«
Saten Kumaş Tesettür Elbise

Saten kumaş tesettür elbise, tesettür modasında da kalıcı varlığını sürdürmektedir. Saten kumaşın en sık kullanıldığı elbiseler modada büyük yere sahiptir. Tesettür alanı da saten kumaş şıklığına yakışacak elbise modellerini kadınlara sunmaktadır.

Satenin göz alıcı parlak görüntüsü özellikle tesettür elbiselerde daha ön plandadır. Çeşitli modeller, işlemeler ve tasarımlarla buluşan saten kumaş tesettür elbise, kullanıcılarını şıklık zirvesine taşımaktadır. Dış giyim olan tesettür giyimde oldukça canlı elbiseler yer almaktadır.

Saten Kumaş Tesettür Elbise Kategorileri Neler?

Saten Kumaş Tesettür Elbise
Saten Kumaş Tesettür Elbise

Kare, degaje yaka ve kol modelleriyle saten elbiseler modada yer almaktadır. Tesettür alanında da saten elbiseler tesettürlü kadınlar için farklı seçenekleri içinde barındırmaktadır. Düz modeller başta olmak üzere işlemeli modellere kadar uzanan geniş bir yelpaze bulunmaktadır.

1 – Düz Saten Elbise Tesettür Modelleri

Saten kumaş tesettür elbise kategorisinde yer alan seçeneklerden biri düz modellerdir. Saten kumaş yapısı bakımından vücuda tam oturmaktadır. Tesettür için oluşturulacak modellerdeyse daha çok kumaş kullanılarak bu sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Düz saten tesettür elbise, dökümlü ilerlemektedir. Bu elbiselerin üst kısmında farklı işlemlerle dikişler de bulunabilmektedir. Genellikle bel kısmında kemerli kuşaklar yer alır. Kuşakla birlikte saten kumaş tesettür elbise kişilerin üstüne tam oturmaktadır. Üst kısmı düz olan bu elbisede kuşaklı saten elbiseye hareket katılmaktadır.

2 – İpek Saten Kumaş Tesettür Elbise Modelleri

İpek saten, saten kumaşın bir diğer türüdür. İpek saten doğal bir kumaştır. Bu sayede de ipek satenler abiye elbiselerde daha çok kullanılmaktadır. Bahsedilen kumaş yazın serin tutar ve terletmez. Yaz aylarında konforlu bir kullanışı vardır.

İpek saten tesettür elbise; model ve desen farklılıklarını bulundurmaktadır. İpeğin rahatlığı ve satenin şaşaalı görüntüsü, bu elbiselerde seçenekleri çoğaltmaktadır. İster desenli ipek saten elbise ister saten tesettür abiye kolayca bulunmaktadır.

3 – Desenli Saten Elbise Tesettür Modellerinde Nasıldır?

Saten kendinden parıltılı ve ışıltılı bir kumaştır. Parlak saten desenlerle birleştiğinde ortaya cıvıl cıvıl saten kumaş tesettür elbise çıkmaktadır. Desenli tesettür saten elbiselerde ağırlıklı olarak çiçek, zebra, leopar ve etnik desenler yer almaktadır.

Desenli modeller, gündelik ve özel günlerde kullanılabilecek saten elbise kategorisidir. Özel günler için oluşturulan bu modeller, kuşak, kemer gibi eklentileri bulundurmaktadır. Bu türdeki elbiselerde desenlerin üzerinde taş işleme detaylarına da sıkça rastlanmaktadır.

4 – Saten Tesettür Abiye Modelleri Nelerdir?

Saten Kumaş Tesettür Elbise

Abiyeler daha çok özel gün kullanımı için tasarlanmış elbiselerdir. Saten kumaş kalıbı, duruşu ve özellikleri sayesinde abiyelerde de çokça kullanılmaktadır. Yazın terletmemesi kışın da sıcak tutması açısından saten tesettür abiyelerde rahatça kullanım sunmaktadır.

Saten kumaşa sahip tesettür elbise gibi abiyelerde son derece çeşitlidir. Bu noktada saten tesettür abiyelerde vatkalar, balon kollar, simli detaylı ve güpürlere rastlanmaktadır. Güpürler ve drapelerle, bu elbiseler tam bir özel gün kıyafetleri olmaktadır. Saten tesettür abiyelerinde oldukça geniş modelleri vardır. Kişilerin zevklerine uygun modeller tasarlanarak, tesettür moda piyasasına sunulmaktadır.

Tesettür Saten Elbiselerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Saten tesettür elbiselerde salaşlık, hatları belli etmemek ve şıklık önemlidir. Bu kumaşın yapısına bakıldığında vücudu tam saran bir kumaş olduğu bilinmektedir. Saten kumaş tesettür elbise, bu açıdan önemlidir. Kişilerin hem rahat hem de amaçlarına yönelik elbiseyi bulmaları gerekir. Doğru ve uygun elbise bulunmadığında, konforsuzluk yaşanmaktadır.

Elbiseye yönelik dikkat edilmesi gerekenlerden sonra sırada diğer parçalar yer almaktadır. Satenin parlak görünüşü diğer parçalarla bütünlük oluşturmadığında, boğucu görüntüler ortaya çıkmaktadır. Saten kumaşlı tesettür elbisede kombin bütünlüğü şal ile büyük oranda sağlanmaktadır.

Şal kumaşının doğru seçilmesi gerekmektedir. Saten kumaş tesettür elbise ile uyumlu kumaş kullanımı kombini üst seviyelere taşıyacaktır. Şal ve elbise seçiminden sonra sırada ayakkabı ve aksesuar modeli seçilmelidir. Elbiseye uygun ayakkabı ve takılarla kombin tamamlanmaktadır.

Saten Kumaş Tesettür Elbise Satan Markalar Hangileri?

Saten Kumaş Tesettür Elbise

Saten kumaş tesettür elbise nerede bulunur, modeller neler diye de sıkça sorulmaktadır. Tesettür modasına yönelik kıyafetler artık neredeyse her yerde satılmaktadır. Tesettürlü kadınlar için oluşturulmuş özel markalar ve alanlarda bulunmaktadır. Saten kumaş tesettür elbise bulunabilecek markalar ve yerler şu şekildedir:

1 – Sefamerve Saten Elbise

Tesettür markaları içinde yer alan Sefamerve saten elbiselerde farklılık sunmaktadır. Bu markada krep saten, taşlı saten veya gündelik saten elbiseleri bulabilirsiniz. Renk ve model fırsatı sunarak, her tarza uygun saten kumaş tesettür elbise yer almaktadır.

2 – Modanisa Saten Elbise

Tesettür markalarından biri olan Modanisa içerisinde saten kumaş elbise modelleri çok çeşitlidir. Desenli saten kumaş tesettür elbise, taşlı saten abiyeler veya kat kat kesim tesettür elbiseler yer almaktadır. Birden fazla model farkı sunan Modanisa her olay ve duruma uygun tarzı müşterilerine sunmaktadır.

3 – Saten Elbise Tesettür Trendyol

Büyük bir pazar yeri olan Trendyol’da, saten tesettür elbise modelleri bulunmaktadır. Farklı satıcıların bir araya geldiği bu platformda, her bütçeye uygun şık saten elbiseler yer almaktadır. Fırfırlı modellerden düz saten elbiseye kadar uzayan birçok tesettür saten elbise bulunabilmektedir. Beden tablosuna da sahip olan bu platform, en uygun elbiselerin bulunmasını kolaylaştırır.

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *