«
deri-ve-kumas-karisimi-elbise-modelleri

Deri ve kumaş karışımı elbise modelleri, derinin çiğ havasını kırmak için ortaya çıkmıştır. Deri elbise modelleri, tek parça fikrinden sıyrılmış ve kontrast kumaşıyla birleşerek kendini yenilemiştir. Günlükte tek parça deri tercihi modayla beraber yerini, giyimde detay olarak kullanılmaya bırakmıştır. 

Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri 

deri-ve-kumas-karisimi-elbise-modelleri
Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri

Deri ve kumaş karışımı elbise modelleri uzun, kısa, yazlık, kışlık, tesettür, midi  vb. çeşitleriyle karşınıza çıkmaktadır. Bu modellerde deri kolda, yakada, kemer bölümünde, kol manşetlerinde ya da ceplerde detay olarak kullanılmıştır. Bu da bu tarz elbiselere hem modernlik, hem de kullanım alanında sağladığı rahatlığı katmıştır.

1 – Uzun Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri  

Deri detaylı elbiselerde, her boy model vardır. Bu tarz elbise modelleri genelde günlük ve şık kullanılsa da, yaptığınız kombinlerle her ortama uydurabilirsiniz. Bu modellerde deri; yaka, kol, cep ya da kemer bölümünde detay olarak kullanılmıştır. Geri kalan kısım ise farklı bir kumaşla birleştirilerek daha şık bir  hale getirilmiştir. 

Bu tarz elbiseleri kombinlerken karışıklığı gidermek adına, elbisenin uzunluğunu ve derinin ağırlığını dikkate alarak kombinlemelisiniz. Deri ve kumaş karışımı elbise modelleri abartılı olmayan bir ayakkabı, küçük bir küpe ve sade bir çantayla kullanılmalıdır.

2 – Kısa Deri Detaylı Elbiseler 

Kısa deri ve kumaş karışımı elbise modelleri kullanım alanları, diğerlerine göre daha fazladır. Hem kombin yapma, hem de elbise boyunun avantajı sayesinde;  karışık görünmemesi bakımından her ortama kolay uyum sağlar. Bu tarz elbiselerde deri detayı bel kısmında, yaka, kol ya da cepte olur. 

Günlük için bir sandaletle, davet için topuklu ayakkabıyla tercih edebilirsiniz. Daha çok sonbahar ve kış aylarında giyilir. Kışın çizme ve kürkle giyerek derinin alaturka havasını kırabilirsiniz. Ayrıca bu modeli sadece siyah elbise olarak düşünmeyin. Birbirinden renkli deri ve kumaş karışımı mini modeller vardır. Son dönem modellerinde kahve tonları çok kullanılmaktadır.

3 – Midi Deri ve Kumaş Karışımı Elbiseler

deri-ve-kumas-karisimi-elbise-modelleri
Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri

Uzun ile kısa arasında kararsız kalanların tercihi genelde, midi boydan yana olmaktadır. Hele ki bir de vintage tarza sahipseniz, deri ve kumaş karışımı elbise modelleri ile geçmişe yolculuk yapabilirsiniz.  Bu tarz elbiselerde deri; kurdele olarak kullanılmakla beraber; yaka, cep, düğmeler ya da sadece üst kısımda da kullanılabilir. 

Giyeceğiniz midi boy deri detaylı gömlek elbiseyi, kışın çizmelerle ve fötr bir şapkayla modern bir hale getirebilirsiniz. Dar kesim olabileceği gibi, A form(aşağı doğru açılan) da olabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta özellikle aşağı doğru açılan deri ve kumaş karışımı elbise modelleri üzerine, kısa mont ya da ceket giymenizdir.

4 – Kolsuz Deri ve Kumaş Karışımı Yazlık Elbiseler

Deri ve kumaş karışımı elbise modelleri birbirinden çok çeşide sahiptir. Bunlardan biri de kolsuz deri detaylı elbiselerdir. Oldukça şık ve kullanışlı bu elbiselere yapmanız gereken tek şey, uygun ayakkabıyı seçmektir. İçerisinde bulunan kumaş parçası sayesinde sadece özel günlerde kullanılmaktan çıkıp, bir yaz akşamı sandaletle bile kullanılabilir.  

Turuncu, deri detayı bel kısmında olan günlük bir elbiseyi; kahve sandalet ve krem çantayla kombinleyebilirsiniz.

5 – Kışlık Deri Kumaş Detaylı Elbiseler 

Bu deri ve kumaş karışımı elbise modelleri kumaşı, daha çok kadife ağırlıklıdır. Kadifenin ipeksi dokusu ve derinin ağırlığı birleşerek, alaturka tarzdan modernliğe  geçilmiştir. Deri ve kadife uyumu kışlık elbise modellerinde, kadifenin sıcaklığı ile derinin ihtişamı göze çarpar. Her türlü formda olup yerine göre çizme, bot, ya da topuklu ayakkabıyla kombinlenebilir. 

Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleriyle Kombin Nasıl Yapılır?

deri-ve-kumas-karisimi-elbise-modelleri
Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri

Deri ve kumaş karışımı elbise modelleri, her mevsim giyilebilen kumaş parçalarıdır. Günlük hayattan özel davetlere kadar çarpıcı ve dikkat çekici yapısıyla, her ortama uygun tarzda kombinleyebilirsiniz. Ancak dokulu olması nedeniyle, kombin yaparken çok dikkat etmelisiniz. Deri elbise çeşitleri, hataları asla kabul etmeyen riskli bir kumaş türüdür. 

Eğer deri ve kumaş karışımı elbise modelleri kombininde yanlış parça seçmek istemiyorsanız, birkaç örnek resim üzerinden kafanızda tarzınızı oturtmaya çalışın.

1 – Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri ile Spor Kombin Yapma  

Deri, sadece özel günlerde tercih edilmez. Günlük hayatta çok rahat kullanacağınız deri ve kumaş karışımı elbise modelleri ile kombinler yapabilirsiniz. Askılı; sırtında deri detaylı kurdelesi olan taba bir slopeti, spor ayakkabı ve beyaz Poplin gömlek ile giyerek, alışverişe çıkabilirsiniz. 

2 – Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri ile Klasik Kombin Yapma

Her tarza uygun deri ve kumaş karışımı elbise modelleri kombinlenebilir. Genelde kahve ve siyah tonları seçilir. Tesettür deri elbise kombinleri yaparken; uzun deri elbise modelleri içinden çeşit seçin. Deri elbise tesettür kombini için; ipek bir eşarp, topuklu ayakkabı, küçük çantayla elbiseyi birleştirin. Böylece hem klasik, hem şık olma imkânınız olacaktır. 

3 – Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri ile Ayakkabı Kombini

Deri ve kumaş karışımı elbise modelleri, tek parça olmasından dolayı kombinlenmesi oldukça rahattır. Deri; elbisenin tamamında olmadığı için, her türlü ayakkabı kombinine müsaittir. Elbiseyi patlatacak olan taraf, ayakkabı seçimi noktasıdır.

Mini, deri saten kumaş karışımı elbiseyi yazın ince topuklu bir stiletto ayakkabı ile kullanacağınız gibi; kışın da bu modeli çizmelerle tercih edebilirsiniz. Bilek boyu botları, diz altı çizmeleri, topuklu ya da spor ayakkabıları; yaratmak istediğiniz tarz ve duruma göre kullanın.

Deri Elbise Kombinleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

deri-ve-kumas-karisimi-elbise-modelleri
Deri ve Kumaş Karışımı Elbise Modelleri

Deri elbiseler kombinkenirken, dikkat etmeniz gereken küçük ipuçları vardır. Deri kumaş yapısı nedeniyle, yanlış kullanımda vücudunuzu kötü gösterebilir. Aynı zamanda rüküş bir kombin de yapabilirsiniz. Peki deriyi kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Deri kumaş elbiselik parçası aldığınızda, deriyi yerine göre(günlük, şık) kullanmalısınız. Deri ve kumaş karışımı koltuk takımı alsanız dahi, bu tarza uygun aksesurlarla kombinleyin. 
  • Elbisenin formuna göre mont ya da ceket giymelisiniz. Yani aşağı doğru açılan bir elbiseye, kısa bir ceket giymelisiniz ki; üstünü kapatmasın ve sizi olduğunuzdan kilolu göstermesin.
  • Doğru yere, uygun elbise tercihi yapın. Yazlık bir deri ve kumaş karışımı elbise modelleri arasından seçtiğiniz elbiseyi, kışlık kombinde kullanmayın. 
  • Deri elbiseler vücudunuzu olduğundan daha kilolu göstereceği için her elbise size uymayabilir. Hafif balık etli iseniz; deri elbisenin dar kalem formunu seçebilirsiniz. Bunu da korseyle giymeye özen gösterin.
  • Deri elbise kombinlerinde yapılan en büyük hata, fazla aksesuar kullanımıdır. Deri başlı başına ağır bir yapıya sahip olduğu için, küçük ve sade detaylı aksesuarlar kullanmaya özen gösterin.
  • Deri elbiseleri ütüleme işlemlerinde ısı oranına çok dikkat edilmesi gerekir.

Trendyol Deri Elbise Fiyatları 

Trendyol birçok markayı ve elbise modellerini bünyesinde barındırmaktadır. Trendyol’dan Sefamerve. deri elbise alacaksanız; indirim günlerini ve kampanya fırsatlarını takip edin.  Bunun yanında suni deri elbise modellerinin, gerçek deri modellerine göre daha uygun olduğunu da unutmayın.  

 

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *