«
kelebekli-tul-perde

Kelebekli tül perde kullanımı özellikle mutfakta sıklıkla tercih edilen bir modeldir. İşte yaşam alanlarımıza hoşluk katacak olan kelebekli perde detayları!

Perde kullanımı her alanda ve her mekânda aranan bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamak için seçilecek olan modeller ve renkler diğer dekorasyon parçalarına uyumlu bir şekilde seçilmelidir. Dekorasyonun başarılı bir şekilde sonuçlanması için seçilecek olan perde modelleri önem taşımaktadır.

Perdeler güneş ışığını filtreleyerek alana ışık girmesini engellemektedir. Bu görevinin yanı sıra mahremiyeti de sağlayan perdeler her alana ve her mekâna göre farklı modeller bünyesinde üretilir. Yaşam alanlarımızda bulunan her odaya göre üretilen farklı özelliklere sahip olan farklı bir çeşit bulunmaktadır.

Kelebek Perde Modelleri

Kelebekli tül perde modelleri stor perde, fon perde ve tül perde bünyesinde bulunabilir. Kelebekli desenler çocuk odası, mutfak, salon, yatak odası, oturma odası, banyo ve çalışma odasında rahatlıkla kullanılabilir.

Perde modelleri her alana uyum sağlayacak ve ahenk içinde olacak çeşitlerden oluşmaktadır. Her alana uyumlu olan bir perde çeşidi üretilmiştir. Perdeler yalnızca yaşam alanlarında kullanılmaz, ofis ortamlarında da kullanılmaktadır. Ofis ortamlarında tercih edilen perde çeşidi genellikle jaluzi perdedir.

kelebekli-tul-perde

Kelebekli Tül Perde Kelebek Perde Montajı

Kelebekli tül stor perde montajı kolaylıkla ustanız tarafından gerçekleşir. Kelebekli stor perdenizi mutfakta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfaktaki perde seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı huşular vardır.

Camınız eğer ocağa yakın bir konumdaysa seçeceğiniz perdenin hareket etmeyen bir yapıda olması gerekecektir. Tül perde seçimi ocağa yakın camlarda yanlış bir seçim olur. Bu tarz konumda bulunan camlarda stor perde seçimi isabetli olacaktır.

Kelebek perde montajını işini iyi yapan bir ustanın gerçekleştirmesi son derece önemlidir. Çünkü perdeyi doğru bir şekilde sabitlemek perdenin duruşu için de önem taşıyacaktır.

Kelebek Perde Nerelerde Kullanılır?

Kelebek perde modeli her alanda kullanılabilir. İsteğe göre sağlanacak olan kullanımda odaya perdenin yakışıp yakışmaması da önemlidir. Bu dengeyi sağlamak için de odada kullanacağınız diğer eşyaların deseni ve rengine dikkat etmelisiniz.

Odadaki diğer eşyaların deseni ve rengi perde ile uyum ve ahenk içinde olmalıdır ki dekorasyon başarılı bir şekilde sonuçlansın. Kelebek perde mutfakta, oturma odasında, yatak odasında ve çocuk odasında kullanılabilir.

Fakat en fazla kullanıldığı yer çocuk odası ve mutfaktır. Mutfakta dolaplarınız ile uyum sağlayacak bir renge sahip olan kelebek perde alanınızı şenlendirecektir.

Balkon Kapısına Kelebek Perde Modelleri

kelebekli-tul-perde

Kelebekli tül perde kullanımı balkon kapılarında sıklıkla tercih edilen ve kullanılan bir çeşittir. Kelebekli perdeler balkon kapılarında oldukça şık ve hoş bir görünümü de beraberinde getirir. Balkon kapısının camı küçük olduğu için fazla bir fiyatı da bünyesinde bulundurmayacak perdeyi siz de tercih edebilirsiniz.

Kelebekli tül perdeyi fon perde ile kombinleyerek de kullanabilirsiniz. Bu kombini özellikle salonlarda yapabilirsiniz. Kelebekli tül perdenizin rengi koyu bir tonda ise açık tonu mobilyalarda kullanın. Bu şekilde kontrast bir uyum sağlamış olacaksınız.

Kelebek tül perde modelleri stor perde ve tül perde bünyesinde yoğunlukla kullanılır. Kelebekli desenler zebra perde modelinde de kullanılarak üretime sunulabilmektedir.

Kelebek Tül Mutfak İçin Kullanılır mı?

Kelebekli tül perde mutfak içerisinde rahatlıkla kullanılır. Özellikle mutfakta fazlaca tercih edilen tül perde isteğe göre seçilmektedir. İsteğinize göre tül perdenin boyu yere temas etmekte veya cam boyunda yeterli gelmektedir.

Mutfakta kullanacağınız tül perdeyi eğer camınız ocağa yakın bir yerde bulunuyorsa camınıza sabitleyebilirsiniz. Kelebekli perdenizi seçerken rengine dikkat etmelisiniz. Bir diğer dikkat etmeniz gereken unsur ise perdenin pile oranıdır. Pile çeşitleri; orta pile, sık pile ve normal pile olarak 3’e ayrılır.

Kelebekli Tül Perde | Kelebek Mutfak Perdesi Fiyatları?

kelebekli-tul-perde
Kelebekli Tül Perde 2022 Modelleri

Kelebekli tül perde seçiminde kalite kadar fiyat da etkili olmaktadır. Perdenin fiyatı kalite ile doğru orantılı artış gösterecektir. Fakat seçim sırasında en önde bulundurmanız gereken etken, mutlaka kaliteli kumaş seçimi olmalıdır.

Kaliteli kumaştan üretilecek olan perde uzun ömre sahip olabilmektedir. Perde fiyatlarına etki eden bir diğer unsur; perde metrekaresidir. Metrekare oranı perdenin eni boyu ve pile oranına göre hesaplanmaktadır. Tüm bu faktörler dışında hazır tül perde modelleri arasındaki kelebekli tül perde modeli ve rengi de önem taşımaktadır.

 

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *