«
cumra-satilik-arsa-cumra-satilik-tarla-cumra-satilik-ev

Çumra satılık arsa ve Çumra satılık ev fiyatları da emlak satıp emlak almak isteyenleri son günlerde yakından ilgilendiriyor. Çumra, genel coğrafi yapısı ve doğal örtüsü ile İç Anadolu’da özel bir yerde bulunuyor. Konya’nın gelişmiş ilçelerinden biri olan Çumra’da atılık arsa ve satılık ev ilanları da son dönemde revaçta bulunuyor.

Konya Ovası’nda olması sebebiyle de ilgi gören Çumra’dan arsa ya da ev alıp satmak için bir rehbere ihtiyacınız var. Çumra satılık arsa ve ev fiyatları hakkında en güncel ve faydalı bilgiler de bu yazımızda yer alıyor.

Çumra Hakkında Genel Bilgi

Çumra satılık arsa ve ev fiyatlarına değinmeden evvel Konya’nın bu güzide ilçesine yakından göz atabiliriz. Çumra, Musta Kemal Atatürk’ü kendine hayran bıraktıran bir coğrafyaya sahiptir. Atatürk’ün emri ile ilçe olan bu ufak belde, 1926 yılından beridir gelişim göstermeye devam etmektedir. Çumra, Konya’nın da en gelişmiş ilçelerinden biri olup her sene çeşitli illerden ve ilçelerden göç almaya devam etmektedir.

1951 yılından sonra ise Çumra’da önemli bir arkeolojik gelişme yaşanmıştır. MÖ 8000 yılından kalan Çatalhöyük kalıntıları Çumra çevresinde keşfedilmiştir. Bu da ilçenin popülerliğini arttıran diğer bir durum olmuştur.

Zamanla Balkan göçmenlerinin de yerleşim yeri haline gelen Çumra, 1950’li yıllardan sonra daha fazla göç almıştır. Günümüzde de Çumra satılık arsa ve ev ilanlarında da önemli ölçüde bir artış gözlemlenmektedir. Konya il merkezinde ya da çevre illerde ikamet eden kişiler, Çumra’dan arsa ya da ev alma potansiyeline sahiptir. Bu durum da Çumra’daki arsa ve ev satışlarını etkileyen önemli bir faktör olmuştur.

cumra-satilik-arsa-cumra-satilik-tarla-cumra-satilik-ev

Çumra Satılık Arsa ve Ev Fiyatları

Çumra satılık arsa ve ev fiyatlarına gelecek olursak 2022 yılı itibariyle net bir fiyat vermek her zaman söz konusu olmayabilir. Çumra’da satılık müstakil evler de oldukça popüler olup satın alınan arsalar müstakil ev yaptırılarak da kullanılabilir. Çumra kelepir arsa fiyatları konusunda emlak sektörü de hemfikirdir. İnişli çıkışlı devam eden emlak piyasasından Çumra satılık tarla ve ev fiyatları da etkilenebilmektedir.

Çumra Satılık Arsa Fiyatları Ne Kadardır?

Çumra Bardakçı Mahallesi satılık arsa fiyatları gibi bir arama yaparsanız mahalle bazındaki tüm arsa fiyatı verilerine ulaşabilirsiniz. Çumra merkez mahalleleri ve köylerinde bulunan arsaların fiyatları arsanın bulunduğu konuma göre değişebilir. Örneğin Çumra, Çaybaşı Mahallesi satilik arsa seçenekleri Bardakçı Mahallesi’ne göre daha farklı bir fiyatlandırmaya sahiptir.

Çumra satılık arsa seçenekleri arasında tarla ya da mesken olarak belirlenmiş alanlar da yer alır. Çumra Okçu satılık tarla fiyatları, diğer bölgelere göre daha uygundur. Fakat bu bölgede de tarlanın yüzölçümü devreye girmektedir. Tarla fiyatları, metrekaresine bağlı olarak 320.000 TL ila 1.000.000 TL arasında değişim göstermektedir. Elbette tarlanın bulunduğu tam konum da fiyatlara etki eden bir diğer faktördür.

Çumra satılık arsa fiyatlarına, günümüz emlak sektöründe haftalık ya da aylık olarak da karar verilebilmektedir. Çumra satılık arsa fiyatları için belirlenen tutarda bir sonraki aylarda dalgalanma da görülebilir. Dolayısıyla arsa fiyatları hakkında en kesin bilgiye anlık olarak ulaşmak mümkün olacaktır.

cumra-satilik-arsa-cumra-satilik-tarla-cumra-satilik-ev

Çumra Satılık Ev Fiyatları Ne Kadardır?

Çumra satılık tarla fiyatlarının yanı sıra satılık ev fiyatları da merak edilmektedir. Çumra’da hali hazırda yapılı satılık daire fiyatları da değişkenlik gösterir. Buna göre Bardakçı Mahallesi’nde bulunan 3+1 yeni dairelerin fiyatı 1.500.000 TL civarında seyredebilmektedir. Okçu Mahallesi’nde yer alan satılık evler ise 800.000 TL ila 1.000.000 TL arasında bir fiyata sahiptir.

Çumra satılık daire ilanları da sürekli güncellenmekte olup anlık olarak değişebilmektedir. Çumra’nın gözde bölgelerindeki ev fiyatları daha az tercih edilen bölgelerdeki müstakil evlere oranla daha yüksektir. İlçenin daha az tercih edilen bölgelerinde bulunan müstakil evler de şehir merkezindeki apartman dairelerine oranla daha uygun fiyatlıdır.

Çumra’da satılık arsa ya da ev seçenekleri için siz de öncelikle gayrimenkulün olduğu bölgeyi belirlemelisiniz. Tercih ettiğiniz bölgeye uygun seçenekleri bu sayede daha rahat değerlendirebilirsiniz. Aynı şekilde mülkün metrekaresi de fiyata etki ettiğinden ne kadar büyüklükte bir arsa ya da eve sahip olmak istediğinizi de belirlemelisiniz.

İlginizi Çekebilir: 5 Adımda Ahşap Balkon Dekorasyonu Önerileri Nelerdir

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *