«
Yeşil Saten Kumaş Elbise

Yeşil saten kumaş elbise hem iddialı hem de riskli bir kıyafet tercihidir. Özel günlerde elbise tercihinde en çok saten elbiseler yer almaktadır. Kendiliğinden canlı olan saten kumaşlar, renk ve model açısından da oldukça geniştir.

Elbise, abiye tercihinde yeşil saten kumaş elbise seçilecekse kombinin diğer parçalarına da özen gösterilmesi gerekmektedir. Dış giyim olan yeşil saten kumaş elbise kare yaka, straplez yaka gibi birçok yaka ve sırt modelini de içinde bulundurur. Bu elbise kombininde renk uyumları, çanta modelleri, ayakkabı seçimleri dikkate alınmalıdır.

Yeşil Saten Kumaş Elbise Hangi Model Çantalarla Uyumludur?

Yeşil Saten Kumaş Elbise

Yeşil saten kumaş elbise kombinin tamamlayıcı parçalarından bir diğeri elbette çantalardır. Davet, düğün, nişan gibi özel anlarda kullanılan saten elbiseler çanta modelleriyle daha ön plana çıkmaktadır. Yeşil saten kumaş elbise modellerine göre kullanılabilecek uyumlu çantalar şu şekildedir;

1 – Zincirli Omuz Çantası

Küçük ve orta boya sahip, sap kısmı zincirden yapılan şık bir çanta modelidir. Yeşil saten kumaş elbise veya yeşil saten abiye kombinlerinde öncelikli tercihler arasında yer almaktadır. Askılı kısmının zincirden yapılmış olması farklı bir tarz katmaktadır. Çanta rengi, ayakkabıyla uyumlu seçilerek alt giyim ve aksesuarda bütünlük sağlanmaktadır.

2 – Kutu Çanta

Kalın gramajlı kartondan üretilen ve farklı boyutları bulunan bir çantadır. Bu çantalarda özellikle ağız kısmı son derece şıktır. Kapaklı modellerle birlikte kapağın olmadığı fermuarlı modellerde vardır. Bu çantaların saplarında da zincir veya normal askılar kullanılabilmektedir. Yeşil saten kumaş elbise ile uygun kutu çanta kombinde dikkat çekecektir.

3 – Süet Çanta

Saten kumaş yapısı açısından parlak ve pürüzsüzdür. Süet kumaşlar ise deri kumaş türlerindendir. Ayakkabı ve çantalarda süet kumaş sıkça kullanılmaktadır. Yeşil saten elbisenin parlak görüntüsü biraz da olsa kırılmak istendiğinde, süet çantalar yardımcı olmaktadır.

4 – Taşlı Abiye Çantaları

Yeşil Saten Kumaş Elbise
Yeşil Saten Kumaş Elbise

Abiye çantaları kategorisinde bulunan taşlı çantalar oldukça gösterişli modellerdir. Abiye veya elbiseye göre tasarlanan bu çantalarda taşlar, pullar ve işlemeler sıkça yer almaktadır. Yeşil saten kumaş elbise ile bütünlük açısından taşlı abiye çantaları kullanılmaktadır. En göz alıcı yeşil saten elbise kombinlerinde birebirdir.

5 – Clutch Çanta

El çantası olarak da adlandırılan bu çanta modeli nispeten daha küçüktür. Abiye elbiseler için daha sık kullanılan el çantaları, küçük ve sap kısmı açısından farklıdır. Boyutları ise oldukça kapsamlıdır. Sap kısmı tam el bileğine oturan veya sapsız elde tutulan modelleri vardır. Yeşil saten kumaş elbise görkemi bu çantayla daha da üst seviyelere taşınmaktadır.

Yeşil Saten Elbise Hangi Renklerle Yakışmaktadır?

Yeşil saten kumaş elbise kullanılacaksa yeşil ile uyumlu renklere göz atmakta fayda vardır. Cıvıl cıvıl bir renk olan yeşil bünyesinde birçok tonu barındırmaktadır. Mint yeşili, çağla yeşili, su yeşili, kına yeşili olarak birden fazla renk seçeneği bulunmaktadır.

Yeşil renk kombin bütünlüğü açısından oldukça risk teşkil etmektedir. Tercih edilen yeşil saten kumaş elbise doğru bir renkle kombinlendiğinde, göz alıcı görüntüler sunmaktadır. Tersi durumda boğucu ve uyumsuz görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bunlar dikkate alındığında yeşil saten kumaş elbise ile uyumlu olabilecek renkler şöyledir;

1 – Kırmızı

Ateşli bir renk olan kırmızı tıpkı kendisi gibi alıcı bir renk olan yeşille uyumludur. Yeşil saten kumaş elbise altına ayakkabı rengi olarak rahatça seçilebilmektedir. Bu iki renk günlük kombinlerde de birlikte kullanılmaktadır. Yeşil ve kırmızı uyumuna yeşil saten elbise kombininde yer verilmelidir.

2 – Sarı

Yeşil Saten Kumaş Elbise

Yeşil, mavi ve sarı renginin karışımıdır. Ara renk olan yeşil, üretici rengi olan sarı ve tonlarıyla da rahatça uyum sağlar. Burada renk tonu son derece önemlidir. Saten kumaştan yapılan elbiseler kendiliğinden parlak ve göz alıcıdır.

Bu parlaklık dikkate alınarak sarı alt tonlarından olan renkler, kolayca soft görünümlere olanak sunmaktadır. Sarı ve yeşil renkler birlikte kullanılacaksa tonlara dikkat edilmelidir. Uygun tonlar seçildiğinde yeşil saten elbise ve sarı uyumu mükemmel görüntüler sunacaktır.

3 – Krem

Beyaza çalan soft bir renk olan krem de, yeşille son derece uyumludur. Sarı alt tonlarından olan krem rengi kullanıldığı renklerle büyük oranda bütünlük sağlamaktadır. Yeşil saten elbise ile birlikte kombinde kullanıldığında, ortaya görkemli görüntüler çıkmaktadır.

4 – Siyah

Asaletin temsilcisi olan bir numaralı renktir. Kıyafetlerde renk olarak en çok tercih edilen siyahtır. Kullanıldığı parçalarla uyum sağlayan siyah, yeşille de kullanılmaktadır. Özellikle yeşil gibi riskli renklerde siyah bir numaralı kurtarıcıdır.

Zümrüt Yeşili Elbise Saten Kumaşla Uyumlu Renkler Neler?

Elbiselerde en çok kullanılan yeşil türü ise zümrüt yeşili olmaktadır. Bilinen yeşil tonundan daha koyu olan zümrüt yeşili, saten elbiselerde de sıkça kullanılmaktadır. Bu renk elbiseler kombin açısından kişilerin gözünü korkutabilmektedir. Kombinde elbisedeki zümrüt yeşili büyük bir paya sahiptir. Zümrüt yeşiliyle uyumlu renklerde burada merak edilmektedir. Uyumlu renkler şöyledir;

1 – Siyah

Yeşille uyumlu olan bu renk elbette yeşilin koyu tonuyla da mükemmel uyum sağlamaktadır. Zümrüt yeşili saten abiyeler hem renk hem de görünüş açısından dikkatleri üstüne toplamaktadır. Sevilen zümrüt yeşili, bu elbiselerde çanta ve ayakkabı rengi olarak seçilebilmektedir.

2 – Bej

Zümrüt yeşil saten kumaş elbise ve bej rengi kulağa şaşırtıcı gelmektedir. Daha sarıya çalan bir gri renk olan bej, zümrüt yeşiline yakışmaktadır. Soluk olan bej, satenle birleşen zümrüt yeşilini ön plana kusursuzca çıkartmaktadır.

3 – Gri

Siyah ve beyaz karışımıyla elde edilen gri, zümrüt yeşiliyle uyumlu bir diğer renktir. Gri daha soluk bir renktir. Saten kumaş sayesinde ise zümrüt yeşili daha da belirginleşmiştir. Canlı ve soluk renk kombini olarak da bu iki renk kullanılmaktadır. İki renk özelliği sayesinde göz korkutsa da, kombinde birbirini tamamlayıcı renklerdir.

4 – Yeşil Saten Kumaş Elbise ve Kiremit

Yeşil Saten Kumaş Elbise

Kiremit, kahverengiye çalan bir kırmızıdır. Moda renklerden olan kiremit, zümrüt yeşili ile birleştiğinde görsel şölen sunabilmektedir. Bu iki rengin ayrı ayrı güzelliği herkesçe bilinmektedir. Ayrıca bu renkler yeşil saten elbise tesettür kombinleri içinde birleştiğinde de oldukça güzel görüntüler yakalanmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *