«
ahsap-balkon-dekorasyonu

Ahşap balkon dekorasyonu ile eviniz hiç olmadığı kadar şık ve modern bir görünüme kavuşacak. Özellikle kullanılan paletler ve döşemelerin kullanılmasıyla balkonunuzun eski halinden eser kalmayacaktır.

Ahşap balkon dekorasyonu sıcak bir görüntüyü sunarken, yaz ve kış aylarında eve girmek istemeyeceksiniz. Ahşabın verdiği sağlıklı hayat ile sizde balkonlarınızı ahşapla dekore ettirerek kendinize en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

5 Adımda Ahşap Balkon Dekorasyonu Önerileri ve Ahşap Balkon Yapımı!

Balkonlar evin nefes alınan en güzel yeri olup, konuk ve ailelerin beraber vakit geçirdikleri özel bir mekandır. Bu özel mekanın ahşap malzeme ile yeniden yapılması bambaşka bir tasarım dili olup, eşsiz bir görünüm sunar.

Ahşap balkon dekorasyonu için öncelikle evin planı göz önünde bulundurularak, en güvenli ve en özel parçalar hazırlanır. Güvenliği sağlamak için taşıyıcı iskeletler, ve sağlam zemin hesaplamalar sonucu oluşturulur. Bu aşamadan sonra evin yüksekliğine göre çeşitli dekorasyon uygulamaları ile ahşap balkon yapımı sonlanır.

Ahşap Balkon Dekorasyonu Önerileri Nelerdir?

Ahşap balkon dekorasyonu ev yaşamında günümüzün en popüler tasarım modelidir. Birçok balkonda saatlerce vakit geçirmeyi yeğlediğinden, doğal ve sağlıklı bir tasarımı tercih ediyor. Bu noktada ahşap malzeme ile yapılan balkonlar amaca en çok hizmet eden balkonlardır.

Peki, balkonları güzelleştiren ahşap balkon dekorasyonu önerileri nelerdir?

1- Ahşap Balkon Kapatma Modelleri ile Modern Görünümü Yakalayın!

Ahşap balkon yapımında en önemli dekorasyon ögelerinden bir tanesi şüphesiz balkonun üstünü kapatacak model seçimidir. Balkonun alt zemininde kullanılan paletlerle uyumlu bir kapatma modelinin seçilmesi tasarımın tamamlayıcı parçası olacağı için bu noktaya çok dikkat edilmesi gerekir.

Ahşap kapatma modelleri iki kısım olup, kullanılan tasarıma uygun olarak bu modellerden biri seçilerek balkon kapatılır. İlk model ters tavan modeli olup, üstten lambirili ismi ile de bilinen bu model rüstik tarzın estetik görüntüsünü yansıtır. İkinci model düz tavan modeli olup, en estetik kapatma modelidir. Balkonla bütün bir görünüm sunduğundan en fazla tercih edilen modeldir.


İlginizi Çekebilir : Ahşap Mobilya Nasıl Boyanır


2- Ahşap Balkon Korkuluk Modelleri ve Ağaç Balkon Korkulukları Sayesinde Güvenliğinizi Artırın!

Ahşap balkon dekorasyonu için olmazsa olmazlardan bir tanesi de korkuluklardır. Balkon dekorasyonunda estetik görünüm kadar önemli olan güvenliğin sağlanması için korkuluklara ihtiyaç vardır.

Korkulukların temel amacı düşmeyi önlemek olup, kenar kısımlarda balkona inşa edilen dekoratif bariyerdir. Çoğunlukla çelik ve alüminyumdan yapılsa da ahşap balkonlarda dekorasyonu tamamlamak için ahşaptan yapılarak güvenlik artırılır.

ahsap-balkon-dekorasyonu

3- Yazlık Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı!

Yazlık ahşap balkon dekorasyonu için bir takım estetik dokunuşların yapılması ile görkemli balkonlara sahip olabilirsiniz. Özellikle yazlık bir balkon inşa ettiriyorsanız mutlaka güzel vakitlerinizi geçeceği ahşap balkonun tasarımına da dikkat edilmesi gerekiyor.

Ahşap balkon dekorasyonu için öncelikle tasarımı tamamlayan ahşap malzemeden yapılmış mobilyalar tercih edilmelidir. Geniş yüzeyli bir masa ve yatay konumlandırılmış sandalyeler olmalıdır. Tamamlayıcı ögelerden bir tanesi de şemsiye de eklenebilirken, balkonda kullanılacak eşyaların portatif olması kolay kullanılması açısından önemli bir detaydır.

4- Cam Balkon Dekorasyon Fikirleri Sayesinde Modern Tasarıma Sahip Olun!

Ahşap balkon dekorasyonu için en modern tasarım parçası günümüzde kuşkusuz cam korkulukların kaplanmasıdır. Balkon ile dışarıyı ayıran ve göze hitap eden özel bir yaşamı inşa etmek istiyorsanız ahşapla camı bir araya getirmenizi öneriyoruz.

Ahşap balkonlarda cam detayı ile mevsimsel geçişlerden, ses ve diğer kötü etkenlerden de korunmuş olursunuz. Bu sayede çevrenin seyir zevkini ahşap balkonlarınızdan izleyerek keyfini çıkartabilirsiniz.

ahsap-balkon-dekorasyonu

5- Açık Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı!

Ahşap bir balkonunuz varsa ve doğa ile iç içeyseniz açık balkonlar nefes almanızı, doğanın bir parçasıymış gibi hissetmenizi sağlar. Özellikle insanlardan uzak mahremiyetinizin sağlandığı bir yerde ahşap balkonda vakit geçirmeniz eşsiz bir anı yaşatır.

Sandalyenizde oturmuş, dışarıyı seyrederken işlerinizi yapmak, yemeklerinizi yemek, ailenizle vakit geçirmek hiç olmadığı kadar sizi mutlu edecek.

Açık balkonların dekorasyonunda sade ve doğayı tamamlayacak ögeler kullanılmalıdır. Köşelerde küçük ağaçlar tercih edilirken, korkulukların altlarında ya da bölmelerinde sarmaşıklar kullanılabiliyor. Ayrıca ahşap mobilyalarınızı konumlandırırken, direk çevreyi gören bir yeri seçmeniz yerinde ve güzel karar olacaktır.

Site içerisinde yer alan bahçeli evlerde ise branda kapı modelleri tercih edilerek, doğanın en özel yanları, rahatsız edilme olasılığı olmadan deneyimlenebilir.

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *