«
Likralı Saten Kumaş

Likralı saten kumaş; ince, esnek, parlak ve dökümlü olup özel günlerin vazgeçilmez elbiselerini oluşturmaktadır. Etek, abiye, gece kıyafetleri, elbise, gömlek vs. gibi pek çok giyim çeşidinde kullanılmaktadır. Bahsedilen kumaş, abiye ve gece kıyafetleri tasarımlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Giyen kişiye şıklık katmakla birlikte kaliteli görüntüsüyle gözleri üzerine çekmektedir. Çeşitli renklerde kullanabileceğiniz likralı saten kumaş serisi kaygan bir yapıya sahiptir. Esnek oluşu, vücudun rahat ve esnek hareket edişi, en belirgin özelliğidir. Bu kadar asil bir kumaşla dikilen elbiselerde kullanılan aksesuarların da güzel ve uyumlu olması gerekmektedir. Özellikle ayakkabı seçimi likralı saten kumaş kıyafetlerinde dikkat edilmesi gereken ön önemli unsurdur.

Likralı Saten Kumaş Kıyafetlerinde Nasıl Ayakkabılar Kullanılmalıdır?

Likralı Saten Kumaş
Likralı Saten Kumaş

Ayakkabılar kadın ve erkeklerin giyim uyumunu tamamlayan, tarzı hakkında bilgi veren önemli aksesuarların başında gelmektedir. Öyle ki elbiseyi en güzel haliyle yansıtan da ayakkabıdır. Takılmamış bir kolye veya küpe fark edilmese de uygunsuz kullanılmış bir ayakkabı kişinin görüntüsünü olumsuz anlamda etkilemektedir.

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki kombin yapılacak elbisenin kumaşına uygunluğudur. Örneğin; likralı saten kumaş kullanılarak yapılmış bir abiye altına kar botu giymeyi kimse tercih etmez. Kişi alakasız bir görüntü olacağını bilir. Bu sebeple kumaşa uygun ayakkabı seçimine önem verilmelidir. Özellikle likralı saten kumaş ile yapılmış giysiler her ayakkabı modelini kabul etmeyebilir.

1 – Abiyelik Saten Kumaş Kıyafetlerinde Hangi Ayakkabı Modelleri Tercih Edilmelidir?

Abiyelerde kullanılan likralı saten kumaş türleri şık görünmek isteyen bayanların üzerlerinde görmek istediği kumaşlar arasındadır. Kumaş narin, ince ve kaygan bir yapıya sahip olduğundan ayakkabı seçimi de aynı narinlikte olmalıdır. Bahsedilen kumaş türü parlak olduğundan kesinlikle parlak ayakkabılardan uzak durulmalıdır. Elbise ayakkabının gölgesi altında kalmamalıdır.

Kısa kesimli likralı saten kumaş elbiselerinde ayakkabı tercihi tek bant ve ince yüksek topuk şeklinde yapılmalıdır. Bu seçim ile ayaklar yüksekte olduğundan bilek bölgesi ince görünecek, kumaşın verdiği zarif görüntü ayakta da sağlanacaktır. Balık model saten elbiselerde de aynı durum geçerlidir. Vücut ölçüleriniz uygun olduğu takdirde aynı zarafeti yakalayabilirsiniz.

2 – Siyah Saten Kumaş Elbise ile Yapılmış Ayakkabı Kombinleri Nelerdir?

Her saten elbisede geçerli olduğu gibi siyah saten elbiselerinde de düz detaylı ayakkabı giymek gerekmektedir. Seçenekler arasında olan topuklu ayakkabılar genellikle boyu uzun göstermek, vücudu olduğundan ince göstermek amacıyla tercih edilmektedir. Aynı şekilde likralı saten kumaş elbiselerinde de bu uyum yakalanmaktadır. Giyilen topuk miktarı giysinin kayganlığını göze batmayacak şekilde göstermektedir.

Likra saten kumaşta siyah tercih edenler aynı renkte fakat parlak olmayan ayakkabılar kullanabilir. Kullanmayı düşündükleri çanta ve takılara göre de altın veya gümüş renkte ayakkabı modelleri düşünebilir. Siyah elbiselerde kullanılacak ayakkabı modelleri çok olduğu gibi renk konusunda da kısıtlama yoktur. Yeter ki elbise ayakkabı uyumu yakalanabilsin.

3 – Koyu Yeşil Saten Kumaş ile Uyumlu Ayakkabılar ve Renkleri Nelerdir?

Likralı Saten Kumaş

Likrali saten kumaş ile yapılmış giysiler taşıması güç fakat bir o kadar şık giysilerdir. Son zamanlarda fazla rağbet gören bu kumaş türü özel davetlerde, açılışlarda, düğünlerde genellikle her kadının üzerinde görülmektedir. Yeşilin en güzel tonlarından olan koyu yeşil likra saten kumaş elbiselerin ayakkabı seçimleri de sıkça sorulan sorular arasındadır.

Koyu yeşil saten elbiseler zarif bir görüntüye sahiptir. Özellikle göğüs detayları, verilen yırtmaç miktarı rengiyle birleşince asaleti temsil eden bir elbise ortaya çıkmaktadır. Altına giyilecek ayakkabı genellikle gümüş, siyah, ten rengi, krem rengi gibi pek çok renkte seçilebilmektedir. Unutulmaması gereken bir detay koyu yeşil rengin teninize uyup uymadığının kontrol edilmesidir.

4 – Likralı Saten Kumaş serisi Ekru Saten Kumaş Elbiselere Hangi Ayakkabı Giyilmelidir?

Ketenin beyazlatılmadan önceki hali diye belirtilen yani açık bej saten kumaş, kullanılması en zor renkte kumaştır. Zorluğunun sebebi açık rengin her insanda istenilen görüntüyü yakalayamamasıdır. Öncelikle kendinize yakıştırdığınızdan emin olmalısınız. Asil renklerden biri olan ekru kendi rengine yakın bir ayakkabı ile kombinlenmelidir. Tabi ki parlak olmamak kaydı ile…

Yine elbisenin yırtmaç ve uzunluğuna göre tek bant ayakkabı ya da stiletto tercih edebilirsiniz. Uzun topuklu olması elbisenin şık görünmesi açısından önemli bir detaydır. Renk olarak fazla bir seçenek bulunmamaktadır. Beyaz rengi saf ve duru bir renktir. Koyu renk ayakkabılar elbisenin görünümünü geri plana atmaktadır. Bu nedenle açık detaylı ve açık tonlar tercih edilmelidir.

Likralı Saten Kumaş Fiyatları Ne Aralıktadır?

Likralı Saten Kumaş

Hazır kıyafetler ne kadar çok tercih edilse de özel günlerde, özel dikim elbiselere yönelim fazladır. İsteğe yönelik elbise detayları ayarlanabilir, vücut kıvrımları istenildiği şekilde ortaya çıkarılabilir. Haliyle likralı saten kumaş, krep, pamuk, şifon kumaşların fiyatları da merak edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyenleri kalitesine göre farklı fiyat aralıkları karşılamaktadır.

Likralı saten kumaş metresi 53,20 TL’den başlayıp kumaş kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bahsedilen saten kumaşlar kişinin boy ve kilosu göz önünde bulundurularak metre hesabı ile satışa sunulmaktadır. Fazla metre alımlarında sepette indirim yapan sitelerde bulunmaktadır. Belirtilen fiyat alışveriş yapılabilecek siteler üzerinden en yakın fiyat olarak belirtilmiştir, değişiklik olabilir.

Likralı Saten Kumaş Abiyelerden Başka Hangi Kıyafetlerde Kullanılabilir?

Kadınların severek kullandığı likralı saten kumaş sadece abiye ve gece kıyafetlerinde değil birçok farklı modellerde de kullanılmaktadır. Etek, gömlek, tunik, pantolon-etek, saten astar, bluz, yelek, takım elbise modellerine de sıklıkla rastlanmaktadır. Sadece günlük giyimlerde tercih edilmeyen bir kumaş türüdür. Parlak ince bir yapıya sahip olduğundan özel günlerde kullanılmaktadır.

Giyim sektöründen başka ev tekstilinde de adını duyurmuştur. Ev dekorasyonunu bu detayla dizayn eden pek çok kişi vardır. Bu nedenle ev dekorasyonu ürünlerinde de müşterilerine kullanım çeşitliliği sunmaktadır. Likra saten yatak örtüleri, nevresim takımları, salonlarda kullanılan likra saten yastıklar bunlara örnek olarak verilebilir.

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *