«
saten-kumas-metre-fiyatlari

Saten kumaş metre fiyatları; kumaşın cinsine, kalitesine, rengine ve dokusuna göre değişiklik gösterir. 2003 yılı itibariyle her bütçeye uygun saten kumaş fiyatlarına rastlayabilmek mümkündür.

Giyimde olduğu kadar ev tekstili ürünlerinde de kullanılan saten kumaş, kaygan ve pürüzsüz bir yapıdadır. Satenin parlak bir yüzeyinin bulunması, diğer kumaşlardan ayrılan özelliğidir. Ayrıca ince bir yapıya da sahiptir. Ancak transparan değildir. Özellikle terletmeyen bir yapıya sahip olması, pek çok kişi tarafından tercih edilmesinde etkilidir. Yaygın bir kullanıma sahip saten kumaş metre fiyatları farklı kriterlere göre değişiklik gösterir.

Saten Kumaş Çeşitleri Nelerdir? Saten Kumaş Metre Fiyatları Listesi!

saten-kumas-metre-fiyatlari

Hem ev dekorasyonlarında hem de giysilerde tercih edilebilen saten kumaş çeşitleri mevcuttur. Parlak yapısının yanında şık bir görüntü sunması da, bu kumaşı cazip hâle getirir.

Peki, kaliteli saten nasıl anlaşılır? kaliteli satenin en ayırt edici özelliği parlak bir görüntüsünün olmasıdır. Bu noktada kaliteli saten bir kumaş satın almak için mat olmayan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Birbirinden farklı renklere ve özelliklere sahip saten kumaş metre fiyatları nasıldır? Açıklayalım!

1 – Pamuk Saten Kumaş Metre Fiyatları

Pamuk saten kumaş fiyatları, tercih edilen kumaşın boyutuna, rengine ve türüne göre farklılık gösterir. Ancak pamuk saten kumaş metre fiyatları, kumaşın dokuma sıklığı ve ince iplikleri sebebiyle diğer modellere göre daha maliyetlidir.

Bu kumaş türünün tıpkı pazen kumaş gibi dikkat çekici ve sağlıklı bir ürün olması, sıklıkla tercih edilmesini sağlar. Pamuk saten kumaş hem düz hem de farklı renk alternatifleri ile satın alınabilir.

2 – Abiyelik Saten Kumaş Fiyatları

Abiyelerde kışın kadife kumaş gibi  seçenekler tercih edilirken, yazın ise saten kumaşlar tercih edilir. Bu kumaşların ince ve terletmeyen bir yapısının olması sıklıkla kullanılmasını sağlar. Abiyelik saten kumaş metre fiyatları; kumaşın simli olmasına, rengine, boyutuna ve kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Günümüzde pek çok marka abiyelik saten kumaş metre fiyatları için farklı ücretler sunar. Bütçeye uygun bir seçeneğe, detaylı piyasa araştırması yapılarak ulaşılabilir. Bu noktada azalan fiyat şeklinde ürünleri sıralayarak, fiyat incelemesi yapılabilir.

3 – Düşes Saten Kumaş Metre Fiyatı

saten-kumas-metre-fiyatlari

Düşes saten kumaş, satenin genel özelliklerine sahiptir. Ancak kalınlık, parlaklık ve duruş olarak farklıdır. Şık ve parlak bir görünümü vardır. Bu kumaş,  boyanmış ipliklerden imal edilir. Düşes beyaz kumaş satenler, kalınlığı ve ipeksi dokusu sayesinde gelinlik modellerinde en çok tercih edilen çeşitlerdendir. Özellikle bu kumaş, gelinliğin mükemmel görünmesine olanak sağlar.

Dikkat çekici düşes beyaz saten kumaş metre fiyatı; dokusu, boyutu ve kalitesine göre belirlenir. Genellikle düşes saten kumaş metre fiyatları diğerlerine göre daha pahalıdır. Bu yüzden ev tekstilinde çok fazla tercih edilmez. Daha çok gelinlik ve abiyelerde kullanımı yaygındır.

4 – Parlak Saten Kumaş Fiyatları

Parlak saten kumaşlar; nevresim takımı, çarşaf, minder, örtü, astar gibi ürünlerin üretiminde kullanılır. Aynı zamanda hobi alanlarında ve giyim sektöründe de geniş bir kullanıma sahiptir. Bu saten kumaş modelinin düz, parlak ve kaygan bir yüzeyi vardır. Böylelikle kullanıldığı alanlardan göz alıcı bir şıklık sunmasına olanak sağlar.

Günümüzde parlak saten kumaş metre fiyatları ise çeşitlidir. Kullanım alanlarında tercih edilecek kumaşın boyutu, rengi, dokusu ve kalitesi gibi kriterler fiyatlarında belirleyici olmaktadır.

5 –  İpek Saten Kumaş Fiyatları

İpek saten kumaş pahalı mı? bu kumaş türünün ipek miktarı fazla olduğu için fiyatı daha yüksektir. Genellikle gömlek, abiye, gecelik ya da nevresim takımlarında kullanılır. İpek saten kumaş metre fiyatları; düz veya desenli olmasına, kaç metre olduğuna, kalitesine, markasına ve rengine göre değişir.

Her bütçeye uygun bir ipek satene ulaşabilmek için, artan fiyat sıralaması yapılabilir. Böylelikle fiyatlar karşılaştırılarak, en uygun ürüne kolaylıkla ulaşılabilir.

6 – Kalın Saten Kumaş Fiyat

Uzun yıllar eskimeden kullanılabilme fırsatı sunan kalın satenler, dayanıklı yapısıyla oldukça avantajlıdır. Kadın tekstil ürünlerinde daha çok kullanılır. Çünkü kırışmayan bir yapısı vardır. Ayrıca saten döşemelik kumaş seçenekleri de, çizgili ve düz tarza sahip yapılarıyla ev tekstilinde tercih edilir.

Kalın saten kumaş metre fiyatları, kumaşın kalitesine, rengine ve boyutuna göre farklı seçeneklerde olabilir. Tüm bunların yanında tercih edilen kumaşın düz veya desenli olması, kalın saten kumaş metre fiyatları için belirleyici olmaktadır.

7 – Elbiselik Saten Kumaş Fiyatları

saten-kumas-metre-fiyatlari
saten-kumas-metre-fiyatlari

Elbise dikimi için saten kumaş dahil poplin kumaş, keten kumaşlar, viskon kumaş, yumuşak dokulu kumaş pazen vb. seçeneklerde tercih edilir. Ancak yaz aylarında giyilecek elbiseler için genellikle saten kumaşlar kullanılır. Özellikle abiye elbiselerde satenin kullanımı yaygındır.

Farklı renklerde ve desenlerde sunulan elbiselik saten kumaş metre fiyatları, çeşitli aralıklara sahiptir. Genellikle saten kumaş türü vücut hatlarını belli ettiğinden, elbise dikimi için kaliteli yapıdaki kumaşlar tercih edilmelidir. Bu noktada kumaşın kalitesi de, fiyatlarda artışa neden olur.

Bir elbise dikimi için saten kumaş eni kaç cm olmalı? Ortalama olarak 2,5-3,5 cm kumaş kullanımı uygun görülür. Kısa ve kolsuz elbiselerde 2,5 cm yeterli olurken abiye elbiselerde kumaşın 3,5 cm olması gerekir.

8 – Mat Saten Kumaş Fiyatları

Lüks bir dokuya sahip olan mat saten kumaşlar, birçok kıyafette kullanılmaktadır. Etekten bluza, elbiseden mutfak önlüğü ve bezine kadar her ürün için tercih edilebilir. Ucuz saten kumaş seçenekleri arasında gösterilir. Bu sayede ev dekorasyonunda da tercih edilen bir kumaştır.

Mat saten kumaş metre fiyatları, kumaşın ağırlığına ve boyutuna göre değişiklik gösterir. Hem uygun fiyatlı seçenekler sunması hem de güçlü gövdesi sayesinde giysi, etnik dekorasyon ve el işlerinde en çok tercih edilen saten türlerindendir. Mat görüntüsü ile şık dekorasyonlar oluşturulmasını sağlar.

9 – Deri Saten Kumaş Metre Fiyat

Deri saten kumaş, yumuşak dokusu ve dökümlü yapısıyla tercih edilecek zarif seçeneklerden bir tanesidir. Aslında sert gibi görünse de oldukça yumuşak bir yapıdadır. Ayrıca parlak ve şık bir görüntüsü vardır. Bu sayede özel günlerde dekorasyon amacıyla tercih edilir.

Birbirinden farklı renklere sahip olan deri saten kumaş metre fiyatları, tercih edilecek kumaşın boyutuna göre değişiklik gösterir. Özellikle süsleme ve dekor amacıyla kullanılacak alan yerler için, toptan fiyat seçenekleri tercih edilebilir.

10 – Krep Saten Kumaş Metre Fiyatı

saten-kumas-metre-fiyatlari

Krep saten kumaşlar; saten gibi görünen fakat karakteristik ve yumuşak bir krep yapısına sahip kumaş türüdür. Diğer kumaşlar arasındaki en belirgin özelliği ise sahip olduğu farklı kalınlıktaki atkı lifleri ve ipliklerinin baskınlığıdır. Krep saten kumaş metre fiyatları; kalitesine, rengine, uzunluğuna göre şekillenir. Ayrıca krep saten kumaş desenli modelleri düz olanlara göre daha fiyatlıdır.

11 – Amerikan Saten Kumaş Metre Fiyatı

Tok duruşa ve kalın bir yapıya sahip olan Amerikan saten kumaş türünün, mat görüntüsü vardır. İnce bir dokuya sahip olduğu için genellikle yaz aylarında kullanımı tercih edilir.

Amerikan saten kumaş metre fiyatları ise değişiklik gösterir. Çünkü kumaşların kalitesi, rengi ve desenli olup olmaması gibi pek çok detay, Amerikan saten kumaş metre fiyatları noktasında değişime neden olur.

12 – Kristal Saten Kumaş Metre Fiyatı

saten-kumas-metre-fiyatlari

Kristal saten kumaşlar genellikle çift endir. İnce, dökümlü ve hafif bir kumaştır. Özellikle bebek ve çocuk kıyafetleri, abiye ve kostüm elbiseler için tercih edilir. Bu kumaş parlak bir görüntüye de sahiptir.

Esneme payı olmayan kristal saten kumaş metre fiyatları; renk, desen, boyut, kalite ve marka gibi kriterlerden etkilenir. En uygun saten kumaşı metre fiyatı için, ürünler arasında karşılaştırma yapmak doğru bir seçenek olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *