«
kucuk-balkon-mobilyalari

Küçük balkon mobilyaları, bütün günün yorgunluğunu atmak için tercih edilen eşyalardır. Tek başına dinlemeyi sağlayan ideal ürünlerdendir. Ayrıca bu mobilyalar, ailecek güzel sohbetlerin yapılması fırsatını da sunar. Küçük balkon mobilyaları, ergonomik yapılarda tasarlanarak rahatına düşkün kişiler için güzel bir seçenek olacaktır.

Her ihtiyaca uygun ve benzer ürünlerin Divonahome sitesinde bulunabilmesi oldukça kolaydır. Tekli koltukların yanı sıra kalabalık aileler için estetik detayların yer aldığı ve modern görünümlü tüm seçeneklere ulaşılabilir. Tasarımları ile öne çıkan küçük balkon mobilyası çeşitli alanlarda kullanılabilir. Peki hangi alanlarda kullanılmalıdır? Dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayalım!

Küçük Balkon Mobilyaları Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Sahip olunan balkonlarda rahatına düşkün bireyler daha ferah bir ortam oluşturabilmek için mobilyalara ihtiyaç duyarlar. Balkonlarını kendi zevk ve tarzlarına uygun yaşam alanlarına dönüştürmek isteyenler, küçük balkon mobilyaları içerisinden seçim yapabilirler. Alan açısından kısıtlı olan balkonlarda en uygun ölçülerde tasarlanmış küçük balkon mobilyaları kullanılması gerekir.

Dinlenme fırsatı sunan balkonlarda, bahçelerde ve teras balkonlarda sevdiklerinizle beraber keyifli anlar geçirmeniz, tercih edilecek olan mobilyaların doğru seçimiyle gerçekleşir. Doğru seçim nasıl yapılır? Açıklanacak olursa;

kucuk-balkon-mobilyalari
Küçük Balkon Mobilyaları

1 – İhtiyaçlar Göz Önünde Tutulmalıdır

Küçük balkon mobilyaları ile yüksek verimlilik elde edebilmek için ihtiyaçlara en uygun eşyaların seçilmesi gerekir. Tercihiniz hem estetik zevkleri karşılayan hem de kullanışlı mobilyalardan yana olmalıdır.

Balkonları sevdiğiniz kişilerle keyifli anlar yaşayabilmek için dizayn etmek istiyorsanız, oturma grubu modellerine göz atmanız gerekir. Şık ve zarif detayların yer aldığı küçük balkon oturma grubu modelleri işlevsel özellikleriyle öne çıkmalıdır. Böylelikle daha rahat ve konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Ancak balkonları yemek yiyeceğiniz bir alan olarak kullanacaksanız, daha çok sandalye ve masa modellerini kullanmanız doğru olacaktır. Bu noktada küçük balkon mobilyası seçerken ihtiyacınızı göz önünde tutmalısınız. Çünkü dikkat çekici, verimli ve modern bir alan yaratmak için bu gereklidir.

2 – Ürünlerin Üretildiği Malzemelere Dikkat Edilmelidir

Ev dekorasyonlarında önemli bir yere sahip olan küçük balkon mobilyası seçilirken, hangi malzemeden üretildiğine dikkat edilmesi gerekir. Özellikle açık balkona sahip olan kişiler, dış etkenlere karşı üst düzey dayanıklılık gösteren modelleri kullanmalıdır. Cam balkon mobilyaları içinde, dayanıklı modelleri seçilmesi uzun süreli kullanıma olanak sunacaktır. Kaliteli modellerin yer aldığı Divona Home bahçe mobilyası kategorisi ile hem sağlıklı hem de dayanıklı ürünler bulmak mümkündür.

Açık balkonlarda kullanılan mobilyaların, ahşap veya alüminyum olması kalitesinde değişiklik yaşanmasına neden olacaktır. Balkonlar için tercih edecek alüminyum setler arasında en popüleri Palma alüminyum set modelidir. Şık ve modern bir tasarıma sahiptir. Mykonos plus mini oturma grubu ise soft renklerdeki minderleri ve ahşap tasarımı ile küçük balkon mobilyaları arasında ideal bir tercih olacaktır.

3 – Küçük Balkon Mobilyaları Fiyatlarına Bakılmalıdır

Küçük balkon mobilyaları fiyatları etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Takım ve tekli olarak satışa sunulan ürünler, içeriklerine bağlı olarak fiyatlandırılır. Küçük balkon mobilyaları arasında yer alan oturma gruplarının içeriğindeki koltuk sayısı, minderli olup olmaması ve hangi materyalden üretildiği gibi noktalar takımların değerini değiştirecektir.

Her bütçeye uygun olarak satışa sunulan küçük balkon mobilyaları içerisinde ürün bulabilmeniz mümkündür. Zengin ürün çeşitliliğin bulunması balkon dekorasyonlarının zenginleştirilmesini sağlar. Tasarımları ve renkleri ile ön plana çıkan ürünler, artık istenilen dekorasyonları uygun fiyatlarla yapabilmenizi mümkün kılar.

kucuk-balkon-mobilyalari

4 –  Temizlenir Olması Gerekir

Balkonlarda tercih edilecek küçük balkon mobilyaları özellikleri arasında konforlu olması ve tasarımı önemli noktalardandır. Ancak mobilya seçimine etki edecek önemli faktörlerden bir tanesi de ürünlerin kolay bir şekilde temizlenmesidir. Balkonların açık veya kapalı olması mobilyaların çeşitli etkilere bağlı olarak kirlenmesine neden olacaktır.

Açık alanlarda tercih edeceğiniz alüminyum küçük balkon mobilyaları uzun süre yağmurlara maruz kalsa da, herhangi bir deformasyon göstermez. Temizlenmesi de daha kolay olacaktır. Balkon oturma grubu seçimlerinde leke tutmayan kumaşlardan üretilen minderlerin bulunduğu ürünleri de göz atmanız gerekir.

Mobilyalara şıklık katan farklı renklerde minderler, tasarımların çeşitliliğine etki edecek ve dekorasyonlarda zenginlik sağlayacaktır. Kaliteli kumaşlardan üretilen minderlere sahip küçük balkon mobilyaları, balkonlara şıklık ve zarafet katacaktır.

5 – Konforlu Bir Yapıda Olmalıdır

Özellikle yaz aylarında bahçe, teras ve balkon gibi alanlarda geçireceğiniz süre oldukça uzundur. Bu alanlarda geçilecek sürenin daha verimli olabilmesi için bahçe ve balkon mobilyalarının seçimi önemlidir. Küçük balkon koltukları konforlu olmalıdır. Bu sayede daha keyifli vakitler geçirerek balkonda oturmak mümkün olacaktır.

Konforlu yapıdaki Divona Home küçük balkon mobilyaları genellikle minderli olanlardır. Minderlerden oluşan koltuklar rahat bir kullanım sunar. Küçük balkonlarda tercih edilecek mobilyalar açılır kapanır özelliklere sahip olabilir. Böylelikle dar alanları daha verimli bir şekilde kullanmanız ve alandan tasarruf etmeniz sağlanır.

6 – Kullanılacak Alana Uygun Seçilmelidir

Özellikle son zamanlarda trend haline gelen küçük balkonların dekore edilmesi sanıldığı kadar kolay değildir. Bu alanların daha güzel ve hoş görülebilmesi yapılacak mobilya ve aksesuarların seçimi ile gerçekleşir. Kullanılacak alana uygun olarak seçilecek küçük balkon mobilyaları, ortamın havasını ani bir şekilde değiştirecek ve yükseltecektir. Uygun olmayan mobilyalar ise kötü görüntüler oluşmasına neden olacaktır.

Seçeceğiniz mobilyaların kullanılacak alana uyumlu olmasının yanı sıra sizin tarzınızı yansıtması da önemlidir. Enerjik ve renkli bir kişiliğe sahipseniz küçük balkonları renkli minderlerden oluşan sandalye ve taburelerle ve balkon masası ile dekore edebilirsiniz. Seçecekleri aksesuarlarla da bu dekorasyonları zenginleştirebilirsiniz. Klasik tarzı seviyorsanız daha sade olan modelleri tercih edebilirsiniz.

7 – Mobilya Boyutlarına Dikkat Edilmelidir

Küçük balkonlar için seçilecek mobilyaların boyutu ve özellikleri önemli bir yer tutmaktadır. Küçük ve dar alanları verimli bir şekilde kullanmanız için daha minimal boyutlarda masa, sandalye ve koltuk olan mobilyaların seçmeniz gerekir.

Duvara monte olacak şekilde satışa sunulan mobilyalar, dar alanlarda pratik bir kullanım sunacaktır. Ayrıca balkon demirlerine monte edilebilecek özelliklere sahip modeller, küçük balkonlardaki boğucu havanın önlenmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yaz

Esra Şen Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *