«
Parlak Saten Kumaş Elbise

Parlak saten kumaş elbise son senelerin trendleri arasında yer almaktadır. Günlük stillerde de sıkça karşılaşılan saten elbiseler, her mevsim giyilebilme özelliğine sahip kumaşlardandır. Şıklığı ön plana çıkartmakla birlikte, zamansız giyilebilmesi özel günlerin vazgeçilmez parçalarından olmasını sağlamaktadır.

Sade ve yalın bir görüntü vadeden parlak saten kumaş elbise mutlaka titizlikle seçilmesi gereken ürünlerdir. Parlak dokusu ve ince görüntüsü nedeniyle vücut hatlarınızı belli eder. Bu durumun göz önüne alınması ve elbise tarzına uygun saten türü seçilmesi gerekir. Davetler için rahat hareketi sağlayan türde ve içinizi belli etmeyecek saten kumaşlar tercih edilmelidir.

Parlak Saten Kumaş Elbise Nerelerde Giyilir, Hangi Modeller Seçilmelidir?

Parlak Saten Kumaş Elbise

Sık dokunan bir kumaş olan parlak saten kumaş elbise yumuşaklığıyla kadınların en sevdiği tasarımlardandır. Gömlek, ceket, geceliğe kadar pek çok şekilde kullanılan saten, ayakkabı ve aksesuarlarda da tercih edilmektedir. Fakat güzel görünümü kadar riskli bir kumaş olduğu da unutulmamalıdır.

Parlak saten kumaş elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta nerede giyileceğidir. Birçok yerde giyinilebilir fakat nişan, düğün gibi organizasyonlarda kullanımı daha uygun görülmektedir. Bu tür davetler asilliğin ön planda olduğu, şıklık yarışının yapıldığı yerlerdir.  Aileler arası tanışma ve ilk intiba açısından saten kumaşlı elbiseler sade ve şık bir görüntü katacaktır.

Saten kumaştan yapılan elbiseler parlak, kaygan ve ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle vücudunuzun rahat etmesi ve pot bir görüntü oluşmaması adına, vücudu sarmayan parlak saten kumaş elbise tercih edilmelidir. Böylelikle merasim esnasında rahat hareket edilir ve terleme durumlarındaki yapışma hissi engellenmiş olur.

Saten Elbise Modelleri Nelerdir?

Saten kumaş elbise modelleri, stilistlerin elinde birbirinden farklı modellerle göze çarpmaktadır. Cesur yırtmaç detayları, göğüs ve sırt dekolteleri ile her kadının tarzına uygun pek çok çeşit model bulunmaktadır. Parlak saten kumaş elbise modellerinde tesettürlü bayanlara uygun ürünler de mevcuttur. Satenin asil duruşu kapalı bayanlarında oldukça ilgisini çekmektedir.

Saten elbise modellerinde en çok beğenilen model uzun, yırtmaçlı modeller olmaktadır. Uzun boylu, zayıf bayanların rahatlıkla kullanabileceği bu model, yaptıkları uygun kombinle dikkatleri üzerine çekecektir. Yarım boy sevenler için de yırtmaçsız, isteğe göre sırt ve göğüs dekoltesinin olduğu, prenses modeller de bulunmaktadır. Bu modeller uygun ayakkabı ve aksesuar ile tamamlanmalıdır.

Daha cesur giyinmeyi tercih eden bayanlar için kısa modeller iyi bir tercih olacaktır. Mini boy, ön ve arka dekolte kullanılmış modeller de sıklıkla giyilenler arasındadır. Ayrıca parlak saten kumaş elbise modellerinde düz renk kumaşlardan başka çiçekli, desenli kumaşlarda kullanılmaktadır. Kumaşın bu hali elbiseye doğallık katmakta ve günlük kullanımlara açık hale getirmektedir.

Kalın Saten Kumaş Elbise Hangi Mevsimlerde Giyinilebilir?

Bilindiği üzere hakiki saten kumaşının terletmeme özelliği bulunmaktadır. Saten adıyla satılan, içerisinde başka kumaş türleri karıştırılan ürünlerde terletme sorunu görülmektedir. Bu nedenle parlak saten kumaş elbise tercih edenlerin öncelikle kalitesine dikkat etmesi gerekmektedir.

Terletme durumu haricinde hatlarının belli olmamasını isteyen bayanlar kalın pamuk saten kumaş ile yapılmış elbiseleri de tercih etmektedir. Tesettürlü bayanların da rahatlıkla kullanabileceği bu kumaş istenmeyen herhangi bir görüntüyü ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca bu ürünlerle üşüme problemi olan bayanlar soğuk aylarda üzerlerine ceket vs. almadan sade bir şekilde kullanma rahatlığına kavuşmaktadır.

Düşes Saten Kumaş Parlak Saten Kumaş Elbise Arasındaki Fark Nedir?

Parlak Saten Kumaş Elbise
Parlak Saten Kumaş Elbise

Düşes saten kumaş, parlak saten kumaş elbise ile genel özellikleri taşır. Fakat parlaklık, duruş ve kalınlık olarak farklıdır. Saten kumaş çeşitleri arasında pahalı bir kumaş türüdür. Ev tekstil ürünlerinde çok nadir bir şekilde kullanılmaktadır. Bazı erkek kıyafetlerinin astarında da kullanıldığı görülmektedir.

Orta kalınlıktaki yapısı elbisede kaliteli bir görünüm sağlamaktadır. Kullanıldığı elbisenin şeklini koruyan bir yapısı vardır. Bu nedenle düşes saten tercih eden bayanları daha asil ve zarif göstermektedir. Düşes saten kumaş daha çok gelinlik modellerinde tercih edilir. Parlak saten kumaş elbise gibi düşes saten kumaş da abiye, gece elbisesi, gecelik gibi pek çok modelde, farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Saten Abiye Tesettür Modelleri Nelerdir, Nerelerde Bulunur?

Tesettürlü bayanların severek giydiği parlak saten kumaş elbise modeli, çeşitleriyle mağazalarda yerini almaktadır. Düğünlerin, davetlerin beğenilen parçası olan saten elbiseler, renkleri ve modelleriyle oldukça ilgi çekmektedir. Özellikle düğün anları giyilen prenses tarzı parlak saten kumaş elbise şık bir seçenektir. Vücut hatlarını belli etmeyecek balık modeller de tesettürlü bayanların tercihleri arasındadır.

Düz Saten Elbise Tesettür Ürünlerinin Diğer Saten Elbise Modellerinden Farkı Nedir?

Tesettürlü ve tesettürsüz bayanların tercih ettikleri ipek saten kumaş, sadece model ve dekolte açısından farklıdır. Kumaşın kalitesinde ya da duruşunda bir farklılık yoktur. Tesettür giyimleri bilindiği üzere daha kapalı tasarlanmaktadır. Örneğin birçok abiye modelinde kol detayı tercih edilmez ya da boyun kapalılığı… Bu gibi özellikler tesettür abiyelerini diğerlerinden ayırmaktadır.

Saten Abiye Uzun Modeller Neye göre Seçilmelidir?

Uzun saten abiyeler özel günlerin sevilerek giyilen parçalarıdır. Maalesef her model fiziğe uygun olmayabilir. Uzun abiye seçiminde boy ve kilo oranı göz ününde bulundurulmalıdır. Elbette ki beğenilen her modeli giymek herkesin hakkıdır. Fakat boyun kısa kilonun fazla olması, boyun çok uzun ve çok zayıf olunması gibi durumlar istenildiği görüntüyü sunmamaktadır.

Trendyol Saten Elbise Tesettür Modelleri Satıyor mu?

Parlak Saten Kumaş Elbise

Geniş ürün yelpazesine sahip olan Trendyol, tesettürlü bayanların da ihtiyacı olabilecek pek çok ürünün satışını yapmaktadır. Feraceden tutun parlak saten kumaş elbise modellerine kadar sayısız ürünle hizmet vermektedir. Anlaşmalı olduğu mağazaların kendi satış kısmına girilerek detaylı bilgi alınabilmektedir. Kargo yoluyla uygun fiyat ve hızlı şekilde teslim edilir.

Kilo ve Boya Uygun Saten Abiye Trendyol Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Günümüz şartlarında alışverişlerin birçoğu internet üzerinden yapılmaktadır. Müşterilerin en endişe ettiği konu, vücut yapısına uygun ürünlerin bulunamaması durumudur. Trenyol alışveriş sitesi yaptığı başarılı iş birlikleriyle bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Sitenin satıcıyla müşteriyi görüştürme özelliği parlak saten kumaş elbise gibi boy, beden sıkıntısı yaşanabilecek ürünlerde sorunsuz alışveriş olanağı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *