«
yeni-dogum-yapanlara-goturmek-icin-10-hediyelik-cicek-fikri

Hediyelik çiçek anne olan sevdiklerinize verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. Kız veya erkek bebekler için oldukça farklı seçenekler arasından kararınızı vererek yeni anne olmuş birisinin bu mutlu gününü taçlandırabilirsiniz.

Hediyelik Çiçek Türleri Nelerdir?

Hediyelik çiçek denilince aklınıza binlerce farklı isim gelebilir. Ancak bu konuda uzman kişiler size doğru yönlendirmeler yaparak hangi çiçek ne için uygundur fikir verebilir. Genel olarak bakmak gerekirse hediyelik çiçek türleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Saksı çiçekleri
  • Tasarım çiçekler
  • Yenilebilir çiçekler
  • Çelenkler
  • Kişiye özel çiçekler
  • Gönderim amacına göre çiçekler olarak bilinir.

Peki çok sevdiğiniz arkadaşınız yeni doğum yaptı onun için hangi çiçeği tercih etmelisiniz? İşte gönderebileceğiniz çiçekler ve anlamları.

1 – En Güzel Hediyelik Çiçek Orkidedir

hediyelik-cicek
Hediyelik Çiçek

Orkide renk çeşitleriyle ve zarifliğiyle yeni anne olmuş birine verilebilecek en güzel çiçektir. Hediyelik çiçek denilince akla ilk gelenlerden biri olan orkide aşk, sevgi anlamını taşır. Ayrıca her rengin de ayrı bir anlamı vardır.

                                      Orkide Çiçeğinin Renkleri ve Anlamları
Beyaz orkide Masumiyet ve saflığı simgeler.
Sarı orkide Arkadaşlık ve dostluk anlamını taşır.
Mavi orkide En büyük aşkın simgesidir.
Fuşya orkide Samimiyet anlamına gelir.
Mor orkide Asalet ve onuru simgelemektedir.

Orkide narin olmasına rağmen uzun ömürlü saksı çiçekleri arasında yer alır. İyi bakıldığı sürece uzun yıllar yaşayabilir.

2 – Fuchsia in Jungle – Tillandsia Saksı Çiçeği

Hediyelik çiçek tercihinizi Tillandsia saksı çiçeğinden yana kullanacaksanız hayalperest birisine çiçek gönderiyor olmalısınız. Ayrıca bu çiçek ılımlılık anlamı da taşımaktadır. Bunun dışında ülkemizde hava çiçeği olarak da tanınan bu tür yaşam alanınızın enerjisini de yükseltebilir. Bu yüzden yeni doğum yapmış birisine rahatça götürebileceğiniz bir çiçek türüdür.

3 – Monstera – Deve Tabanı Çiçeği

Delikli yaprakları bulunan bu tür uğur getirdiğine inanılan bir çiçek türüdür. Yeni doğan bir bebeğin de aileye uğur getirdiği düşünülürse hediyelik çiçek tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Böylece saksıda çiçek hediye etmek istediğiniz kişi uzun yıllar sizin iyi dileklerinizi yanında hissedecek.

4 –  Antoryum Çiçeği

hediyelik-cicek

Canlı çiçek çeşitleri arasında en sık tercih edilenlerden biri de antoryum çiçeğidir. Bu çiçek genel olarak mutluluk ve bereket anlamlarındadır. Flamingo çiçeği olarak da bilinen bu çiçek renkleriyle de göz doldurmaktadır. Ayrıca renklerinin anlamları da farklıdır. Eğer hediyelik çiçek tercihinizi bu yönde yapacaksanız renklerin anlamlarını bilerek hareket etmelisiniz.

  • Beyaz antoryum: Sadelik ve saflık anlamındadır.
  • Kırmızı antoryum: Aşkı simgeler.
  • Lila antoryum : Masumiyeti ifade eder.

5 – Camino – Pachira Aquatica Saksı Çiçeği

Para çiçeği olarak da bilinen bu tür ucuz saksı çiçekleri arasındadır. Bulunduğu ortama yaydığı pozitif enerji ile bilinir. Ayrıca bu hediyelik çiçek türünü tercih edecekseniz  olduğu bölgede 3 aydan fazla yetişmesi durumunda o bölgeye bereket getirdiğini de biliyor olmalısınız. Yani karşı tarafa bolluk bereket dileklerinizi canlı çiçek hediyelik tercihinizle iletmiş oluyorsunuz.

6 – Zambak – Lilyum Çiçeği

Doğumu ve masumiyeti simgeleyen bu çiçeği bir buket olarak sevdiklerinize rahatlıkla hediyelik çiçek olarak alabilirsiniz. Zarif görüntüsü ile yeni doğum yapmış bir anneyi en çok sevindiren çiçeklerden olacaktır. Yunan mitolojisi konu alan filmlerde oldukça işlenen zambaklar ayrıca Herkül’ü anlatan her esere konu olmuş bir çiçek türüdür.

7 – Lisyantus  Çiçeği Buketi

Sevgi, saygı ve bağlılığı anlatan bu hediyelik çiçek seçeneğiyle karşınızdaki kişinin yüzünde kocaman bir gülümseme oluşturabilirsiniz. Güle benzeyen bir görünüme sahip olan bu çiçek oldukça güzel bir hediye seçeneğidir. Farklı renkleri de olan bu çiçeklerden bir buket oluşturabilirsiniz.

8 – Gerbera Çiçeği

hediyelik-cicek

Hediyelik çiçek buketi olarak tercih edebileceğiniz en güzel türlerden biri de gerbera çiçeğidir. Papatyaya benzerliğiyle dikkat çeken bu türü gül ve okaliptüs çiçekleri ile birleştirerek harika bir görsel şölen hazırlayabilirsiniz. Özellikle neşe ve saflık anlamına gelen bu çiçek oldukça uzun ömürlü bir vazo çiçeğidir.

9 – Lale Buketi

Lale rahatlık hissi uyandıran bir çiçektir. Değişik renkleri bulunmaktadır. Dilerseniz renklerden bir kombinasyon yaparak dilerseniz tek renk ile bir buket yaparak hediyelik çiçek tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz.

10 – Gül Buketi

hediyelik-cicek

Güller herkes tarafından sevilen çiçek türlerindendir. Renk çeşitleriyle de mest eden bu tür hediyelik çiçek için tercihiniz olabilir. Dilerseniz buketiniz içine okaliptüs veya krizantem çiçeklerinden de ekleyerek hoş bir kombinasyon yapabilirsiniz.

Sık sorulan Sorular

Hediye olarak çiçek almayı düşünenler bazen kararsız kalabilmektedir. Bu konuyla ilgili sık sorulan soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

1 – Hangi Çiçek Neyi Temsil Eder?

Her çiçeğin bir anlamı vardır. Bu konuda amacınızın ne olduğunu belirtirseniz en doğru fikir size sunulacaktır.

2  – Şans Çiçeği Hangisidir?

Para çiçeği şans çiçeği olarak da bilinir.

3 – En İyi Çiçek Gönderme Sitesi Hangisidir?

Bu konuda oldukça fazla seçenek vardır.  Ama bir seçenek sunulması gerekirse Çiçeksepeti bu konuda oldukça iyidir.

4 – Çiçek Sepetinde Neler Var?

Dilediğiniz her türlü çiçek çeşidi ve hediyelikler bu sitede mevcuttur.

 

Bir Cevap Yaz

Elif Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *