«
dyson-hangi-ulkenin

Dyson hangi ülkenin sorusu son yıllarda internet üzerinden oldukça fazla araştırılmakta. Ürün kalitesiyle özellikle kadınların gözdesi hâline geldi. Dyson hangi ülkenin, hangi ülkelerde üretiliyor ve nerelere pazarlanıyor merak konusu olmaya devam ediyor.

En az Dyson hangi ülkenin sorusu kadar popüler olan bir başka soru da; hangi ülkede ne kadar fiyata satıldığı konusudur. Kaliteli malzemeyle ve özenle üretilen ürünün fiyatları da elbette bu oranda yüksek olmaktadır. Yine de Dyson ürün çeşitliliği ve kalitesiyle kullanıcıları cezbetmeye devam ediyor.

Dyson Hangi Ülkenin? Dyson’ın Sahibi Kim?

dyson-hangi-ulkenin
Dyson Hangi Ülkenin

1999 tarihinde kurulan Dyson James L.T.D. şirketinin kurucusu James Dyson; Dyson’ın sahibidir. Şu an CEO (icra kurulu başkanlık) görevinde ise Roland Krueger oturmaktadır.

James Dyson, 1981 yılında uzun çalışmalarının ardından kendi tasarımı olan vakumlu elektrik süpürgesini piyasaya sunmuştur. Bu yeni buluşun diğer vakumlu elektrikli süpürgelerinden farkı; filtresiz kullanılıyor olması ve vakumlama gücünün diğerlerine göre oldukça yüksek olmasıydı.

1 – Dyson Kurucusu Kimdir?

1991 yılında James Dyson tarafından kurulan Dyson Technology Limited; saç kurutma makinesi, elektrikli süpürge, saç şekillendirici, hava temizleyici, saç fırçaları, pervanesiz fanlar, zemin ve masa lambaları üretir. Ayrıca yedek piller, vakum aletleri, el kurutma makineleri ve giyilebilir cihazlar gibi ürünlerde üreten bir markadır.

Dyson İngiltere merkezli bir kuruluştur. Malezya ve Filipinler bölgesinde de bulunan fabrikalarda üretim yapmaktadır. Ve dünya çapında 65 ülkeye ürünlerini pazarlamaktadır. Dyson ayrıca Singapur’da elektrikli otomobil üretmeye hazırlanıyor.

2 – Dyson Markasının Sahibi Nerelidir?

Dyson hangi ülkeye ait, Dyson hangi ülkenin markası anlamak için kurucusuna bir bakalıcak olursa; 2 Mayıs 1947 doğumlu olan Sir James Dyson, Dyson L.T.D.’yi kuran İngiliz mucittir. Diğer yandan çiftçi, endüstriyel tasarımcı ve milyarder girişimcidir. Yani Dyson firması hangi ülkenin merak ediyorsanız, James Dyson hakkında daha fazla araştırma yapmanız iyi olacaktır.

Dyson Hangi Ülkede Üretiliyor?

dyson-hangi-ulkenin
Dyson Hangi Ülkenin

Dyson hangi ülkenin sorusu kadar Dyson hangi ülkede üretiliyor sorusu da merak konusu. Dyson’ın pek çok ülkede üretim merkezi bulunmaktadır. Elektrikli süpürgelerinin üretimi ise şu anda Malezya’da yapılmaktadır. Şirket 2002 yılından beri tüm üretim sahasını Birleşik Krallık dışına taşımıştır.

Markanın bazı dijital motorları ise Singapur’da daha yeni bir fabrikada üretilmekte. 2012’de Singapur’da açılan fabrikayı birkaç yıl sonra bir araştırma geliştirme laboratuvarı takip etti. Dyson’ın Filipinler ve Çin’de de fabrikaları bulunmaktadır.

Dyson Fabrikası Nerede?

dyson-hangi-ulkenin
Dyson Hangi Ülkenin

Dyson hangi ülkenin olursa olsun fabrikaları bütün dünyaya yayılmış durumda. İngiltere, Singapur, Malezya ve Filipinler’de; araştırma, mühendislik, test ve geliştirme operasyonları yapan birçok yerde ağı bulunan küresel bir teknoloji şirketidir. Dyson hangi ülkelerde satılıyor? sorunun cevabı ise oldukça fazla. 

Bugün Dyson markası 50’den fazla ülkede satılmaktadır. Dyson, bir kişinin fikirleriyle doğarak, bir fikirden yola çıkarak; dünya çapında bilinen ve 1000 mühendise sahip büyük bir teknoloji şirketidir.

Dyson Neden Pahalı?

Dyson’la tanışan her insanın düşündüğü ilk şey mutlaka Dyson hangi ülkenin ve Dyson neden pahalı olmuştur. Dyson markasını benzetme yapacak olursak Apple gibi düşünebilirsiniz. İnsanların çoğu Apple marka alışkanlığı geliştirdiği için, kadınların çoğu da elektrikli ürünler diyince ilk Dyson markasına yönelmektedir.

Dyson cihazlarının pahalı olmasının nedeni Dyson hangi ülkenin sorusunun cevabından çok ürünlerde kullanılan ciplerdir. Bu cipler oto sanayide araç üretiminde kullanılan daha kaliteli ve uzun ömürlü ciplerin aynısıdır. Ayrıca global pazarlamaya aşırı yatırım yapılması, yüksek kalite malzeme kullanımı, reklam giderleri ve arge yatırımları gibi nedenlerden dolayı; Dyson ürünleri diğer markalarla karşılaştırıldığında pahalıdır.

Dyson Hangi Ülkenin? Dyson Hangi Ülkede Ucuz?

dyson-hangi-ulkenin
Dyson Hangi Ülkenin

Dyson hangi ülkeden alınır sorusundan önce birkaç şeyi bilmeniz gerekir. Dyson ürünleri diğer markalara göre kalite farklarından dolayı genellikle pahalı malzemelerden üretiliyor. Bundan dolayı daha ucuz olduğu ülkeler olsa da diğer markalara göre daha pahalı olabiliyorlar. 

Diğer ülkelere göre en ucuz bulunduğu ülkeler ise genellikle Asya ve Amerika’da yer almaktadır. Ve bütün ülkelerde Dyson ürünleri fiyatları döviz kurlarına ve vergi oranlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Dyson Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Dyson hangi ülkenin malı artık biliyorsunuz. Türkiye’de ise ilk kez 1995 yılında faaliyet göstermeye başladı. Ve çok güvendiği üç yeni cihazı Türkiye’deki kullanıcılarına sundu. Dyson, Türkiye’de Dyson V11 isimli kablosuz süpürgeyi ürün pazarına getirdi. 

Dyson V11 ürününün 32.500’den fazla prototip, 315 mühendis ve on yıllık geliştirme sürecinin sonucunda oluşturulduğunu anlatan Churchill; dijital motor ve kablosuz süpürge anlayışının geliştirilmesi sonucu ortaya çıktığını belirtti.

Dyson Süpürgelerden Hangisi Daha İyi?

dyson-hangi-ulkenin
Dyson Hangi Ülkenin

“En iyi Dyson süpürge hangisi?” sorusu doğrudan cevap alabileceğiniz bir soru. Dyson V15 Detect Absolute Kablosuz elektrikli süpürge bu sorunun cevapları arasında başta yer alıyor. Dyson model serileri arasında en çok övgü alan 2022 üretim tarihli bu cihaz, derinlemesine temizlik için eşsiz bir performans gösteriyor.

Dyson V15 Amerika’da Ne Kadar?

Öncelikle Dyson ürünleri hangi ülkenin olduğundan bağımsız şekilde kur farkıyla beraber son yıllarda cep yakmaya başladı.  Herkesin rüyalarını süsleyen son teknoloji V15 Detect Absolute kablosuz elektrik süpürgesi elektrik süpürgesi, Amerika’da 599 dolara satılmaktadır. Türkiye’deki fiyatı ise 18 bin TL bandında değişmektedir.

Dyson İngiltere’de ne kadar? Dyson Airwrap Fiyatları

dyson-hangi-ulkenin
Dyson Hangi Ülkenin

En çok tercih edilen Dyson modellerinden biri olan Dyson Airwrap Türkiye’de 12.500 TL civarında satılmaktadır. Airwrap; saçlarınızı aşırı ısıya maruz bırakmadan bukle yapabilen, şekillendiren bir saç şekillendirici. Üstelik Coanda etkisi elektriklenme olmadan saç şekillendirmeyi sağlıyor. Dyson Airwrap İngiltere’de ise güncel olarak 57 EUR civarında satılmaktadır.

Dyson Cihazın Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

dyson-hangi-ulkenin
Dyson Hangi Ülkenin

Dyson ürünlerinin orijinalliğini anlamak çok zor olabilir. Bu yüzden profesyonellerin yardımına da ihtiyaç duyabilirsiniz. Sahte ürünler teslim edildiği ambalajdan ürünün üzerindeki logoya kadar, orijinal Dyson ürünleriyle neredeyse aynı görünürler. Hatta sahte Dyson ürünleri garanti kartları ve seri numarası etiketlerinin kopyalarını da içermektedir.

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *