«
duvar-kagidi-modelleri

 

En güzel duvar kağıdı modelleri son dönemde kullanıcıların gündeminde olan bir konu. Özellikle de evinde farklı bir dekoratif dokunuş isteyenler için iyi bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. Çünkü evler sadece uyumak amaçlı kullanılan alanlar değil. Aile üyeleriyle, sevdiklerimizle, dostlarımız yemek yediğimiz, sohbet ettiğimiz, kahve yudumladığımız yani kısacası uzun vakitler geçirdiğimiz mekanlardır. Bu sebeple dekorasyonun iç açıcı ve enerji dolu olması, hem bizim için hem de ağırladığımız misafirler için önemli bir faktördür.

Dekorasyon sürecinde iki farklı seçenek vardır. Ya duvar kağıdı, alandaki diğer yapılara uyumlu seçilir ya da diğer dekoratif unsurlar duvar kağıdına göre ayarlanır. Her iki yöntemde de güzel bir uyum yakalanırsa o yaşam alanı ferah ve estetik bir görünüme kavuşur. En güzel duvar kağıdı modelleri ile bunu sağlamak mümkün. Günümüzde hemen her tarza uygun ve dekoratif taleplere eksiksiz karşılık veren ürün bulunabiliyor.

Bir yaşam alanını dekore etmek için sadece duvar kağıdı ve diğer unsurların uyumu yeterli olmaz. Zemin döşeme ürünlerinin de bu etkenler ile uyumlu olması elzem bir konudur. Aksi halde günün sonunda ortaya karmaşa ve göz yorulmasından başka bir şey çıkmayacaktır. Bu alanda hemen her tarza uyan karo halı modelleri öne çıkmaktadır. Seçimlerinizi yaparken bu bilgiyi göz önünde bulundurabilirsiniz.

duvar-kagidi-modelleri

Kaç Çeşit Duvar Kağıdı Modelleri Vardır?

Duvar kağıdı modelleri günümüzde geniş ürün yelpazesine sahiptir. Görsel açıdan farklı yapıda ürünler bulunurken aynı zamanda işlevsellik bakımından da farklı kategorilere ayrılmaktadır. Örneğin dekoratif duvar kağıtları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Desenli ya da düz renkli yüzeyleriyle yaşam alanlarında hemen şıklığı ön plana çıkarır. Diğer yandan son yıllarda üretilmeye başlayan ve özel mühendislik uygulanarak hazırlanan boyanabilir ürünler çıktı. Bu ürünler duvara yapıştırıldıktan sonra kullanıcılar istediği renge ya da şekle boyama yapabilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan ürünlerden bazıları şunlardır:

1.       Elyaf Tabanlı: Dokumasız kağıda benzer ve uzun liflidir. Bu sayede nefes almayı kolay hale getirir. Kolayca silinebilir ve uzun ömürlüdür.

2.       Kağıt Tabanlı Duvar Kağıdı Modelleri : En alt katmanı kağıt olan bir üründür. Bazı ürünlerde vinil kaplama da yapılmaktadır.

3.       Tekstil Tabanlı: Temel ham maddesi keten, polyester ve aklirikten oluşur. En belirgin özelliği darbelere karşı dayanıklı oluşudur.

4.       Akustik: Mekanda ses yalıtımına özen gösterenler için iyi bir alternatif oluşturur.

5.       Doğal Duvar Kağıdı Modelleri : Doğal maddeli kağıtlara önem verenler için ön plana çıkan ürünlerdir. Hasır, mantar ve porselen gibi doğal malzemeler üretilir.

Günümüzde bir de kabartmalı kağıtlar yüksek kullanım popülasyonuna sahiptir. Yüzeylerindeki kabartmalar sayesinde 3 boyutlu bir görüntü hissi verir. Özellikle de tuğla, taş ve kiremit gibi rüstik tarzları bu ürünler ile en güzel şekilde ifade etmek mümkün. Elbette ürün çeşitliliği kadar fiyatları da kullanıcı nezdinde merak edilenler arasında yer alıyor. Yazının devamında duvar kağıdı fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

duvar-kagidi-modelleri

Duvar Kağıdı Fiyatları : Duvar Kağıdı Modelleri

Zemin sistemlerinde karo halı ürünleri ne kadar sık kullanılıyorsa duvar kaplamalarında da bu ürünler çok sık tercih edilir. Kullanımındaki bu yüksek popülasyon elbette fiyatının da makul olmasıyla doğru orantıdadır. Peki duvar kağıdı fiyatları 2022 yılında ne kadar oldu? Öncelikle bu soruya net bir yanıt vermek mümkün değil. Ancak 1 top ürün ortalama 100 TL’den başlayıp 600 TL civarlarına kadar çıkabiliyor. Bunda kalite faktörü büyük oranda belirleyici oluyor.

Duvar kağıtlarında önemli bir faktör ise temizlenebilir yapıda olması gerektiğidir. Özellikle mutfak kısmındaki duvarlara yağ ve sıvı sıçrama riski yüksektir. Pratik temizlenebilir olması sayesinde bu lekelenmeler hafif nemli bir ile giderilir. Geleneksel ürünlere göre silinebilir kağıtlar biraz daha yüksek fiyatta olabiliyor. Ancak işlevselliği göz önünde bulundurulunca bu fiyatların değdiği görülecektir.

Yeşil Parke markası altında satışa sunulan duvar kağıdı modelleri, tamamen en üst kalitede olup silinebilir yapıdadır. Ayrıca 3 boyutlu, desenli ve düz renk gibi çeşitleriyle de her yaşam alanına hitap eden ürün bulmak mümkün. Sadece ürün satışı değil aynı zamanda duvar kaplama hizmeti de vermekteyiz. Kısacası sizler siparişinizi oluşturuyorsunuz, geriye kalan tüm süreci ekiplerimiz profesyonelce yönetmektedir. Detaylı bilgi için Yeşil Parke iletişim araçlarınızı kullanınız.

Kaynak : https://www.modaveluksyasam.com/cocuk-odasi-duvar-kagidi-modelleri/

 

 

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *