«
Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri bulmakta bir hayli zorlanıyor insan. Oysa düşük bütçeyle, sizi yansıtan birçok şık ve konforlu parçalarla dükkanınızı dekore etmek mümkün. İç tasarımda şıklığı yakalamak için yaratıcılığa, belli başlı dekorasyon bilgisine sahip olmak yeterli.

Peki bu şıklığı ucuz dükkan dekorasyon fikirleri ile nasıl yaratabiliriz, ucuz dükkan dekorasyon fikirleri arasında en çok tercih edilenler hangileri, ucuz maliyetle neler yapılabilir, dekorasyon da önemli noktalar neler, sizler için derleyip topladık..

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri Malzemeleri Neler ?

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri
Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri arasında en önemli malzeme boyadır. Duvarın tek cephesini farklı ve canlı bir renkle boyamak oldukça şık gösterecektir. Bir diğer malzememiz ise aydınlatma. Doğru avizeyi kullanarak dekore edilmiş alanlarda çok büyük bir fark yaratabilirsiniz. Söz konusu zemin olduğunda doğru parkeyle de mekanı tamamlamak mümkün.

Ve son olarak ucuz dükkan dekorasyon fikirleri ile en çok bilinen bir diğer alternatif, kendi emeğinizle yapmış olduğunuz aksesuarlar ve mobilyalar. Böylelikle hem maliyeti düşük hem de kendinizi yansıtan parçalar kullanmış olup şık bir dekorasyon elde etmek için her şey tamamlanmış olur.

Küçük Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Dar mekan sahipleri eğer küçük ama kullanışlı eşyalar tercih etmelidir. Hem küçük dükkan hem de ucuz dükkan dekorasyon fikirleri arasında kafe vb. mekanlar için katlanabilir sandalyeler kullanmak, mekânınızı masalarla boğmak yerine duvara sabitlenmiş masa, göz kalabalıklığından uzak raflar kullanmanız size daha fazla alan yaratmak için oldukça alternatif seçimlerdir.

Mağaza, butik vb. yerler için küçük ve ucuz dükkan dekorasyon fikirleri arasında ise
Dolap ve Raflar yerine askılıklar kullanmak size alan bırakacaktır. Koltuk seçimlerinizi küçük ebatlı yapmanız da bir diğer alternatifler arasında.

 

En Çok Tercih Edilen Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri Nelerdir ?

Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri denince akla ilk gelen ve en çok önem verdiğimiz dekorlarımızdan biri aydınlatma. Doğru avize seçimi bulunduğu her mekanı şık gösterir. Bir diğer tercih edilen dekorumuzsa duvar aksesuarları. Doğru bir duvar dekorunun üzerine eklenen her aksesuar boyutuna bakılmaksızın mekana ayrı bir hava katacaktır.

Son olarak hem maliyeti düşük hem de kişinin kendi zevkini yansıttığı için ucuz dükkan dekorasyon fikirleri arasından en çok yapılan bir diğer fikir ise kendi yaptığınız mobilyalar. Kendi tasarımlarınızla özgünlüğünüzü ve farkındalığınızı gösterin.

Dükkan Duvar Dekorları Nasıl Olmalı?

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Duvar dekorlarında en önemli nokta mekana göre dekoru kullanmaktır. Örneğin ürün satışı olan bir dükkanda dekorunuz ürünün önüne geçmemeli. Bu yüzden sade ve gösterişten uzak dekorlar tercih edilmeli. Fakat ofis, klinik vb. mekanlarda dekor ön planda olmalıdır. Zemin ile duvarı bir bütün haline getirmekle şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fiyatları

Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri bir yana fiyatları da oldukça merak konusu. Eğer mekanınız bir iç mimar tarafından dekore edilsin istiyorsanız güncel fiyatları sizin için derledik. Fiyatlar minimum ve maksimum olmak üzere metrekareye göre değişiyor. İşte ucuz dükkan dekorasyon fikirleri için tasarımcıların maliyetleri;

  • 20 metrekare 5000-10000 TL
    •50 metrekare 6000-12000 TL
    •80 metrekare 12500 TL
    •100 metrekare 13000-15000 TL

 

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri Neden Tercih Ediliyor ?

Ucuz dükkan dekorasyon fikirleri dendiğinde maliyeti düşük olması en çok tercih edilme sebepleri arasında. Günümüzde insanlar dükkan dekorlarına, ev dekorlarına oldukça ilgili. Bu ilgi bir yana, maliyeti yüksek olması epey bir can sıkıyor. Bu yüzden küçük bir bütçeyle, şıklığa sahip olmak en çok tercih edilme sebebi.

Diğer yandan bu fikirler arasında kişileri, kendi tasarımlarını dekor olarak kullanmaya yönlendirmesi de cazip gelen bir diğer sebep. İnsanlar mobilyalarında, aksesuarlarında kendi tasarımları olduğu zaman, daha memnun kalarak kullanıyorlar. Bu yüzden ucuz dükkan dekorasyon fikirleri daha çok tercih ediliyor.

Büfe Dekorasyon Örnekleri

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Hepimizin sık gittiği ve başka yerlerde aynı tadı alamadığı gözde bir mekanı vardır. Klasikten çıkıp mekanınızı şık ve konforlu bir hale getirerek, daha fazla kişiye hitap edip müşterilerinizin sizi tercih etmesini, gözde mekanları arasında olmanızı sağlayabilirsiniz. Göze ve ruha hitap eden dekor örneklerini sizin için topladık..

Öncelikle en çok tercih edilenler arasında olan ahşap dekorlar, şekilli kontrplak panellerde kullanarak doğal ve hareketli bir görünüm elde edersiniz. Ahşabın metalle bir araya gelerek masa ve sandalyeler de bunu kullanmak sizin için bir diğer tercih olmalı. Zemin ve tavanı da bir bütün olarak uyumladığınızda şıklığı yakaladınız demektir.

Romantik bir ambiyans yaratmak için canlı renkler ve konforlu şık koltuklar tercih edebilirsiniz. Işıklandırmanızı ve aksesuarları buna göre seçmekte oldukça önemli. Gençlere yönelik mekanlarınız içinse, duvar tasarımlarında pozitif ve enerjili bir hava yakalamak etkili olacaktır. Geçmişe yönelik tasarımlar için, eski tip masa ve sandalyeler kullanarak nostaljik bir mekana sahip olabilirsiniz.

Giyim Dükkan Dekorasyonları Nasıl olmalı ?

Mağaza dekorasyonu, sezon ürünlerinizi öne çıkarmakta ve satışını arttırmakta büyük bir rol oynuyor. Mağaza içi dizayn sıralamasında, albenisi olan tasarımı giriş kapısının sağ tarafında kullanmak müşterilerinizin ilgisini daha çok çekecektir. Duvar tasarımlarınızı sade ve açık renk kullanmak da ürünlerinizi öne çıkarmakta bir diğer etken.

 

Kuaför Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Ucuz Dükkan Dekorasyon Fikirleri

Kuaför denince dekorasyon için sadece bayanlar akla gelmemeli. Bay ve bayan olarak ikiye ayrılmalıdır. Çünkü iki farklı hizmet sunulmakta, durum böyle olunca dizaynı da farklı tasarlamak gerekiyor. Bayanlar görselliğe önem gösterir. En güzel konforlu ve şık mobilyalarla dinlenme odasını dizayn ederek onları cezbedebilirsiniz. Ayna ve aydınlatma da tercihiniz sade ve şık olmalı. Sizin şıklığınız onlara verdiğiniz özeni gösterir.

Bay kuaför salonları için ise daha çok sade mobilyalar uygundur. Tavan dekorasyonlarında renkli kullanmak sade ve şık olmanızı sağlar. Erkekler de hizmet kusursuzluğu daha ön plandadır. Bu yüzden saç yıkama, kesme koltuklarınızı rahat seçmeniz çok önemli bir nokta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *