«
Teras balkon dekorasyonu

Teras balkon dekorasyonu günümüzde en fazla tercih edilen peyzaj mimarisinin bir eseridir. Özel olarak çatı katlarına bazen de orta ve ilk katlara yapılabilmektedir. Kullanım alanına göre değişen teraslar oldukça kullanışlı olup, bahçe işleri, piknikler ve aile buluşmaları için güzel alanlardır.

Peki, teras balkon dekorasyonu için nelere dikkat dikkat edilmeli, teras modelleri neler, fiyatlandırması nasıl merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Teras Balkon Dekorasyonu Nedir?

Teras balkon dekorasyonu için çok ufak dokunuşlar mucizeler ortaya koyabilmektedir. Günümüzde dekorasyon için güncel olarak revaçta olan mobilya ve eşyalar kullanılır. Hazır konseptler görüldükten sonra, konseptlerden bir tanesi seçilerek teras dekorasyonu tamamlanır.

Teras Balkon Dekorasyonu Modellere Göre Nasıl Yapılır?

Teras balkon dekorasyonu çeşitli tekniklere göre hazırlanmış örnek modeller bulunuyor. Aslında geçmiş ve geleceğin yansıması modellere aktarılır. Bazen eski ve yeni dekorasyon ögeleri bir arada kullanılarak özel bir teras dekorasyonu hazırlanır.

Peki, teras balkon dekorasyonu hangi kriterlere, zevklere ve modellere göre yapılır?

1-  Balkon Teras Modelleri Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Teras balkon dekorasyonu için 4 modele göre balkonlar düzenlenir ve eşyaların da bu modellere uygun olarak yerleştirilmesi ile dekorasyon tamamlanır.

Teras balkon için ilk model modern olup, beyaz renklerin hakim olduğu mobilyalar kullanırken, saksı bitkilerinden ve şık aydınlatmalardan yararlanılır. İkinci model klasik model için ferforje mobilyalar tercih edilir. Aynı zamanda kıvrımlı ve oryantal desenlere yer verilerek, ahşap sedirler ve kırlent kullanımı da klasik modelin kimliğini yansıtır.

Elektrik ve bohem model içinse rahatlık ile konfora çok önem verilir. Rengarenk minderler, ahşap mobilyalar, püsküllü hamak, renkli kilim ve makrome detayalar bu modellerde fazlasıyla kullanılır.

2- Kapalı Teras Dekorasyonu ile Mahremiyetinizi Sağlayın!

Teras balkon dekorasyonu için çokça tercih edilen kapalı teraslar mahremiyete önem verenler için en ideal çözümdür. Ayrıca gürültü, toz ve kirden kurtulmak adına kapalı teras dekorasyonu en iyi çözüm olarak kullanılır.

3- Kapalı Teras Modelleri İçin Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

Kapalı teraslar için mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken bir takım önemli tasarım detayları bulunuyor. Kapalı teraslarda modern ve şık bir görüntü yakalamak isteniyorsa berjer ile yemek masasından yararlanılabilir. Dışarı ile bağlantıyı kesen camların önünde saksı bitkilerinin de kullanılması güzel bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca kapalı teraslarda L kanepelerde çok fazla tercih edilir.

4- Ucuz Teras Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ucuz bir teras balkon dekorasyonu yapmak istiyorsanız öncelikle sadelikten yana olmalısınız. Bu sayede hem fazla eşya masrafından hem de göz yormayan bir tasarımı yakalamış olursunuz.

Teras balkon dekorasyonunda yere bir kilim ve duvar renleri ile uyumlu kanepenin tercih edilmesi yeterli olacaktır. Ayrıca çiçeklere ilgiliyseniz bakımı kolay saksı çiçeklerini tercih ederek dekorasyonunuzu renklendirebilirsiniz.

5- Teras Dekorasyonu İçin Hangi Eşyalar Seçilmelidir?

Teras dekorasyonunda seçilecek eşyalar dekorasyona uygun olarak seçilmesi gerekir. Terasın tasarım dili ne ise ona göre mobilya ve eşya seçimi yapılmalıdır. Özellikle mobilya, perde, kilim ve yemek masaları teraslar için vazgeçilmez eşyalar olup, mutlaka dekorasyona bu parçalar uyumlu olarak eklenmelidir.

6- Teras Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Teras balkonlar özel fikirlerle çok önemli yaşam alanları olarak inşa edilebilir. Modernleşen ve gelişen dünyada teraslarda jakuziler eklenerek insanların konforları için daha fazla yatırım yapılır. Bunun yanında özel bir bahçeye dönüştürülmesi terasın sahibine güzel bir hobi alanı inşa edilmiş olur. Teraslar kişiye özel olarak inşa edilerek modern bir görünüm ve özel yaşamları için günümüzde kullanılmaktadır.

7- Apartman Teras Dekorasyonu Nedir?

Apartman teras dekorasyonunda en üst kat ile çatı katı dublex olarak tasarlanıp, küçük bir ev olarak kullanılır. Bir ya da iki oda, tuvalet, banyo ve küçük bir mutfağa sahip olan apartman teraslar günümüzde en fazla tercih edilen teras modellerindendir.

8- Dubleks Teras Modelleri Nasıl Dekore Edilir?

Dubleks teraslar yarı ve tam kapalı olarak dizayn edilerek ev ortamı ya da hobi alanı olarak kullanılır. Kullanılan mobilyalar normal ev ortamında kullanılan mobilyalar gibi seçilir hatta perde kullanımı da çok yaygındır. Dubleks teras sıcak bir ev ortamının küçük bir yansıması olup, minimalist stile göre dekore edilir.

Birbirinden şahane teras balkonlar serisine özel ilginiz var ise özel tasarlanmış dekorasyon fikirlerine göz atabilirsiniz. Ayrıca otantik sevenler için ahşap balkon dekorasyonu çok yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *