«
desenli-viskon-kumas

Ev tekstili kadar yaz modasında da adından sıkça söz eden desenli viskon kumaş, 2022 yılında elbiselerde en çok kullanılan kumaş kategorisinde. Havaların ısınmasıyla ferah ve terletmeyen kumaş arayan kullanıcılar, giyim alışverişleri yaparken iç etiketlerinde %100 viskon yazmasına özen gösteriyor. Zira ülkemizdeki sıcak havalar göz önünde bulundurulunca, bu kumaş için en ideal olanı demek mümkün.

Pamuk kumaşlar ile viskonlar çok sık birbirine karıştırılmaktadır. Bunda en büyük sebep viskonun selüloz ile olan benzerliğidir. Fakat her ikisi de farklı yapıda kumaşlardır. Doğal ve sağlıklı yapısıyla sevilerek kullanılır. Sadece elbiselerde değil aynı zamanda iç giyim sektöründe de yüksek üretim popülasyonuna sahip. Ciltte hafif duruşu, iç çamaşırda harika bir his uyandırır.

viskon-kumas-2

Desenli Viskon Kumaş Nasıldır?

Kumaşların nasıl olduğunu çok sık merak ederiz. Zira günün büyük bir kısmında onlar ile tenimizin temasına müsaade ederiz. Kaliteli, rahat, hafif ve nefes aldıran yapıda olması önemli. Aksi halde gündelik hayatımızda olumsuz etkileniriz. Desenli viskon kumaş az önce saydığımız tüm pozitif unsurların tamamına sahip olmasıyla öne çıkmaktadır.

Her kumaşın kendine has bir mevsimi vardır. Bazı mevsimler de bazı kumaşlar ile anılır. İlkbahar ve yaz dendiğinde ise akla ilk gelen ürünlerden birisidir desenli viskon kumaş. Çünkü üretimindeki materyali vücudu rahatsız etmez, hava akımını sağlayan bir özelliğiyle de terlemenin önüne geçer. Bu özelliğinin en temel avantajlarından birisi de alerjik reaksiyona sebebiyet vermemesidir.

desenli-viskon-kumas-kapak

Yeşim Kumaş bünyesinde düz ve desenli viskon kumaş kategorisinde yüzlerce farklı tarz ve renkte ürün bulmanız mümkün. Sektörün en üst kalitesine sahip olan bu kumaşlar ile kendinize harika elbiseler tasarlayabilir, yaz trendlerine uyum sağlayabilirsiniz. Çünkü her yaz olduğu gibi 2022 yaz sezonu da ağırlıklı olarak viskondan üretilmiş kıyafetlerden oluşacak.

Son olarak viskonların ütü yapma ve yıkama konusunda hassas olduklarını belirtmekte fayda var. Bu işlemleri uygulamadan önce muhakkak ki talimatlarını araştırmanızı öneririz. Bu sayede de kıyafetlerinizi daha uzun süreli ve canlı renkli bir şekilde kullanma imkanına erişim sağlayabileceksiniz.

Kaynak : https://okuhaber.home.blog/2022/05/24/desenli-viskon-kumas-modelleri/

 

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *