«
siyah-saten-kumas-elbise-kombinleri

Siyah saten kumaş elbise her zaman asaletini koruyan yegane bir dış kıyafettir. Siyah ve saten birleşimi kadınlar için vazgeçilmez unsurlar arasındadır. Özellikle elbise seçiminde siyah saten kumaş elbise öncelikli tercihlerden olmaktadır.

Saten kumaşın yumuşaklığı ve kendiliğinden şık oluşu elbiselerde kullanımını daha çok arttırmaktadır. Canlı ve parlak saten yapısı siyahın koyuluğu ile daha fazla ön plana çıkmaktadır. Her durumda kullanılabilen siyah saten kumaş elbise kombin açısından farklılıkları da sunmaktadır.

Siyah Saten Kumaş Elbise ile Yapılabilecek Kombinler Neler?

siyah-saten-kumas-elbise-kombinleri

Kıyafet çeşitlerinde saten kumaş oldukça geniş yelpazede yer almaktadır. İç çamaşırları, gecelikler, elbiseler, astarlar, tokalar, gömlek, abiye elbiselerde başlıca kullanıma sahiptir. Saten aslında bir dokuma çeşididir. İplikler birbiri üzerine her iki yüze çok sık dokunmaktadır. Yani saten aslında ipliklerle dokunmuş zarif bir kumaştır.

Saten kumaşlar parlak ve kaygan yapılıdır. Pamuklu, yün ve ipek gibi çeşitleri vardır. Zarif bir dokuma olan bu kumaş parlak yapıdadır. Parlak yapısı satenin en belirgin özelliğidir. Parlak olmasının yanında aynı zamanda oldukça yumuşak bir kumaştır. Farklı dokusu ve görüntüsü sayesinde kullanıldığı ürünlerde şıklık sergilemektedir. Büyük bedenden standart bedene kadar siyah saten kumaş elbise ile yapılabilecek kombinler şu şekildedir:

1 – Klasik Şıklıkta Siyah Saten Kumaş Elbise Nasıl Kullanılır?

Özel gününde klasik duruş sergilemek isteyen kişilerin bir numaralı kombinidir. Siyah saten kumaş elbise modelleri içinden yırtmaçlı sırt dekolteli model tam olarak bu kombinin parçasıdır. Yırtmaçlı siyah saten elbisenin altına rugan stiletto tercihi yerinde bir seçim olacaktır.

Siyah saten elbisenin altına giyilecek ayakkabının rengi de önemlidir. Bütün şıklık için siyah rugan veya mat topuklu ayakkabı özel gün şıklığına nokta atışıdır. Siyah saten elbisenin cazibesini daha da ortaya çıkartılmak istendiğinde ayakkabıda kırmızı, beyaz, lacivert ve gri gibi renkler tercih edilebilir.

Bu kombinde dağınık topuz veya dalgalı saçlar sadelik sağlamaya yetecektir. Aynı şekilde bu elbiseye uygun sade nude tonlarda makyaj da mükemmel görüntüler sunmaktadır. Makyaj seçiminde kırmızı ruj tercihi de siyah saten kumaş elbise ile bütünleşip, çok yakışacaktır.

2 – İddialı Görüntülerde Siyah Saten Elbise Kombinleri

İddialı bir görüntü sergilenmesi gereken olaylarda da siyah saten kumaş elbise yardımcı olacaktır. Saten elbise modellerinden olan kayık yaka, degaje midi elbise ve mini elbise modelleri iddialı görüntüler elde etmede birebirdir.

Kayık yaka elbiselerde genellikle elbisenin alt tarafı pilelidir. Prenses elbisesine de benzeyen bir modeldir. Bu modelde bir siyah saten kumaş elbise seçildiyse makyaj ve ayakkabı daha fazla dikkat istemektedir. İddialı görüntülerde kırmızı tercihi bir numaralı renktir. Kırmızı ayakkabı ve kırmızı tonlu makyajlar sizi ön plana çıkartacaktır. Bu elbiseye uygun saç modeli ise su dalgası, at kuyruğu olabilmektedir.

Degaje yaka saten elbiselerde en çok kullanılan kesim türlerindendir. Serbest ve açık yaka olarak bilinen bu yaka türü başlı başına cesur görüntü sunar. Degaje yakalı saten elbiselerde elbisenin alt kısmı ağırlıklı olarak düzdür. Bu tarz yakaya kulak arkası saç modeli çok yakışacaktır. Ayakkabı ve makyaj seçimi siyaha uygun şekilde yapıldığında bütünlük kolayca sağlanacaktır. Makyajda simli farlar kullanmak da bir adım öne çıkartmaktadır.

3 – Mango Saten Elbise Modellerinde Kombin Nasıl Yapılır?

Mango kıyafet markası da birçok saten elbise modelini müşterilerine sunmaktadır. Desen, renk ve model farklılığı bulunan Mango’da kullanılacak yere göre elbise seçimi çok çeşitlidir. Desenli saten kumaşlarla üretilmiş elbiseler de bulunmaktadır.

Kendinden desenli siyah saten kumaş elbise çok çekici tarzlardandır. Böyle desenli saten elbiselerde elbise daha ön plandadır. Abartılı makyajlar ve saçlar tercih edildiğinde boğucu görüntüler oluşabilmektedir. Bu tarz elbiselerde makyaj oldukça sade saç ise abartısız olmalıdır. Ayakkabı seçiminde daha düz ve siyaha uyum sağlayan renkler kullanılmalıdır.

4 – Bershka Saten Elbise ile Davet Kombini Oluşturmada Neler Kullanılabilir?

Davet kombinlerinde siyah saten kumaş elbise şıklığı her zaman dikkat çekmektedir. Satenin parlak görünüşü özellikle davetlerde ortama uyum sağlar niteliktedir. Siyah saten kumaş elbise yakasına işlenen tüyler davet kombinlerine yakışmaktadır.

Markaların elbise koleksiyonları sezondan sezona değişmektedir. Ancak sezon takibi yapıldığında son derece güzel saten elbiseler bulunmaktadır. Straplez elbise veya ince askılı şekilde saten elbiseler de koleksiyonlarda yer alır. Bu tarz elbiselerin yaka kısmına tüy detaylar sıkça işlenmektedir.

Kendiliğinden şık olan bu elbise modeline saç olarak yüksek at kuyruğu ve taşlı tokalar uygundur. Makyaj olarak yaldızlı göz kalemleri veya farlar kullanılabilmektedir. Ayakkabı seçiminde ipli bağlamalı ayakkabılar elbisenin detaylarına destek olacaktır.

Siyah Saten Elbise Tesettür Kombinlerine Nasıl Uyarlanır?

siyah-saten-kumas-elbise-kombinleri

Siyah saten elbiseler tesettür modasında da kombinlerde sık rastlananlardandır. Kıyafetlerde tesettürlü kadınlara yönelik de neredeyse benzer modeller üretilmektedir. Saten kumaş oldukça rahat ve konforlu bir kumaştır. Tesettürlü kadınlar için bu elbiseler salaş, uzun ve kolları kapalı oluşturulmuştur.

Tesettürlü kadınların siyah saten kumaş elbise kombinlerinde dikkat etmeleri gerekenlere şal, eşarp kumaşları ve renkleri de eklenmektedir. Adım adım siyah saten kumaş elbise tesettüre nasıl uyarlanır:

1 – Uygun Siyah Saten Kumaş Elbise Seçimi

Tesettür modasında özellikle drapeli, güpürlü ve vatkalı modeller ilk sıralardadır. Bu elbiselerde kol şekilleri de çeşitlidir. Yarasa kol ve yarım kol şeklinde farklı modeller vardır. Tesettür siyah saten kumaş elbise modelleri arasından uygun seçimi yapmak burada ilk adımdır.

2 – Elbise Rengine Uygun Şal Kumaşı Bulma

Elbise seçimi kombinin büyük bir görünüme ulaşmasında bütün bir parçadır. Burada şal rengi ve şal kumaşı da önem teşkil etmektedir. İpek, pamuklu, kaşmir, şifon, viskon kumaş, saten, caz ve krep olarak birçok şal kumaşları vardır. Her kumaşın başka bir kumaşla daha iyi görünüm sunduğu bilinmektedir. Siyah saten kumaş elbise üzerine pamuklu şal uygun bir tercih değildir. Satenin en belli olduğu kumaş türlerinden birisi ipektir. Bu durumlar dikkate alınarak şal seçimi yapılmalıdır.

3 – Elbiseye Uygun Şal Modeline Karar Verme

Şal kumaşı seçildi ancak iş burada da bitmedi. Sırada seçilmesi gereken şey şal modelidir. Burada yüz şekilleri son derece önemlidir. Kendi vücut şekillerini tanıyor olmak kombinin en güzel hâle gelmesine yardımcı olacaktır.

Birden fazla şal bağlama modelleri vardır. Saten elbise üzerine seçilecek model de bütünlüğü sağlar niteliktedir. Burada kişilerin yüz tiplerini baz alarak kendilerine uygun modeli bulmaları gerekmektedir.

4 – Ayakkabı ve Takıları Kararlaştırma

Siyah saten kumaş elbise kombinin neredeyse %20’lik kısmını oluşturan bölüm ayakkabı ve takılardır. Harika bir kombin oluşturulsa bile yanlış ayakkabı ve takı seçimi kombini bozabilmektedir. Tesettürlü kadınlar bu noktada şal ve ayakkabı rengini aynı seçebilmektedir. Bütünlüğü sağlayan bu harekete takılarda eklendiğinde kombin kusursuzca oluşturulmuş olacaktır.

Siyah Saten Kumaş Fiyatları Nasıldır?

siyah-saten-kumas-elbise-kombinleri
Siyah Saten Kumas Elbise Kombinleri

Saten kumaş ucuz kumaşlardan değildir. Hem dokuması hem de ham maddesi göz önüne alındığında fiyat artış yaşamaktadır. Özellikle siyah saten kumaş elbise kullanımında sıklıkla yer alan bu kumaş değişken bir fiyata sahiptir. Saten kumaş üzerinde belirleyici olan dokuma, renk ve model faktörleri bulunmaktadır. Bundan dolayı da siyah saten kumaş fiyatı hakkında net yorum mümkün değildir.

 

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *