«
Resim Müzesi Giriş Ücreti

Resim Müzesi giriş ücreti ziyaretçilere göre değişim gösteriyor. Yerli ziyaretçilerin ve yabancı ziyaretçilerin ödedikleri Resim Müzesi giriş ücreti birbirlerinden farklı. Müzenin giriş ücreti öğrenciler için indirimli bilet imkânı sağlıyor. Ocak 2023 ayına kadar Resim Müzesi giriş ücreti yerli ziyaretçiler için 45 TL olarak belirlenmiş. Bu ücret yabancı ziyaretçilerde 130 TL olarak değişiyor.

Resim Müzesi Öğrenci Giriş Ücreti Yetişkinlerden Farklı mı?

Resim Müzesi Giriş Ücreti
Resim Müzesi Giriş Ücreti

Öğrenciler indirimli bilet alabildiği için Resim Müzesi giriş ücreti bilet ücretlerinden farklı oluyor. 07-25 yaş arasında olup öğrenci kimlik belgesini gösteren öğrenciler için resim müzesi giriş ücreti 20 TL olarak belirlenmiş. Yabancı öğrenciler ise bu ücretin iki katını ödüyor. Yaşları 12-25 olan yabancı öğrencilerden Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartını göstermeleri istenebiliyor.

Resim Müzesi Giriş Ücreti Konusunda Avantajlı Gruplar Hangileri?

Belirlenen yaş grubunda olan çocuklar Resim Müzesi giriş ücreti ödemeden giriş yapabiliyor. 0-6 yaş aralığında bütün yerli ve yabancı ziyaretçiler için resim müzesi ücretsiz. Aynı zamanda öğrenciler de yetişkin gruplarına göre daha avantajlı durumdalar.

Resim Müzesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Resim Müzesi diğer adıyla Milli Sanatlar Resim Müzesi Abdülmecit efendi döneminde veliaht dairesi olarak yapılmıştır. Önceki yıllarda İstanbul Resim Heykel Müzesi ismiyle bir üniversiteye bağlı bulunan Resim Müzesi sonraki yıllarda restore edilerek Milli Saraylar Resim Müzesi adıyla yeniden hizmete girmiştir.

Müzede pek çok sergi salonu ve gezilecek yerler yer alıyor. Bu salonlar genellikle halılar ile kaplı. Bu sebeple müzeye giriş yaparken ziyaretçilerden galoş giymeleri isteniyor. İçeride video ve fotoğraf çekimine izin verilmiyor. Ziyaretçilerin bu konuda hassas olmaları gerekiyor.

Resim Müzesi pazartesi günleri hizmet vermiyor. Ancak diğer günlerde ve tatil günlerinde 09.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. Ancak gişe 17.00 de kapanıyor. Ziyaretçilerin müzeye gitmeden önce bunu göz önünde bulundurmalarında fayda var.

Resim Müzesi Nerede?

Resim Müzesi Giriş Ücreti

Resim Müzesi İstanbul Beşiktaş resmi bir yer olan Dolmabahçe Sarayı’nda hizmet veriyor.  Beşiktaş resim müzesine otobüs, metro, tramvay veya minibüsle ulaşım imkânı bulunuyor. Sarayda dört ana bölüm var. Resim Müzesi hakkında biligi verilecek olursa; bu bölümler arasında en sonda yer alıyor. Müzeye Dolmabahçe Sarayı’ndaki Veliaht Dairesi ev sahipliği yapıyor.

Resim Müzesi Müzekart Geçerli mi?

İstanbul Milli Saraylar Başkanlığına bağlı olan müze, köşk, tarihi fabrikalar, kasır ve saraylarda müze kart geçerlidir. Ancak bazı istisnalar bulunmaktadır. Topkapı Sarayı’nın, Beykoz Mecidiye Kasrı’nın ve Dolmabahçe Sarayı’nın bazı bölümlerinde müze kart geçerli değildir. Fakat resim müzesi bu bölümlerden biri değildir. Yani resim müzesinde müze kart geçerlidir.

Grup Ziyaretlerinde Resim Müzesi Giriş Ücreti Değişiyor mu?

Müzelere bireysel gidildiğinde ödenen ücret ile grupça gidildiğinde ödenen ücret genellikle aynı olmuyor. Bu yüzden Resim Müzesi giriş ücreti de kişi sayısına bağlı olarak değişebiliyor. 20 kişi ve üstünde gelen ziyaretçiler için ziyareti gerçekleştiren tur şirketine Resim Müzesi giriş ücreti %20 indirimli olarak sağlanıyor.

Resim Müzesi Cafe Nerede?

Resim müzesi kafeye nasıl gidilir? Müzenin arka bahçede olan kısmında bulunan Limonluk Cafe ziyaretçilerine tam bir seyir zevki sunuyor. Cafe, yemyeşil bahçede, yüzen kuğuları izlerken aynı zamanda zengin menüsü sayesinde ziyaretçilere keyifli vakit geçirme olanağı sağlıyor.

Resim Müzesi girişinde kısmında ise Şeker Ahmet Paşa Çay Salonu ziyaretçileri karşılıyor. Ancak bu çay salonuna girebilmek için Resim Müzesi giriş ücreti ödemeye gerek olmuyor. Çay salonu, Dolmabahçe Sarayı’ndan bağımsız olarak hizmet veriyor. Manzara eşliğinde en güzel çay ya da kahve molası vermek isteyenler için hizmet veriyor.

Milli Saraylar Resim Müzesi İle Resim Müzesi Aynı Yer mi?

Resim Müzesi Giriş Ücreti

Resim Müzesi aynı zamanda Milli Saraylar Resim Müzesi olarak da biliniyor. Dolmabahçe Sarayı’nda bulunan Veliaht Dairesi’nin uzunca bir süre restore edilmesinin ardından hizmete giren bu resim müzesinde 11 bölüm bulunuyor.

Milli Saraylar Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren müzede ziyaretçiler pek çok ünlü ressamın eserlerini görme fırsatı buluyor. Ayvazovski, Fausto Zonaro, Stanislaw Chlebowski gibi ünlü yabancı ressamların yanı sıra Osman Hamdi Bey, İbrahim Çallı, Hikmet Onat gibi Türk ressamların eserlerine de yer veriliyor. Bu müze hakkında detaylı bilgilere Milli Saraylar resmi web sitesi adresinden de ulaşım sağlanabiliyor.

Milli Saraylar Müzesi Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Milli Saraylar Resim Müzesi giriş ücreti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlara, olmayanlara, çocuklara veya öğrencilere göre değişiyor. Müze kart sahibi olmak da Resim Müzesi giriş ücreti konusunda avantaj sağlıyor. Aynı zamanda Dolmabahçe Sarayı biletine sahip olan ziyaretçiler Resim Müzesi giriş ücreti ödemeden müzeye girebiliyor.

2023 İstanbul Resim Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul resmi Resim Heykel Müzesi ile Resim Müzesi’ni karıştırmamak gerekiyor. Resim Müzesi önceden İstanbul Resim Heykel Müzesi ismiyle hizmet vermiş olsa da daha sonra Milli Saraylar Müzesi olarak açılmış, İstanbul Resim Heykel Müzesi ise başka bir binada hizmet vermeye başlamış.

Mimar Sinan Üniversitesi’ne bağlı olarak hizmet veren Resim Heykel Müzesi’nin giriş ücretleri ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlara 80 TL, olmayanlara 160 TL, indirimli ücreti ise 40 TL olarak değişiyor. Grupça yapılan ziyaretlerde ise bilet fiyatlarında indirim yapılıyor.

Aynı zamanda bazı gruplar ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. 0-18 yaş aralığındaki çocuklar, 65 yaş üstündeki vatandaşlar, gaziler ve çocukları, şehitler ve çocukları, engelli olanlar ve onların refakatçileri, öğretmenler, er ve erbaşlar müzeye ücretsiz giriş yapabiliyor.

 

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *