«
pvc-balkon-kapatma

PVC balkon kapatma işleminde önemli olan malzeme kalitesidir. Karı, yağmuru, çamuru, soğuğu en çok alan evin bölümlerinden biri balkondur. Olumsuz hava şartlarını kesmek için, iyi seçilmiş kaliteli kaplama malzemesine ihtiyaç vardır. Balkonunuzun bulunduğu konuma uygun malzemeyi seçerek, konforlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Kuzeye bakan balkon ile güneye bakan bir balkonda kullanılacak malzeme, aynı değildir. Uygun malzemeyi seçtikten sonra PVC balkon kapatma tasarım ve dizayn işlemine geçip, karkas montajı yaptırabilirsiniz. Bu aşamaların yapılması için montaj işlemini profesyonel elleri bırakmanız gerekir.

PVC Balkon Kapatma işleminde Kullanılan Malzeme Nasıl Olmalıdır?

pvc-balkon-kapatma
PVC Balkon Kapatma

PVC balkon kaplama çalışmasında, en kritik nokta malzeme seçimidir. Balkonunuzda; doğrama, alüminyum malzeme ya da tamamen cam olacak şekilde PVC balkon kapatma yaptırabilirsiniz. Seçilen bu malzemeler kötü hava şartlarına dayanıklı, ısı ve ses yalıtımı yönünden kaliteli olmalıdır. 

Bu malzemeleri seçerken, aynı zamanda balkonu hangi amaçla kullandığınız da önemlidir. Keyif amaçlı ise cam balkon, depo olarak kullanacaksanız alüminyum sistemlerden yana tercihinizi yapabilirsiniz.

9 Adımda Cam Balkon Montajı Nasıl Yapılır?

PVC balkon kapatma montajında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. En önemlisi iş güvenliğidir. Tehlike açısından riski az gibi dursa da, kurallara uygun yapmadığınız takdirde risk seviyesi artabilir. Yüksek yerler için bu işi, gerekli eğitimi alan kişiler yapmalıdır. Peki cam balkon montaj aşamaları nelerdir?

  • Öncelikle sabitleme işlemi yapılır.
  • Cam balkon kasa profili, mermere sabitlenir. 
  • Yan dikim profiller, alt kasa mermerinin üstüne konulup montaj gerçekleştirilir. 
  • Cam Balkon kasası sabitlendikten sonra, tekerlekli kanatların montajı yapılır.
  •  Daha sonra cıkış ağızlı kanal montajı için, alt ve üst çıkış ağzındaki plastiklerin sökümü yapılır.
  • Kapama firenkeri yerleştirilip, kanat ayarları yapılır ve fren sabitleme işlemi uygulanır. 
  • PVC balkon kapatma işleminde, kanat ayarlarının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
  • Alüminyum profillerdeki bütün etiketler sökülür.
  • En son silikon çekilir. Silikon yapmadan önce hava şartlarının, bu silikonun kurumasına elverişli olduğu gün tercih edilmelidir.

Pimapen Balkon Kapatma Modelleri Neler?

pvc-balkon-kapatma
PVC Balkon Kapatma

PVC balkon kapatma modelleri çeşitlerini yaptırmaya karar vermeden önce, balkonunuza en uygun olana karar verin. Amacınıza hizmet edecek en kullanışlı modeli, balkonunuz için seçmeye dikkat edin. Birbirinden fonksiyonel modellerle, rahat ve konforlu küçük yaşam alanları oluşturabilirsiniz. 

1 – Sürgülü Pimapen Balkon Kapatma 

Sürgülü modellerde  balkonun iç kısmında bulunan raylar sayesinde, hareket eden bir mekanizma bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde camlar hem sağa sola hareket eder, hem de köşelere doğru katlanabilir. Rayların uzun ömürlü kullanılabilmesi için alüminyum malzeme seçilir.

Sürgülü Pimapen Balkon fiyatları konusunda bilgi almak için, bu konuda size yardımcı olacak firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

2 – Pvc Balkon Kapatma : Plastik Balkon Kaplama

Pimapen balkon kaplama ev ve iş yerinizde amaca uygun olarak hizmet vermektedir. Cam veya PVC meteryalinden farklı olarak, şeffaf plastik formlarda üretilmiştir. Plastik PVC balkon kapatma ısı, yağmur suyu geçirmeyen fermuarlı, açılır kapanır dış mekanlar için de uygundur. PVC Pimapen balkon fiyat olarak, diğerlerine göre daha hesaplıdır. 

3 – Branda ya da Naylonla Balkon Kaplama

pvc-balkon-kapatma
PVC Balkon Kapatma

Balkon için uzun yıllardan bu yana kullanılan tente ya da diğer adıyla branda, sizler için birçok farklı modelle karşınıza çıkmaktadır. Daha çok güneşli ve kötü hava koşullarından korunmak amacıyla özel olarak üretilmektedir. Aynı zamanda ortama da şıklık katmaktadır. 

Birbirinden farklı renk ve modelde tente çeşidi vardır. Açılıp kapanabilen, kumandalı, elektrikli bunlardan sadece birkaçıdır. Balkonunuzun ölçüsüne en uygun modeli belirlemek için, yardım almalısınız. Naylon kaplama seçimi de, balkonunuzu depo olarak kullanacaksanız ve uygun fiyatlı olduğu için tercih edilir.

4 – Pimapen Balkon Kapatma 

Pimapen balkon, PVC malzemesi kullanılarak kapatılan balkondur. PVC sadece kapı, pencerelerde kullanılmakla kalmayıp; aynı zamanda balkon ve teras gibi alanlar için de uygundur. Daha ekonomik, ısı – ses yalıtımlı ve sağlamlık bakımından diğerlerine göre daha çok tercih edilir.  

PVC Balkon Kapatma Sistemleri 

Balkonunuzu kapalı kullanmak istiyorsanız seçim yapmadan, PVC balkon kapatma yöntemlerine göz atabilirsiniz. Sizlere sunulan sayısız alternatif arasından, balkonunuza en uygun sistemi seçebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle beraber bu iş, olduğundan daha basit hale gelmiştir. Giyotin ve otomatik cam balkon sistemleri, en çok tercih edilenler arasındadır. PVC balkon kapatma sistemleri şunlardır: 

A – Ahşap ve Cam Kullanılarak Balkon Kapatma Sistemi 

Balkonunuzu kapatsanız dahi, dışarıya uzanan bölümünü unutmamanız gerekir. Ahşap bir iskelette cam bölmelerle kapatacağınız balkonunuz, doğayla gayet uyumlu olacaktır. Evinize sıcak ve sempatik ortam sunacaktır. Bakımı ve yapımı için biraz zaman gerekse de, buna değeceğini düşünebilirsiniz.  

B – Giyotin Cam Balkon Kapatma 

pvc-balkon-kapatma
PVC Balkon Kapatma

Diğer adıyla hareketli küpeşte olarak bilinen bu kapatma sistemi elektronik, kumandalı ve manuel olabilir. Açıldığı zaman cam korkuluk görüntüsüyle de, mekana güzellik katmaktadır. Kafe ya da restoran tarzı yerlerde tercih edilir. Ev içinde de küçük balkon için uygun olmayıp teraslarda kullanılır. Belli bölümlerde camlar hareketli, belli bölümlerde sabittir.

C – Pimapen ile Cam Kapatma 

PVC balkon kapatma da denilir. En eski PVC balkon kapatma yöntemlerinden biridir. Bu sistemde sırf lambri panelleri tercih etmenizin yanında, cam yüzeylerde birlikte de kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman da ısı yalıtımlı olanlarını tercih edebilirsiniz. 

Ç – Elektrikli Pancur ile Balkon Kapatma Sistemi

Trend sistemlerden elektrikli panjur ile balkon kapatma fikri, oldukça pratik ve konforludur. Genel olarak güvenlik gerekçesiyle tercih edilen bu sistemde, elektrikli kumanda ile kontrol sağlanır. 

D – Alüminyum Doğrama ile Balkon Kapatma 

Alüminyum PVC doğrama ile balkon kapatma fikri çok eski bir yöntem olsa da, en ucuz balkon kapatma yöntemleri içindedir. Bu yöntem genellikle depolama amaçlı kullanılır. İzolasyon ve ısı yalıtımı konusunda pek başarılı olmadığı için, günlük kullanımda bu sistemden uzak durmanızda fayda vardır. 

PVC Balkon Kapama Fiyat Hesaplama

pvc-balkon-kapatma
PVC Balkon Kapatma

PVC balkon kapatma fiyatını etkileyen birçok unsur vardır. Balkonun uzunluğu, kullanılan malzeme, PVC balkon kapatma için uygulanacak model seçimi, seçilen sistemin özellik oranı vb. daha birçok faktör fiyat belirlemede etkilidir. PVC balkon kapatma fikrine karar verdiğiniz anda öncelikli olarak Pimapen balkon kapatma m2 fiyatları hakkında araştırma yapmalısınız.

Cam balkon mu pimapen mi pahalı? Diye merak ediyorsanız PVC balkon kapatma fiyatları 2022 karşılaştırması yaparak,  bütçeye uygun modellere sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *