir ki güç ve performans aynı anlama gelmez. Yüksek watt miktarı, vakumun ne kadar güç tükettiğini anlatan bir ölçümdür.

Peki watt değeri tamamen emiş gücüyle mi ilgilidir? Hayır. Gerçek emiş gücü başka etkenlere de bağlıdır. Vakumun emiş gücü zamanla azalabilir. Bunun için yapabilecek birkaç şey var. Elektrik süpürgeniz torbalıysa her 3 ayda bir değiştirebilirsiniz. Aynısı filtreler için de geçerlidir. 3 ayda bir temizlik veya en fazla bir yılda değiştirmek için en uygunudur. Ayrıca hortumun içindeki tıkanmalar da emme gücünü büyük ölçüde azaltabilir.

Özenle hazırlanan elektrik süpürgesi önerileri arasında orta, ileri ve düşük seviyeli emiş gücüne sahip modeller ve markalar bulunmaktadır. Bütçenize ve beklentinize uygun olanı elektrik süpürgesi önerileri arasında mutlaka bulabilirsiniz!

Süpürge Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler

Elektrik Süpürgesi Önerileri

Değerli evlerinize yeni bir eşya alacakken çok defa düşünmekte haklısınız. Çünkü hayat kalitenizi doğrudan etkilerler. İşte bu yüzden size elektrik süpürgesi önerileri verirken bir yandan da hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini de bu yazıda bulabilirsiniz!

1. Pratik Olmalıdır

Ağırlığıyla sizi yormayacak, hareket kabiliyeti daha fazla olan bir süpürge tercih ederseniz hem mobilyalar çevresinde kullanması daha kolaylaşacak hem de daha az efor sarf edeceksiniz.

2. Sessiz Olmalı

Temizlik yaparken telefonun veya kapının çaldığını duyacak seviyede ses çıkaran elektrik süpürgeleri tercih edilmelidir. Örneğin standart bir elektrik süpürgesinin ses seviyesi 78 desibeldir. En sessiz olan elektrik süpürgesi ise 68 desibeldir. 68 desibel normal konuşma düzeyidir. Gürültünün her 3 desibelde iki kat arttığını göz önünde bulundurursak, 68 ile 78 desibel arasında ciddi bir fark olacaktır.

3. HEPA Filtreli Olmalı

Evinizdeki hava kalitesinden hassas derecede etkilenebilecek olanlar için havayı daha iyi filtre eden HEPA filtreler tavsiye edilmektedir. HEPA, Yüksek Verimli Partikül Filtresi, astım ve alerjik belirtilere neden olan ince toz partiküllerini yakalar. HEPA filtre 0.3 mikron boyutundaki partiküllerin 99.97%’sini filtreler. Bu oran oldukça iyi bir filtrasyon seviyesidir. Bu özelliğe sahip makineler. en iyi elektrikli süpürge modellerinden olmaktadır.

4. Marka Bilinirliği Yüksek Olmalı

Markanın bilinirliği garanti dahilinde yaşanacak problemlerin çözülmesi için önemlidir.

5. Aparatlarının Kalitesine Dikkat Edilmeli

Çoğu firma aparatların kalitesine garanti vermez. Eğer kötü malzemeden yapıldı ise bazen ilk kullanımda bile kırılabilir. Bu yüzden önce tüm aparatlarına garanti veren firmalar tercih edilebilir.

6. Garanti Süresine Bakılmalı

Bir elektrikli süpürgenin kalitesi uzun yıllar dayanabileceğini gösterir. Dayanıklılık elektrik süpürgesinin malzeme kalitesiyle doğrudan ilgilidir. Diğer bir gösterge ise firma tarafından ürüne verilen garanti süresidir. Ürünün motoruna ayrı bir garanti veriliyorsa gözden kaçırmamak gerekir.

7. Yaygın Teknik Servis Ağı

Tabii ki de yaygın servis ağı önemlidir, ancak size yakın servisi olmasa da bazı markaların evinizden ürünü alıp tekrar evinize teslim etme özelliği mevcuttur. Bu tür markaları tercih etmek yaşadığınız sorunu gidermekte daha etkili olacaktır.

En İyi Elektrik Süpürgesi Yorum Araştırması: Toz Torbalı mı Olmalı, Toz Torbasız mı?

Elektrik Süpürgesi Önerileri

Elektrik süpürgesi önerilerinden birini seçerken toz torbalı veya toz torbasız olması da önemli kriterler arasındadır. Yaygın olarak torbalı elektrik süpürgeleri daha çok toz çekebildiğinden daha çok tercih edilir. Yalnız torbanın sürekli değiştirilmesi ihtiyacı doğacağından maddi olarak sizi biraz yorabilir.

Günümüzde daha popüler olan ve en iyi performans gösteren ise torbasız elektrik süpürgesidir. Temizlik bittikten sonra kirleri çöpe dökebilir ve daha az masrafla daha verimli bir temizlik elde edebilirsiniz. Bu yüzden kullanışı hem daha kolay hem de daha ekonomiktir. Yani tercihinizi elektrik süpürgesi önerileri doğrultusunda kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *