«
plise-perde-montaji

Plise perde montajı plise perde kullanmaya başlayacak olanların araştırdığı konuların başında gelmektedir. Plise perdeler ortalama 3 cm eninde kumaşların ipler ile birlikte katlanarak kullanılan perde çeşididir. Balkon perdesi ya da cam perdesi olarak da adlandırılan perde çeşidi farklı yaşama alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ev, iş yeri ve ofis en çok kullanılan alanlardandır. 

Oldukça esnek bir yapıya sahip olan plise perdeler bu özelliği nedeniyle oldukça avantajlıdır. Perdenin amacına uygun kullanılabilmesi için perdenin takılacağı camın ölçüleri büyük öneme sahiptir. Bazı perde çeşitleri her cama uygulanamazken plise perde pimapen montajı gibi birçok işlem perdenin sahip olduğu esnek yapı nedeniyle her türlü ölçüdeki cam için kullanılabilmektedir. 

Plise perde montajı yapılabilmesi için cam ölçüsünün mutlaka alınması gerekir. Normal pencere sistemleri ve cam balkon pencereleri için ölçü alımı aynı şekilde olmaktadır. Cam kısmı boy ve en kısmı olarak direkt ölçülerek alınır.  

Yapıştırmalı Plise Perde Montajı  

Yapıştırmalı plise perde normal pencerelerde ya da katlanır cam balkon sistemlerinde cama yapılan perde modellerinden biridir. Farklı desen ve renk seçenekleri ile kibar ve hafif yapıştırmalı perdeleri içinde bulunulan ortama ayrı bir hava katacaktır. Yapıştırmalı perde çeşitleri vida ile profile monte edilebileceği gibi çift taraflı bant kullanılarak da yapıştırılabilmektedir.

plise-perde-montaji
Plise Perde Montajı

 

Hafif bir plise perde montajı için ürün ile birlikte gönderilen 1 cm x 3 cm ölçüsünde 2 adet plastik malzeme kullanılabileceği gibi piyasada bu tür perdeler için özel olarak üretilmiş olan çift tarafı bantlardan da yararlanılabilmektedir. 

Plise perde montaj aparatı plise perdelerinin montajının doru yapılabilmesi için kullanılan malzemelerden biridir. Plise perde montajı için gerekli olan bu malzemeye ucuz fiyata kolay şekilde erişim sağlanabilmektedir. Plise perde model ve seçenekleri ile ilgili TR Parça en doğru çözümü sunuyor olacaktır. 

Plise Perde Modelleri 

Plise perde montajı oldukça kolay olan işlemlerden biridir. Hemen her alanda tercih edilebilen plise perdeler mahremiyet ve özel ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli amaçlar için de kullanılabilmektedir. Kolaylığı ve şıklığı nedeniyle ofislerde en sık kullanılan modellerden olan perdeler farklı renklere ve modellere sahiptir.  

Işık geçirmeyen, içeriyi asla göstermeyen, %80 ışığı geçiren yarı karartma, baskılı kumaşlar, tül kumaşlar, sade kumaşlar ve desenli kumaşlar gibi farklı modeller ile çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Gece gündüz modeli ile birlikte tül perde ya da güneşlik olarak da kullanılabilmektedir.  

Plise Perde Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Plise perde montajı yapmak oldukça basit bir işlemdir. Sorunsuz bir perde montajının gerçekleştirilebilmesi için ise bazı ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir. 

  • Plise perde montajı için gerekli olan tüm malzemelerin önceden hazır hale getirilmesi gerekir. 
  • Perdeleri açarak perdede herhangi bir sorun olup olmadığını tespit edilmesi gerekir. 
  • İplerin gerginliği kontrol edilerek mekanizmanın kontrolü sağlanmalıdır. 

plise-perde-montaji

Plise Perde Temizliği 

Plise perdeler sahip olduğu kumaş türü ile kolay temizlenebilen özelliğe sahiptir. Polyester kumaşa sahip olması onu kolay yıkanabilir ve kolay silinebilir yapmaktadır. Bu kumaş türü ile birlikte sararma, solma ve leke bırakma durumlar söz konusu olmayacaktır. Perdenin komple yıkanmak istemesi durumunda bazı durumlara dikkat edilmesi gerekir. 

  • Perdenin takılı bulunduğu yerden çıkarılması gerekir. 
  • Zarar görmemesi açısından perdenin tamamen kapalı olması gerekir. 
  • Genişçe bir kap içerisine 40 derece sıcaklığında su ve bir miktar deterjan eklenmelidir. 
  • Perde temizliğinin tamamlanmasının ardından bulunduğu kabın içerisinden çıkarılarak suyun akması için hafifçe üzerine basılmalıdır. Perdenin çok fazla su tutmayan yapısı nedeniyle kısa süre içerisinde temizleme işlemi de tamamlanmış olacaktır. 

Plise Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? 

Plise perde montajı doğru bir şekilde yapılabilmesi için ölçülerin doğru bir şekilde alınması gerekir. Balkon perdesinin ölçümünde tüm camların kapalı olması gerekir. Perdenin kasa profiline sıkışmaması için ilk kanadın en ölçüsü 2 cm dar tutulmalıdır.  Ara kanatların en ölçüsü alınırken ölçü cam filinden diğer cam fitiline kadar alınmalıdır. 

plise-perde-montaji

Plise Perde Kullanıcı Yorumları 

Plise perde montajı gerçekleştirme isteyenler ve bu perdeyi ilk defa kullanacak olanlar için kullanıcı yorumları büyük bir öneme sahiptir. Kişilerin ürünle ilgili sahip olduğu tecrübeler diğer kullanıcılar için yol gösterici olacaktır. Bu nedenle ürünü almadan önce ürünle ilgili yorumları okumak daha doğru olacaktır.   

 

İlginizi Çekebilir : Hazır Tül Perde Nereden Alınır? 

Bir Cevap Yaz

Esra Şen Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *