«
cerrahi-bone-modelleri

Cerrahi bone modelleri sağlık personellerinin farklılık açısından araştırdığı konulardan birisidir. Ameliyat, dikiş atma gibi steril ortam gerektiren durumlarda cerrahi bone kullanımı zorunludur. İnsan sağlığından bahsedildiğinde sağlık çalışanları mümkün olduğunca hijyene uymaktadır. 

Cerrahi Bone Modelleri Nasıl Olmakta? 

Cerrahi bone modelleri birden farklı çeşitte olabilmekle birlikte bilinen modeller de bulunmaktadır. Hangi bone türüyle rahat edileceği kullanan kişilere göre değişmektedir. Bu sebepten dolayı en rahat model veya kumaş budur demek mümkün olmamaktadır. 

cerrahi-bone-modelleri
Cerrahi Bone Modelleri

 

Kimi kullanıcılara göre arkadan bağlamalı kumaş cerrahi boneler rahatken kimi kullanıcılara göre daha elastik kumaşlı boneler daha rahat olmaktadır. Bu noktada sayılabilecek bilinen birkaç cerrahi bone modelleri: 

  • Arkadan ipli olan bağlamalı kumaş bone 
  • Tek kullanımlık en bilinen cerrahi bone 

Olmaktadır. Bu boneler en bilindikleri olmakla birlikte çoğunlukla da en çok kullanılanlar arasındadır. 

Erkek Cerrahi Bone Modelleri 

Cerrahi bone modelleri arasında cinsiyet ayrımı olmamakla birlikte sadece tesettür cerrahi boneler tek bir cinsiyete yöneliktir. Tesettür cerrahi bone dışında kalan her bone erkekler için de uygundur. Bu modeller özel tasarımlı, isim yazılı veya farklı baskılı modeller olabilmektedir.  

Tesettür Cerrahi Bone Nedir? 

Tesettür cerrahi bone modelleri, diğerlerinin aksine bonenin arka kısmında kalın ve uzun parçaların uzandığı bir türdür. Bu uzun kumaş boynu güzelce çevreleyip örtmektedir. Bu sebepten ötürü de tesettürlü doktor, hemşire gibi sağlık personellerinin çok rahat kullandığı bir bonedir.  

Likralı Cerrahi Bone 

cerrahi-bone-modelleri

Likralı veya esnek kumaş boneler ise bir diğer bone türü kategorisindedir. Esnek kumaş yapısı sayesinde uzun süren ameliyat, steril ortam gerektiren tedavi gibi olaylarda rahatça kullanılmaktadır. Esnek, sıkmayan yapısı sayesinde başta sıkma veya iz yapma gibi durumlara pek rastlanılmaz. Bu sebeple de uzun süren kalp, beyin ameliyatlarında sağlık çalışanları konforlu bir şekilde ameliyatı yapabilmektedir. 

Kumaş Cerrahi Bone 

Kumaş bone, cerrahi bone modelleri arasında en sık karşılaşılan bonedir. Hem kumaş yapısı hem de model, desen ve renk çeşitliliğinden dolayı kullanılmaktadır. Kumaş cerrahi bonelerde birçok farklı desenli, renkli modellere rastlanılmaktadır. Özel tasarıma imkan sağlaması sebebiyle oldukça rehavet gören bir bone modelidir. 

Kişiye Özel Doktor Bonesi Modelleri 

cerrahi-bone-modelleri

Kişiye özel veya özel tasarım olarak adlandırılabilecek şekillerde bone türleri de bulunmaktadır. Bu tarzdaki özelleştirilmiş boneleri kullanıcılar kendileri yaptırmaktadır. Özel cerrahi bone tasarımı yapan kurumlarla irtibata geçildiğinde kumaş yapısı, üzerine eklenecek tasarım veya imza hakkında detaylı bilgileri verip, bonenize ekletebilirsiniz. Böyle bir tasarımla hem kendinizi daha özel hissedip hem de size şans getirmesini sağlayabilirsiniz. 

Cerrahi Bone Nerede Satılmakta? 

Cerrahi bonelere medikal ürün satan yerlerde, eczanelerde veya internet üzerinde rastlanılmaktadır. Buralardan alınmakla birlikte özel tasarım yapan yerlerde de cerrahi bone tasarımı yaptırıp, satın alabilirsiniz. Fiyatları değişmekle birlikte trend olan bonelerde bile birtakım finansal değişiklikler yaşanmaktadır. 

 

İlginizi Çekebilir: 10 Farklı Dikişsiz Bone Model Önerisi!

Bir Cevap Yaz

Esra Şen Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *