«
beyaz-esya-yedek-parca

Beyaz eşya yedek parça evinizin yardımcıları çamaşır makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın gibi eşyaların doğru çalışması için oldukça önemlidir. TR Parça ile evinizde ve iş yerinizde bulunan beyaz eşyalarınızın yedek parça çeşitleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Örneğin buzdolabınızın motoru arızalandığında veya çamaşır makinenizin rezistansı değişmesi gerektiğinde bu yedek parçalar hayat kurmaktadır. 

Yedek parça bir ürünün arızalandığı ve yenilenmesi gerektiği durumlarda alternatif olarak kullanılabilen parçalardır.  Bu yedek parçalar sayesinde ürün ve ekipmanlar düzgün bir şekilde işlev görmeye devam eder. Özellikle her gün kullanılan beyaz eşyalarda en ufak bir arızalanma günlük rutini bozduğundan kaliteli beyaz eşya yedek parça ile beyaz eşyalar dinamik bir şekilde çalışmaya devam eder.  

Beyaz Eşya Yedek Parça Çeşitleri  

Beyaz eşya yedek parça çeşitleri her beyaz eşyaya göre farklı olup oldukça fonksiyoneldir. Örneğin Çamaşır makinesi yedek parçaları ayrı kategoride sınıflandırılırken buzdolabı yedek parçaları ise kullanıldığı yere göre değişkendir. Özellikle beyaz eşyaların yedek parçalarında önemli olan kaliteli olması ve uzun ömürlü kullanıma uygun olmasıdır. Böyle olduğunda beyaz eşyaların arızalanma riski minimuma indirgenmiş olur. 

beyaz-esya-yedek-parca
Beyaz Eşya Yedek Parça

Çamaşır Makinesi Yedek Parçaları  

Çamaşır makinesinin dahili çalışma sistemine göre içerisinde birçok farklı fonksiyonda beyaz eşya yedek parça görebilmeniz mümkündür. Şayet makinenin aksamlarını incelediyseniz deterjan haznesinden motoruna kadar pek çok farklı mahiyette yedek parça görmüşsünüzdür. Çamaşır makinesine işlevsellik kazandıran beyaz eşya yedek parça çeşitleri şu şekilde sıralanabilir: 

 1. Program düğmeleri 
 2. Çamaşır makinesi kazanı 
 3. Isıtıcı role 
 4. Tambur kazanı 
 5. Deterjan haznesi 
 6. Kasnak 
 7. Termostat düğmesi 
 8. Şebeke bağlantı musluğu 
 9. Kazan hortumu 
 10. Su seviye şalteri 
 11. Çamaşır makinesi ön kapağı 
 12. Rulman keçe grubu 
 13. Elektronik kart 
 14. Rezistans 
 15. Kazan ön körük 

beyaz-esya-yedek-parca

Bulaşık Makinesi Yedek Parçaları  

Her öğün evinizde mis gibi pişen yemekler elbette ki lezzetlidir ancak yemeklerden arta kalan tabakları, bardakları, çatal ve bıçakları ve benzeri mutfak ekipmanlarını yıkamak için bir yardımcı şarttır. Bulaşık makinesine bu anlamda iyi bakım yapmak ve korumak gerekir. Bulaşık makinesi beyaz eşya yedek parça çeşitleri bulaşıklarınızı tertemiz yıkayan bulaşık makinenizin hayati parçalarıdır. Bu parçalar şu şekildedir: 

 1. Açma kapama şalteri  
 2. Elektronik kart 
 3. Pervane-fiskiye 
 4. Sepet aksesuarları  
 5. Tahliye-su giriş hortumları 
 6. Kapı kilitleri 
 7. Pompa motoru 
 8. Su giriş ventili 
 9. Tekmelik 
 10. Deterjan-tuz kutusu 
 11. Kaşıklık 
 12. Sepet 
 13. Su türbini-sensör-ntc  
 14. Aksesuarlar 
 15. Rezistans grubu 
 16. Sepet tekerleği 
 17. Ray klipsleri 

beyaz-esya-yedek-parca

Buzdolabı Yedek Parçaları  

Yiyecekleri yaz kış belli ısı ve ayara göre güvenle muhafaza eden buzdolapları her mekanın olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biridir. Buzdolaplarının uzun ömürlü kullanılması için temizliğini düzenli yapmak ve aksamlarını kullanım kılavuzunda yazan bilgilere göre kullanmak şarttır. Evinizdeki ya da işyerinizdeki buzdolaplarının tam anlamıyla çalışmasını sağlayan ise yedek parçalardır. Buzdolabını işlevsel kılan beyaz eşya yedek parça çeşitleri şöyledir: 

 1. Buzdolabı menteşe 
 2. Fan motorları 
 3. Kapı kolları 
 4. Rezistans 
 5. Strafor çeşitleri 
 6. Cam rezistans 
 7. Kapı buton çeşitleri 
 8. Kondansatör 
 9. Role-termik 
 10. Termostatlar 
 11. Kapı contası 
 12. Kondanser 
 13. Sensör-Sigorta-Bi Metal 
 14. Timer-Saat 
 15. Elektronik kart 
 16. Motor kompresör 
 17. Diğer aksesuarlar 

beyaz-esya-yedek-parca

Fırın & Ocak & Aspiratör Yedek Parçaları 

Beyaz eşya yedek parça grubunda fırın, ocak ve aspiratör çeşitleri oldukça detaylı ve kapsamlı olarak kategorilere ayrılır. Birçok yemeği farklı ısı ve ayarda pişiren fırınlar sayesinde misafirlerinize ikramlar hazırlayabilirsiniz. Ocaklarda pişen yemeklerden çıkan kokuların yayılmasını için de aspiratörler en önemli mutfak yardımcınızdır. Mutfağınızın değişmez elemanları fırın, ocak ve aspiratör yedek parçaları şöyledir: 

 1. Doğalgaz hortumu 
 2. Bek kapakları 
 3. Aspiratör filtresi- ampul- şalter grubu 
 4. Tüm ocak aksesuarları(fırın gaz musluğu, fırın cam contası, timer, ön cam kenar contası) 
 5. Ocak çakmağı 
 6. Komitatör 
 7. Kapak menteşesi 
 8. Alt ve üst rezistans 
 9. Elektronik kart 
 10. Fırın teli ızgarası 
 11. Halojen lamba 
 12. Kapak tutamakları 
 13. Sızdırmazlık lastikleri/contalar 

beyaz-esya-yedek-parca

TR Parça ile Uygun Fiyatlı Beyaz Eşya Yedek Parça  

Beyaz eşya yedek parça ürün grubunda yer alan çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer ürünlerin yedek parçaları bütçe dostu ve ekonomik olmaktadır. Beyaz eşyalar her evin, her ailenin kısacası her mekânın hayati ürünleridir. Bu ürünlerin yedek parçaları fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmeleri için bir araya getirilmiştir.  

İhtiyacınız olan tüm beyaz eşya grubunda yer alan yedek parçalar bütçenize uygun ekonomik fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Beyaz eşya yedek parça deyince aklınıza gelen tüm yedek parçaları TR Parça sitesinde ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Kaliteli ve son teknolojik malzemelerle donatılmış beyaz eşya yedek parça uzun ömürlü kullanıma uygundur. Tam bir fiyat performans olan bu ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. 

 

İlginizi Çekebilir: Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat Süreci Nasıl İşler?

Bir Cevap Yaz

Esra Şen Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *