«
Amerikan Saten Kumaş Fiyatları

Amerikan saten kumaş fiyatları tekstilcileri ve bu kumaşla dikiş yapmak isteyen kişilerin merak ettiği konudur. Saten kumaşlar özellikle kıyafetlerde en çok tercih edilen kumaşlar arasındadır.

Saten kumaşlar, ham madde ve yapı bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Kıyafet modasında sıklıkla kullanılan saten kumaş kategori açısından oldukça kapsamlıdır. Yün, pamuk ve ipek satenler en bilinenler arasındadır. Satenin bir diğer türü olan Amerikan saten kumaş ve Amerikan saten kumaş fiyatları konusu da son zamanlarda ilgi odağı olmaktadır.

Amerikan Saten Nedir?

Amerikan Saten Kumaş Fiyatları
Amerikan Saten Kumaş Fiyatları

Amerikan saten, mat saten olarak da bilinen saten türüdür. Saten kumaşlar sağlıklıdır ve kalitelidir. Bunlardan dolayı da birçok alanda kullanım bulunur. Saten kumaşlarsa en çok gelinlik, elbise ve abiye kıyafetlerinde kullanılır.

Saten kumaşların en bilinen özelliği parlak ve yumuşak olmasıdır. Amerikan saten dışındaki diğer satenler bu özelliği karşılamaktadır. Ancak Amerikan saten ya da mat saten, parlak değildir. Diğer saten kumaşlara göre daha dik duruşlu ve kalındır. Ek olarak parlak gözükmez daha mat görünüşü vardır.

Amerikan saten kumaş lüks dokuya sahiptir. Pürüzsüz saten hissini verir. Mat saten, mat görüntüye sahip olsa da diğer bütün saten özelliklerini  içinde barındırır. Saten kumaşın sunduğu çoğu kolaylık Amerikan satende de yakalanmaktadır. Ayrıca Amerikan saten kumaş fiyatları da her bütçeye uygun seçenekler sunar.

Pamuk Saten Kumaş Nedir?

Pamuklu saten kumaşlar %100 pamuktur. Yazın terletmez kışın üşütmez. Saf pamuk olduğundan dolayı doğaldır. Kırışma yapabilir ancak nefes alan yapıdadır. Terletme özelliğini minimum seviyede tutar. Sıcak havalarda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Doğal kumaş olduğu için cilde alerji yapmaz. Dökümlü ve oldukça havalı bir kumaştır.

Amerikan Saten Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Amerikan saten kumaşlar, ‘A- Mat’ olarak da bilinmektedir. Hafif sert, gramajlı ve tok kumaştır. Mat ve parlak görünüşe sahiptir. Özellikle abiye modellerinde kullanımı daha uygundur. Likralı ipek satene nazaran esneme payı yoktur. Amerikan saten daha kalın bir saten türüdür. Pürüzsüz yüzeyi vardır. Şık görüntülere imkân sunar. Tok duruşu sayesinde kabarık modellerde rahatlıkla tercih edilmektedir.

Amerikan saten kumaşları kat kat etek görünümünü sunar. Bu kat görüntüyle beraber iç kısmı göstermez. İç belli etmez ancak vücut fazlalığını belli eden saten türleri vardır. Kalındır, kendiliğinden parlaklığıyla ayırt edilir. İnce saten düzgün durmaz ancak Amerikan saten gibi kalın satenler net görüntüyü sağlar.

Amerikan saten kumaş da terletmez. Yazın özellikle hem şık görünüş hem de terletmeme açısından bu kumaş kullanılır. Soğukta da sıcak tutması açısından evlerde kullanımı vardır. Nevresim, yorgan ve yastık kılıfı olarak Amerikan saten tercih edilebilmektedir.

Amerikan Saten Gelinlik Nedir?

Amerikan Saten Kumaş Fiyatları

Saten kumaşlar saten, düşes saten ve Amerikan saten olarak çeşitlendirilebilir. Tok duruşu sayesinde Amerikan saten, kabarık modellerde kullanılmaktadır. Gelinliklerde de Amerikan astar kullanımına sık rastlanmaktadır. Tercihen balık, dar ve kabarık modellerde daha çok kullanılmaktadır. Amerikan saten kumaş fiyatları gelinlikleri de burada etkilemektedir.

Saten kumaş yumuşak dokusuyla yazın sıkça tercih edilmektedir. Düşes saten kumaşı ise saten türleri içinde çokça tercih edilenler arasındadır. Çok incedir ve hassas dokuması vardır. Bundan dolayı da gelinliğin duruşunu mükemmel hâle getirir. Bu kumaşın hafif bir parlaklığı vardır daha çok mattır. Saten kumaş, desenli saten olarak da bulunabilmektedir.

Amerikan Saten Kumaş Elbise Modelleri Nasıldır?

Amerikan saten kumaş fiyatları baz alınarak oluşturulan elbiseler de farklı modellerdedir. Kabarık elbiselerde daha çok Amerikan satene rastlanmaktadır. Kalın duruşuyla net kalıp elbiseler birebir modeli oluşturmaktadır. Eteklerde de Amerikan saten kumaş fiyatları hesaplanarak oluşturulan eteklerde vardır. Balık ve kabarık eteklerde saten kumaşlar daha sık kullanılmaktadır.

Desenli krep kumaşlar, ham keten kumaşlar, koton kadife, şifon, penye, yün, pamuk viskon, poplin, saf pamuk vual kumaşların özellikleri göz önüne alındığında etek, elbise ve gelinliklerde Amerikan saten öncelikli kullanıma sahiptir.

Amerikan Saten Kumaş Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Amerikan saten kumaş fiyatları, Amerikan saten kumaş metre fiyatı da merak edilmektedir. Saten kumaşlar diğer kumaşlara nazaran biraz pahalıdır. Değerli kumaş olan satenler her zaman kullanımını korumaktadır. Amerikan saten veya mat saten kumaş fiyatları da satenlerle aynı fiyata sahiptir. Bu kumaşlarda neredeyse benzer ücrete tabiidir. Benzer özelliklere sahip bu satende fiyatı etkileyen unsurlar da fazladır.

Amerikan Saten Kumaş Fiyatları Metre Cinsinden Nasıldır?

Amerikan Saten Kumaş Fiyatları

Amerikan saten kumaş fiyatları üzerinde metreler önemlidir. Kumaşlar metreye göre satılır. Metre cinsinden kumaşın fiyatı büyük oranda etkilenmektedir. Aynı zamanda Amerikan saten kumaş fiyatları üzerinde renk, desen ve model farklılıkları da fiyat üzerinde belirleyicidir. Kendinden desenli Amerikan saten kumaş fiyatları miktarda artışa sebebiyet verebilmektedir.

 

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *