«
sisli-tabelaci-isikli-tabela-sisli-tabela-reklam-tabelasi-2

Şişli ışıklı tabela yenileme işlemleri, tabelasını yeniletmek isteyenlerin araştırma konularından olmaktadır. Tabela kullanımı, reklam yapmak veya kolay bulunmak açısından tercih edilmektedir. Doğru tabela kullanılmadığında, bozulduğunda veya tamamen farklı sebeplerden ötürü tabela değişimi yapmayı istemek normal olabilmektedir.

Tabela yenileme işlemleri, tabela üretimi yapan firmalar tarafından yapılmaktadır. Tabela değişimleri veya yenileme gibi işlemler için aramanız gereken adında Şişli tabelacı, Şişli tabela gibi kelimeler yer alan bir firmadır. Bunun sonucunda tabela yenilemesi yapabilirsiniz.

sisli-tabelaci-isikli-tabela-sisli-tabela-reklam-tabelasi

Şişli Işıklı Tabela Yenileme Nerelerde Yapılır?

Şişli ışıklı tabela yenilemesinde ise işin içine giren birkaç nokta daha bulunmaktadır. İlk olarak ışıklı tabelalarda ışıkların bozulması, ışık renginden memnun olmamak veya tabeladaki ışık miktarı ışıklı tabela yenileme sebepleri arasında yer alabilmektedir. Işıklı tabelalar daha dikkat çekici, ilgi odaklarında bulunduğu için bunlar gibi sebeplerden dolayı da yenileme işlemleri yapılmaktadır.

Dış ve iç cephelerde de kullanılan ışıklı tabelalar değiştirilmek istendiğinde yine aynı olarak firma adında Şişli ışıklı tabela, tabelacı veya tabela ibaresi bulunan üretici firma bulunmalıdır. Konum olarak canlı, kalabalık yerlerde tabela kullanımı önemlidir. Bundan dolayı da ışıklı, ışıksız veya farklı türdeki tabelalar kullanılıp, yenilenebilmektedir.

Işık Kullanılan Bazı Tabela Türleri

Tabela kullanımında birçok duruma, isteğe hatta konuma göre bile değişebilen seçenekler bulunmaktadır. Işıksız olabileceği gibi ışıklı tabela seçenekleri de mümkündür. Tabelalarda ışık kullanımı çoğu açıdan önemli olabilmektedir. Tabelalarda ışık kullanım sebepleri kısaca:

1-Görünürlük açısından uzak mesafelerden görülmesi

2-Güzel görüntülere imkan sağlaması

3-Dikkat çekiciliği sebebiyle müşteri kazanımı olarak özetlenebilir.

Şişli ışıklı tabela diye bir tabelada doğru kullanılacak ışık oranı, yazı tipi görünürlük ve seçilebilirlik olarak bir adım öne çıkmayı sağlamaktadır. Işıklı tabela kullanımında dikkat edilmesi gereken özellikler de bulunmaktadır. Daha etkili reklam veya konumun direkt olarak bulunması açısından:

1-Işık oranı

2-Yazıların rahat okunabilir oluşu

3-Değişen renkteki ışıkların uyumu

4-Kullanılacak konumun tabelaya doğru işlenişi örneğin Şişli ilinde bir tabela kullanacaksanız Şişli tabela araması yapıldığında konumun Beylikdüzü’nde çıkmaması açısından önemli sayılabilecek noktalardandır.

Şişli, ışıklı tabela kullanımı olarak öne çıkan ilçelerden biridir. Merkezi konumda bulunması sayesinde burada bulunan işletmelerin ışıklı tabela kullanması veya yenilemesi sıkça rastlanılan bir olaydır. Dikkat edilebilecek olaylar göz önüne alındığında rahatça kullanılabilecek ışıklı tabelalar vardır.

sisli-tabelaci-isikli-tabela-sisli-tabela-reklam-tabelasi-2

Led Tabela

Şişli ışıklı tabela kategorisine girebilecek,  led olarak adlandırılan birçok renk skalası bulunan ışıkların kullanıldığı tabela türüdür. Led ışıkların kullanımı bu kadar yaygınken tabelalarda kullanımı da bir o kadar yaygındır. İç ve dış cephe tabelalarında da led ışıklı tabelalardan yararlanılmaktadır. Kısacası led tabelaların kullanımında bir sınırlama yapılamamaktadır.

Şişli ışıklı tabela olarak bakıldığında da led ışıklarla üretim yapan yerler, firmalar bulunmaktadır. Merkezi konum sebebiyle led ışıklı tabelalar da sıkça kullanılmaktadır. Farklı ve canlı renkli görüntüler sunması da bu tür tabelaların tercih edilme sebepleri arasındadır. Led ışıkların uzun ömürlü ve ekonomik oluşu da kullanımını arttıran özelliklerindendir.

Neon Işıklı Tabela

Genellikle oldukça parlak renkli, harf süslemeli ve çok canlı duruşa sahip tabelalardan biridir. Cafe, spor salonu veya güzellik merkezleri gibi kurumlarda dikkat çekmesi açısından bu tür tabelalar oldukça sık kullanılmaktadır. Neon ışıklı tabelalar gece vakitlerinde birçok açıdan ilgi odağı olmaktadır. Bu nedenle eğlence merkezlerinde sıkça kullanılmaktadır. Ek olarak neon ışıklara sahip bir tabelayı, Şişli ışıklı tabela veya farklı bir ad altında tabela yapan yerlerde yaptırabilirsiniz.

Kutu Harf  Tabela

Kutucuklar şeklinde dizayn edilmiş harflerin olduğu tabelalardır. İç ve dış cephelerde kullanılsa bile ağırlıklı olarak iç cephelerde girişlerde kullanılmaktadır. Estetik duruşu ve kullanılabilecek ışık renklerinin çokluğu sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. En basit bir örnek olarak Şişli ışıklı tabela, şişli tabela veya bu tarzda bir isme sahip işletmenizin adını kutu harf tabelayla iç cephenize yazdırabilirsiniz ya da Şişli ışıklı tabela araması yapıldığında karşılaşılabilecek üretici firmadan böyle bir tabela isteyebilirsiniz.

Işıklı Tabela Ücretleri Nasıl Hesaplanmakta

Şişli ışıklı tabela asmak için bu ilçedeki kurumlarca gerekli izinler alındıktan sonra tabela asılabilecektir. Işıklı tabelalarda ise fiyatı etkileyebilen özellikler vardır. Ücretlendirmeler değişken olmakla birlikte fiyatı etkileyebilen durumlar:

  • Kullanılacak tabelanın alanı örneğin
  • Işıklı veya kayan tabela
  • Kullanım alanı ve kullanılacak alan şeklinde genel olarak sıralanabilir.

Reklam Tabelası alanında uzman Seva Reklam firması ile bir tabela yaptıracaksanız kullanılan tabela alanı, yazının ışıkları ve kayan yazı tipine sahipliği ücreti etkileyecektir.  En doğru bilgi ve daha net bir cevap için yaptıracağınız ışıklı tabela firmasıyla konuşmak sağlıklı bir yol olacaktır.

Daha fazla tabela türleri hakkında bilgi almak ya da incelemek için Seva Reklam’ı kesinlikle ziyaret etmelisiniz!

İlginizi Çekebilir: Zemin Üstü Prefabrik Havuzlar 

 

Bir Cevap Yaz

agozey Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *