«
garaj-kapisi-fiyatlari

Garaj kapısı fiyatları güncel haliyle değişiklik göstermektedir. Kullanım alanlarının önemli olmasından dolayı birçok kişi ve firma tarafından kapılar kullanılır. Fakat kullanım aşamasına geçmeden önce alıcılar tarafından demir garaj kapısı fiyatları gibi araştırmalar yapılmaktadır. Yapılan bu araştırmalar neticesinde göreceksiniz ki fiyatlandırmalar arasında ciddi değişimler meydana gelmektedir.

Her sektörde olduğu gibi bu alanda da özel sektöre bağlı olarak firmalar arasında fiyat değişimi meydana gelir. Otomatik garaj kapısı fiyatları olarak her firmadan değişik meblağlarda tekliler alınır. Peki garaj kapıları fiyatları neye göre belirlenir? Satış aşamasında hangi etmenler göz önünde bulundurulur? İşte, başta güncel katlanır garaj kapısı fiyatları konusunda belirleyici unsurlar.

Garaj Kapısı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Endüstriyel kapı sistemleri olarak da kullanılmakla birlikte özel alanlardan yana da tercih edilen kapılar farklı fiyatlandırılır. Otopark, bahçe ya da iş yerlerinizde koruma sağlamak için ihtiyacınız olabilir. Tercih edeceğiniz bu kapılar adına fiyatlandırmaları etkileyen hususlar bulunmaktadır. İster fotoselli kapı isterseniz bahçe kapısı olsun. Sektör içerisinde seksiyonel kapı için dahi aynı etmenler göz önünde bulundurulur. Otomatik kepenk ve garaj kapısı ücretleri için belirleyici olan şunlardır:

Güncel Garaj Kapısı Fiyatları Ne Kadar?
Güncel Garaj Kapısı Fiyatları Ne Kadar?

1 – Satış Yapan Firmanın Kar Hedefi

Uzaktan kumandalı otomatik kapı satış noktalarında kâr hedefleri bulunur. Her firma kendi içerisinde satışa bağlı olarak farklı kâr amacı gütmektedir. Maliyet üzerinde koyulan bu fiyatlar neticesinde satın alma ücreti ortaya çıkar.

Endüstriyel kapı ya da pencere satış aşamasında firmaların kâr oranı doğrudan alıcı tarafından bilinmez. Ancak fiyatlara dikkat ederek bunu aşağı yukarı anlayabilirsiniz. Bu yüzden düşük kâr amacı tercih edenler daha uygun fiyatlardan satış yapacaktır. Örneğin seksiyonel garaj kapısı fiyatları cebinize uygun gelecektir.

2 – Satın Alınacak Garaj Kapısı Modeli

Garajlarınız, bahçeleriniz ya da iş yerleriniz için farklı kapı modellerini alabilirsiniz. Kayar kapılar, demir garaj kapıları ve seksiyonel kapılar başlıca olarak akla gelmektedir. Hızlı hareket etmeyi sağlamak kadar güçlü motor sistemine sahip olan kapıları tercih etmek daha doğrudur. Fakat tam da bu aşamada fiyatlandırmalar da değişimlerin oluştuğunu göreceksiniz. Çünkü her kapının kendi içerisinde farklı fonksiyonları bulunmaktadır.

Sürgülü garaj kapısı fiyatları görece birkaç modele göre daha uygundur. Kullanışlılığı bulunsa da bir seksiyonel kapı kadar endüstriyel alanda tercih edilmez. Sahip olduğu ekstra özellikler kadar üretim aşamasında kullanılan malzemelere bağlı olarak fiyatları artar ya da azalır. Bu yüzden eğer cebinize uygun bir garaj kapısı almak isterseniz iyi bir araştırma yapmalısınız.

3 – Kapının Sahip Olduğu Ekstra Özellikler

Sanıldığının aksine garaj kapı modelleri, kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir. Üretim aşamasında profesyonel bir şekilde eklenen bu özellikler fiyatlarda ekstra etki yaratacaktır. Örneğin dış malzemesi çelikten üretilen ve buna göre kullanışlılık sağlayanlar mevcuttur.

Diğer taraftan basit panel kapıları daha kolay açılır kapanır özelliklere sahip olabilir. Nadir de olsa manuel olarak açılması talep edilen kapı özellikleri sonucunda uygun fiyatlar bulunabilir. Aynı zamanda otomatik kapı için veya motorlu kapılarda diğer modellere göre ekstra özellikler bulunduğundan fiyatlar artış gösterecektir.

Seçeceğiniz kapılarda var olan özelliklere bakmak bu yüzden önem kazanacaktır. Eğer bir firma olarak satın alacaksanız size seksiyonel garaj kapıları daha uygun olabilir. Fakat seksiyonel kapıların gerek kullanım rahatlığı gerekse malzeme kalitesinden dolayı ücretlerinin artabileceğini unutmamalısınız.

garaj-kapisi-fiyatlari-3

4 – Garaj Kapısı Fiyatları için Maliyet Ücretleri

Kapılar yapısı gereği farklı malzemelerden üretilmektedir. Üretim aşamasında sadece kullanılan malzeme değil, aksesuar ve üretim alanı kiraları gibi ekstra durumlar etkilidir. Çalışan kişilerin ücretleri de garaj kapısı fiyatları aşamasında etkili olacaktır.

Tüm bunlar düşünüldüğünde kapısı otomatik olan tüm modeller başta olmak üzere maliyet fiyatına göre garaj kapısı fiyatları belirlenmektedir. Burada çelik için ya da garaj kapısı seksiyonel olması etkili değildir. Genel anlamda maliyet yaratacak unsurların etkisi önemlidir. Modellerine bağlı olarak garaj kapısı fiyatları buradan bağımsız değişim yaratır.

5  – Kapının Üretim Aşamasında Kullanılan Malzemeleri

Garaj kapısı modelleri değişik malzemelerden üretilerek firmalar tarafından satışa çıkarılmaktadır. Çelik kapılar, panel kapılar ya da otomatik garaj kapısı seksiyonel garaj kapıları gibi değişil modellerden bahsedilebilir.

Her model kendi içerisinde belirli bir malzemeden üretilmektedir. Seksiyonel garaj kapıları endüstriyel alanlarda ürünlerin kolay girip çıkabilmesi için katlanabilir vaziyette üretilir. Katlanabilir olması kadar dışarıdan hava ve nem girişini durduracak bir sertliğe de sahiptir. Tüm bunlar kapı üretiminde kullanılan malzemeye göre değişir.

Elbette üretim aşamasındaki malzemeler kapının fonksiyonelliği için doğrudan etkilidir. Örneğin garaj kumandası kullanılarak daha fazla rahatlık oluşturulur. Yeni elektronik kapılarda bu kumandalara gerek bile kalmaz. Ancak planlanan kapının üretimi için değişik kanallarda yer alan malzemeler kullanılır. Her malzeme bir maliyet bu da garaj kapısı fiyatları skalası oluşturur.

6 – Kullanılacak Alan için Kapı Boyutları

Hiç şüphesiz kapı boyutları doğrudan etkili aşamalardan birisidir. Daha küçük alanlarda tercih edilmesinden stor garaj kapısı fiyatları cebinize uygun olacaktır. Ancak 4-5 metreyi aşan bir kapı yapılacaksa ki firmalar için bu gerekir, daha yüksek fiyatlar doğar. Alanın büyümesi malzeme ve maliyeti arttıracaktır.

Bu noktada zincir aktarmalı kapılar ya da seksiyonel kapılar fiyatlandırmalarda değişim yaratır. Sırf boyutlarına göre değişim yaranmasından dolayı bile kapılar hakkında güncel ve net fiyat verilemez. Firmalarla iletişime geçerek boyuta bağlı fiyat teklifi almak gerekir.

7 – Alınacak Kapı Sayısı

Yana kayar kapı, genel dairesel kapılar alacaksanız alım sırasında sayı belirtmeniz önemlidir. Çünkü firmalar tarafından bariyer sistemleri de oluşturması amacıyla sayıya göre teklif sunulur. Akıllı kapılarda kullanılan ekstra malzemeler normalde fiyatı arttıracaktır. Örneğin kepenk motorları, otomatik garaj kapısı motoru maliyetlidir.

Yine de firmalar tarafından satış olasılığı arttırılması için çok sayıda kapı motorları bulunsa da kârdan düşülerek, teklif sunulur. Bu teklif neticesinde çoklu kapı motoru gibi yedek parça alırken ya da seksiyonel kapı alırken daha uygun alım sağlayabilirsiniz. Yalnız her firma tarafından tüm kapı ürünlerinde indirim sağlanmak zorunda değil.

8 – Firmanın Bulunduğu Şehir

Standart olarak endüstriyel kapı yapılsa da firmalar değişik şehirlere ayrılmıştır. Seksiyonel garaj kapılarında özellikle üretim firmaları çok sayıdadır. Bu aşamada kapı panelleri üreten şirketler hangi şehirde olduğuna bağlı olarak kapılar için fiyat listesi oluşturacaktır.

Garaj kapısı fiyatları Ankara, İstanbul gibi şehirlerde özellikle daha uygun olabilmektedir. Çünkü bahçe kapısı ya da genel endüstriyel kapı modelleri için alım noktaları artacaktır. Ne kadar çok alım noktası varsa buna bağlı olarak satış yapabilmek için firmalar indirimlere gidebilmektedir.

9 – Kapı Firmasının Tanınırlığı

Otomatik kapı sistemleri satışındaki firmalar ne kadar tanınıyorsa bu tanınırlıktan faydalanarak fiyat artışına gidebilir. Özellikle bu bilinirlik müşteri memnuniyetinden kaynaklı olduğundan oldukça mantıklı bir durumdur. Firma ne kadar tanınırsa doğrudan fiyatlar bundan etkilenir. Bu alanda yaygın bir pazara sahipse ister uzaktan kumandalı garaj kapısı ister seksiyonel garaj kapısı modelleri için de ücretler değişir.

10 – 2. El Otomatik Garaj Kapısı Fiyatları

İkinci el garaj kapısı modelleri, sıfır üretimine göre kullanılmış olan modellerdir. Bu yüzden 2 el otomatik garaj kapısı fiyatları daha uygundur. Ancak bu ürünler kullanılmış olduğundan memnuniyet sağlama olasılığı düşüktür. Bireylerin ya da firmaların bu aşamada uygun garaj kapısı fiyatları bularak sıfır üretim bir kapı alması gerekir.

11 – Garaj Kapısının Kullanılacağı Alan

Kapıların kullanıldığı aşamalar garaj kapısı fiyatları için belirleyicidir. Eğer bahçe için kullanılacaksa demir garaj kapısı fiyatları daha düşük olabilir. Bahçelerde çok kapsamlı ve büyük bir kapı gerekmeyecektir. Diğer taraftan firmalar için elektrikli garaj kapısı fiyatları yüksek skaladan açılabilir.

Eğer siz de uygun garaj kapısı fiyatları arıyorsanız, Focus Kapı firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Geniş skaladaki garaj kapısı fiyatları ile güvenli ve kolay ödemeyi elde edebilirsiniz. Üst kalite kapılar için Focus Kapı ile iletişime geçmeyi unutmayın!

 

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *