«
dogalgaz-borusu-gizleme

Doğalgaz borusu gizleme yöntemleri ile estetik olmayan detayların giderilmesi sağlanır. Şahane fikirlerle göz yoran ve hoş bir görüntü oluşturmayan doğalgaz borularını gizlemek artık çok kolay!

Dekorasyonlarda gereksiz bir şekilde yer kaplayan doğalgaz boruları, pratik yöntemlerle gizlenebilir. Kulağa mantıklı bir fikir gibi gelse de birçok kişinin aklına şu soru takılabilir.  Doğalgaz borusu gizleme yasak mı? boruların etrafının tamamen kapatılması gaz birikmesine neden olabilir. Bu durum oldukça tehlikelidir. Ancak daha sağlıklı yöntemlerle kapatılarak tehlikeli durumların önüne geçilebilir. Doğalgaz borularının gizlenmesi ile ilgili herhangi bir yasak yoktur.

En Popüler Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri

dogalgaz-borusu-gizleme

Doğalgaz borusu gizleme yöntemleri, güvenlik standartlarına uygun olmalıdır. Özellikle kullanılan malzemeler, boruların hava alışverişine engel olacak nitelikte olmamalıdır. Doğalgaz borularını gizlemek için profesyonel yardım alınabilir. Ancak evde pratik bir şekilde yapılabilecek, boruların çalışma güvenliğini ve koşullarını etkilemeyecek tarzda birçok fikir bulunur.

Bitkiler ve çeşitli materyaller kullanılarak ocak yanı doğalgaz borusu gizleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Doğalgaz borularının gizlenmesi görünümlerinin azaltılması içindir. Bu konuya dikkat edilmesi gerekir. Sağlıklı ve güvenli bir şekilde tercih edilebilecek en popüler doğalgaz borusu gizleme fikirleri şu şekildedir;

1 – Doğalgaz Borusu Gizleme Aparatı

Doğalgaz borularını gizleme için ilk tercih edilen aparattır. Aparatlar oldukça pratik ve uygulanabilirdir. Büyük yer kaplayan ve dağınık bir şekilde görülen doğalgaz boruları dekorasyonun uyumunu bozar. Peteklerle aynı renge sahip olan beyaz renkte gizleme aparatları, en çok tercih edilen ürünlerdir.

Boru gizleme aparatı, sağlamlaştırılmış sert plastiklerden oluşmaktadır. Alüminyum ve krom malzemelerden üretilmesi, banyo gibi ortamlarda da kullanılmasını kolaylaştırmaktadır. Her dekorasyona ve zevke uygun olan ürün çeşitliliğine sahiptir. Aparatlara borunun boyutuna ve kullanılacak alana göre kesilerek şekil verilebilir.

2 – Süsleme

dogalgaz-borusu-gizleme

Dekorasyonlarda fazla yer kaplayan doğalgaz borularını en güzel göstermenin yolu, doğalgaz borusu süsleme tekniğidir. En sevilen fikirlerden biri olan süslemeler, doğalgaz borusu gizleme fikirleri arasında en zararsız çözümlerden bir tanesidir.

Süslemeler çeşitli malzemelerden ve renkli desenlerden yapılır. Boruların üzerine hazır kalıplar sayesinde istenilen şekiller verilebilir. Aynı zamanda zevk ve tercihlere göre desen yapılabilmesi de mümkündür. Süsleme fikri boruların işleyişini etki etmemesi bakımından herhangi bir tehlike arz etmemektedir.

3 – Sarmaşık

Güzel bir şekilde doğalgaz borusunu kamufle etmek için yeşil bitkiler tercih edilebilir. Evlerde kötü bir görüntü oluşturan doğalgaz borusu gizleme sarmaşık tercih edilerek yapılabilir. Sarmaşıklar evlere estetik bir görünüm kazandıracaktır. Oldukça ekonomik olan bu yöntem, kolay bir şekilde uygulanabilir.

Genellikle mutfakta doğalgaz borusu gizleme fikirlerinde bitkilerden yararlanılmaktadır. Gizlemek istenilen borunun boyutuna göre tercih edilecek yapay çiçekler, isteneni verecektir. Tek yapılması gereken silikon ve uygun sarmaşığın bulunarak borunun kamufle edilmesidir.

4 – Süpürgelik Döşeme

Doğalgaz borusu gizleme ahşap malzemelerle kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Özellikle yere yakın olan borular için süpürgelik tercih edilebilir. Süpürgelikler parkelerin daha uzun ömürlü kullanabilmesini sağlar. Aynı zamanda duvarla parkenin birleşimini koruması açısından da önemlidir.

Boruların düzenli ve şık bir şekilde kamufle edilebilmesi için farklı renklere sahip süpürgelikler tercih edilebilir. Süpürgenin iç kısmına doğalgaz boruları için oyuklar açılır. Oyukların içerisine doğalgaz boruları yerleştirilir. Bu sayede kolay bir yöntemle boruların saklanma işlemi gerçekleşir.

5 – Hasır İp

dogalgaz-borusu-gizleme
Dogalgaz Borusu Gizleme

Doğalgaz borularının maliyeti düşük ve kolay bir şekilde kamufle edilebilmesi için hasır ipler tercih edilir. Her dekorasyona uyum sağlar. Ayrıca uygulama açısından pratiklik sunması hasır iplere olan ilgiyi de artırmaktadır. Bu ipler farklı renkleri ve tarzlarıyla dikkat çeker.

Kullanılacak doğalgaz borusu plastik olur mu? hasır iplerin kullanılması için boruların plastik olup olmaması önemli değildir. Bu ipler doğalgaz borusuna sarılarak silikon yardımıyla yapıştırılır. Ancak dikkat edilmesi gereken hasır ip kullanılırken borunun hava almasının sağlanmasıdır. Tüm bu noktalara dikkat edilerek, evlere daha dekoratif ve estetik bir görünüm kazandırılabilir.

6 – Boyama

Evlerde borular gözükmesin ve yaşam alanları daha estetik bir görünüm kazansın isteniyorsa, boyama işlemi tercih edilebilir. Doğalgaz borusu boyama teknikleri doğru bir şekilde yapıldığında iyi işler ortaya çıkmaktadır. Doğalgaz borusu ne ile boyanır? Genellikle su bazlı yağlı boya, bu işlemler için önerilmektedir.

Doğalgaz borularını gizlemek için çoğunlukla canlı renkler tercih edilmektedir. Son zamanlarda altın ve bakır gibi parlak renklere olan ilgi artmaktadır. Boyama işlemi yapıldıktan sonra ışıklandırma yapılarak, boyanan alanın daha şık görünmesi sağlanır.

7 – Çiçekler

Şık bir dekorasyon elde etmek için boru nasıl kamufle edilir? zevk ve tercihlere göre seçilecek yapay çiçeklerle istenilen dekorasyonlar oluşturulabilir. Tercih edilen çiçeklerle yaşam alanları renklendirilebilir.

Hayal gücü kullanılarak, yapay çiçeklerle doğalgaz borusu gizleme işlemleri keyifli bir hâle gelir. Doğalgaz borusu gizleme Pinterest gibi platformlarda kendin yap kategorileri bulunur. Bu kategorilerde çeşitli çiçeklerle yapılan dekorasyon fikirleri mevcuttur. Her dekorasyon için yaratıcı bir fikir mutlaka bulunur.

8 – Dekoratif Raf

Dekorasyonlarda kullanılan kutu ve raflar, doğalgaz borularının gizlenebilmesi için etkili bir yöntemdir. Doğalgaz borusu gizleme kutusu ve raflar işlevsel olarak kullanılabilir. Pek çok eşyanın yerleştirilebildiği bu raflar hem estetik bir görünüm sunar hem de alan tasarrufu sağlar. Ocak doğalgaz borusu gizleme fikirleri için de bu tarz dekoratif raflar tercih edilir.

9 – LED Işıklar

Ortama estetik bir görünüm kazandırmak ve şık bir ambiyans oluşturmak için led ışıklar kullanılmaktadır. Tezgâh üstü doğalgaz borusu gizleme fikirleri arasında hem fonksiyonel hem de basit olan led ışık kullanımı oldukça yaygındır. Bu tarz ürünler kullanılarak doğalgaz borularının kötü görüntüsü ortadan kaldırılır.

Özellikle mutfaklarda hoş bir görüntü oluşturulması açısından led ışıklar kullanılır. Farklı şekillerde ve renklerde bulunan led ışıklar tercih edilerek mutfaklarda istenilen görüntüler oluşturulur. Bu sayede doğalgaz boruları hoş bir fikirle gizlenebilir.

10 – Uzun Perde

Salonlarda, yatak odalarını ve oturma odalarında bulunan doğalgaz borusu nasıl gizlenir? Pencerelere yakın yerlerde bulunan doğalgaz boruları uzun perdeler ile kolay bir şekilde gizlenir. Aynı şekilde mutfak gibi alanlarda bulunan kombi borusu gizleme içinde mutfak perdeleri kullanılır.

Ekstra masraf ve enerji gerektirmeyen bir yöntem olarak uzun perde kullanımı tercih edilebilir. Ayrıca bu yöntem, doğalgaz borularının işleyişine de herhangi bir engel oluşturmaz. Uzun perde kullanımı güvenli ve sağlıklı bir fikirdir.

Doğalgaz Boru Gizleme Dekorasyon Fikirleri ve Fiyatları

dogalgaz-borusu-gizleme

Kış aylarında ısınmak için kullanılan doğalgaz borusu, kombiler ve petekler, dekorasyonlarda istenmeyen görüntüler oluşturabilir. Özellikle ev düzeni konusunda hassas olan kişiler, estetik olmayan görüntülerden rahatsızlık duyarlar. Genellikle doğalgaz borusu gizleme mutfak gibi alanlarda gerekir. Çünkü bu alanlardan çok fazla boru geçmekte ve kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Doğalgaz borusu sadece görsel açıdan değil çok fazla yer kaplaması nedeniyle de sıkıntı çıkarabilir. Bu noktada bazı doğalgaz borusu gizleme fikirleri uygulanarak, ev dekorasyonlarına uydurulabilir ve kullanışlı hâle getirilebilir. Farklı fiyat seçeneklerinin sunulduğu birçok platform üzerinden kolaylıkla dekorasyon malzemeleri tedarik edilebilir. İşte o platformlar!

1 – Doğalgaz Borusu Gizleme Koçtaş

Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen doğalgaz borusu kapatma materyalleri, Koçtaş üzerinden satın alınabilir. Daha düzenli bir görünüm kazandıran ürünlerle dekorasyonlar tamamlanabilir. Duvara monte edilen ürünler kullanışlı olmakta ve mutfak, banyo gibi alanlarda kullanılmaktadır. Her bütçeye uygun doğalgaz borusu gizleme aksesuarları bulmak mümkündür.

2 – Doğalgaz Borusu Süsleme Trendyol

Kolay bir kullanıma sahip olan en güzel doğalgaz borusu gizleme kanalı ve aksesuarları, Trendyol üzerinden satın alınabilir. İstenilen renkte bulunabilen ürünler, pratik bir şekilde monte edilir.

İki parçadan oluşan ve parlak görünümüyle dikkat çeken aparatlar, estetik bir görünüm sunar. Oldukça uygun fiyatlara satışa sunulan ürünler, ihtiyaçların giderilmesinde etkilidir. Bir veya birden fazla satın alınabilen doğalgaz borusu gizleme aparatları, ev dekorasyonlarına estetiklik katacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *