«
tul-perde-yikamanin-yollari

Tül perde yıkama sırasında ve sonrasına kırışma ile karşılaşılması genel olarak hiç istenmeyen fakat denk gelindiğinde can sıkan bir durumdur. Bu yüzden perde yıkamadan önce ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bahsedilecek bu yıkama püf noktalarını dikkate alarak aslında siz de kırışık perde sorunundan kurtulabilirsiniz.

Perde yıkama olayı modeli fark etmeksizin her biri için gerçekleşen durumdur. Genelde kırışıklıklar ise tül modellerde ortaya çıkmaktadır. Fakat elbette bu modellere özgü bir durum değildir. Pek tabii fon perde modellerinde de sık sık karşılaşılabilir. Burada perdenin üretim sırasında tercih edilen iplik durumu etkili olabildiği gibi yanlış kullanıcı kullanımı da etkili olabilir.

Ucuz Tül Perde Kırışmadan Nasıl Yıkanır?

Uygun fiyatlarla aldığınız ve diğerlere nazaran ‘ucuz’ olarak adlandırılan perdelerinizi yıkarken kırışmasını istemiyorsanız dikkat edeceğiniz ilk unsur makine yıkamasıyla alakalıdır. Perdelerin sıkma programı ne kadar yüksek olursa kırışma olasılığı da bu derecede artacaktır. Özellikle kalitesi konusunda emin olmadığınız perdeleri yüksek sıkma programı uygulamamalısınız.

Tül perde kırışmaması için dikkat edilecek bir diğer unsur ise yumuşatıcı tercihinde bulunmamaktır. Zira yumuşatıcı hem perdenizin yapısını bozacaktır hem de ömründe kısalmaya neden olacaktır. Perdelerin daha uzun süreli kullanabilmesi amacıyla mutlaka yumuşatıcı kullanımından uzak durmalısınız. Tül modellerde bu nokta çok kritiktir.

Salon Tül Perde Modelleri Yıkama Sonrası Kırışmama için Ne Yapmalı?

Sadece perdelerin yıkanması esnasında değil yıkama sonrasında da kırışmalarına engel olmak adına yapabilecekleriniz bulunur. Bunlardan ilki şüphesiz makinede perdeleri çok bekletmemek olmalıdır. Perdenizin yıkama süresi bittiği andan itibaren hemen alıp asmanız gerekir. Asılmayacaksa bile en azından toplu halde bulunmasını engellemek adına yüksek bir alandan sarkıtarak düz durmasını sağlayabilirsiniz.

Perdelerinizi diğer kıyafetlerinizde olduğu gibi alışkanlıktan ötürü kurutma makinesine atıyorsanız bu alışkanlığınızdan da vazgeçmelisiniz. Zira tül perde yıkandıktan sonra eğer makinenizde sorun yoksa ıslak kalmayacaktır. Asıldıktan sonra kullanmaya uygun bulunduğundan kurutma makinesinde ekstra bir işleme sokmanın önüne geçerek kırışmasına da engel olabilirsiniz. Sadece tül değil, stor perde ve zebra perde modelleri de asla bu işleme ihtiyaç duymaz.

Hazır Tül Perde Yıkama Sonrası Ütü İster mi?

Perde firmasından alacağınız perde modeli hakkında bilgi almanızı gerektiren konulardan birisi ütü durumudur. Genelde kişiler ekstra ütü sorunu çıkarmaması amacıyla ütü gerektirmeyen modelleri tercih etmektedir. Çünkü perde ütülemek her ne kadar ütü yapmayı sevseniz de gerçekten uzun süre alan ve zorlayıcı bir unsur olacaktır.

Tül perde modelleri genel olarak ütü gerektirmez. Yıkama sonrası ütü gerektirmeyecek şekilde üretilen bu perde modelleri kullanışlılık konusunda da etkili olacaktır. Fakat eğer aldığınız perdeyi ilk defa yıkadıktan sonra ütülerseniz bundan sonraki her yıkama sonrasında ütü isteyeceğini bilmelisiniz. Çünkü perdenin yapısı bozulacak ve her yıkama sonrası eski formuna dönmekte zorlanacaktır.

tul-perde

Tül Perde Fiyatları Ne Kadar? Salon Tül Perde Modelleri ve Fiyatları

Perde fiyatları firmalara ve modellere bağlı olarak değişiklik gösterir. Metrekare başına firmalardan araştırma yaparak bilgi edinmek daha doğrudur. Uygun fiyatlı tül modeller olduğu gibi aynı zamanda zebra perde modelleri de mevcuttur. Zebraya nazaran daha standart olan stor perde modellerinde de uygun fiyatlar için yapmanız gereken ise çok basittir.

Eğer uygun fiyatlarla perde alışverişi yapmak isterseniz Perde Outlet firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Firma  size her modelde değişik perdeler sunmaktadır. Üstelik kaliteli üretim sayesinde uzun yıllar kullanabileceğiniz, ütü gerektirmeyen modeller çok sayıda vardır. Siz de hem internet sitesinden hem de Maltepe’de yer alan mağazasından alışveriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hangi Fon Perde Çocuk Odası İçin Uygundur

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *