«
ev-duvar-dekorasyonu

Ev duvar dekorasyonu ile evinizin görünümünü ve atmosferini değiştirebilirsiniz. Duvar dekorasyonu bir evin olmazsa olmaz ayrıntısıdır. Bu sebeple modern duvar dekorasyonları aksesuarlarıyla kaplayacağınız eviniz, şık ve tamamlayıcı olacaktır. Kullanacağınız saat, duvar kağıdı, ayna, ev dekorasyonu duvar çıtaları vb. ürünlerle kendi evinizi kendiniz dekore edebilirsiniz.

Modern Salon Duvar Dekorasyonu Fikirleri 

Farklı tarzlara sahip yapılar ile hazırlanan salon duvar dekorasyonu fikirleri ile, evinizde ufkunuzu açacak köşeler oluşturabilirsiniz. Ev duvar dekorasyonu  örneklerinin çoğu hemen hemen bütün kombinlere kolayca uyum sağlamaktadır.

Duvarınızda, sadelik ve boşluk fikrine göre değişiklik yapmalısınız. İyi bir dizayn sisteminde boşluk çok olup, aksesuar az olmalıdır.   

Lüks duvar dekorasyonu oluşturmak için, sizler için derlenen ev duvar dekorasyon fikirleri yazısına göz atın.

1 – Gösterişli Resim ve Tablo Kullanın

ev-duvar-dekorasyonu
Ev Duvar Dekorasyonu

Büyük resim ve tablolar kullanırsanız, mobilyalarınızla uyumlu bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Minimalist tasarımlarda hayal gücünüzü arttıracak bu çalışmayla, sağlam bir dekorasyon yapmış olursunuz. Tablo seçiminizde gösterişli olmasının yanında derinliği olan, anlamlı tablolara da yer verebilirsiniz. 

2 – Sanat Galerisi Tarzı Resim Dekorasyonu Olusturun

Bu stile galeri stili dekorasyonu da denilmektedir.  Ev duvar dekorasyonu çalışmalarınızı bu çerçevede birleştirerek, evinize gerçekçi ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Burada önemli olan detay, basit ve birbiri ile uyumlu tasarımları seçmektir.  

3 – El Emeği Ürünler Kullanın

Duvara asacağınız el emeği bir aksesuar ile evinize otantik bir hava ve enerji katabilirsiniz. Bunun yanısıra sadece bu özelliğiyle kalmayıp, evinizde manevi bir ortam ve dogal bir hava oluşturacaktır. 

4 – Odanızın Ruhunu Yansıtacak Aynalar Kullanın

Aynalar, ev duvar dekorasyonu konusunun en detay parçalarından biridir. İyi bir dizayn ile evinizin atmosferini daha da güçlendirebilirsiniz. Duvar dekorasyonunda aynayı duvara asmak, odanın daha ferah görünmesi ve ışıklandırma açısından önemlidir. 

5 – Ev Dekorasyonu Duvar Çıtaları Kullanın 

ev-duvar-dekorasyonu
Ev Duvar Dekorasyonu

Ev duvar dekorasyonu alanında kullanılan duvar rafları, hem fonksiyonel hem de estetik açıdan oldukça kullanışlıdır. Eğer renkli aksesuarları fazlasıyla seviyorsanız yaratıcı, geometrik raflara ihtiyacınız vardır. 

6- Duvar Tabakları Kullanın

Duvar tabakları ile harika dekorlar yapabilirsiniz. Sade ve duvara uygun tabaklarla ev duvar dekorasyonu alanında evinize, estetik görünüm kazandırabilirsiniz. Daha çok salon ve mutfak için uygundur. Tabakları boya ya da küçük parçalarla süsleyebilirsiniz. 

7 – El Dokuması Ürünleri Kullanın 

Dokuma ürünlerini kullanarak, ortama otantik bir hava katmanızın yanında doğal bir görüntü de verebilirsiniz. Dokuma kilim ya da duvar halısı kullanabilirsiniz. Genelde ahşap mobilyalar ile uyumlu olup, diğer tarz eşyalarla da doğru kullanımda uyum sağlayabilirsiniz. 

8 – Asma Saksı Yerleştirin

Ev duvar dekorasyonu yaparken doğa ile iç içeymiş hissi yaşamak istiyorsanız, asma saksı kullanabilirsiniz. Bunun size avantajı doğallık ve estetik görünüm sağlamasıdır. Hasır saksılarda kullanırsanız da, bohem bir hava katabilirsiniz. 

9 – Duvar Şapkaları Kullanın

Duvarlara şapka asmak, ev duvar dekorasyonu fikrini güçlendiren önemli bir etkendir. Yaratıcı ruhlu ve otontik görünümü seven biriyseniz bu fikir tam size göredir.  

10 – Duvara Küçük Notlar Yazın

ev-duvar-dekorasyonu
Ev Duvar Dekorasyonu

Duvara notlar yazarak oluşturulan mesajlar ile evin enerjisini, pozitif yönde arttırabilirsiniz. Motivasyon vermesi ve enerji yükselmesi bakımından son derece önemlidir.   

11 – Ev Duvar Dekorasyonu için Kitapları Kullanın

Kitaplarınızı göz önünde tutarak hem okuyun, hem de estetik açıdan rahatlayın. İyi bir dekorasyon için duvar kitaplarınızı şık raflarda, en sıralı haliyle kullanabilirsiniz.  

12 – Ev Dekorasyonu Duvar Kağıdı Modelleri Kullanın 

İyi bir ev dekorasyonunda duvar kağıdı, olmazsa olmazlardandır. Mobilyalarınızla uyumlu, genelde salonda soft renklerin tercih edildiği duvar kağıdı modelleri seçebilirsiniz. Salonda ya da mutfakta, daha çok tuğla görünümlü duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Çocuk odasında daha canlı, dekoratif süslü duvar kağıtları kullanabilirsiniz. 

13 – Ev Dekorasyonu Duvar Renkleri Kullanın 

ev-duvar-dekorasyonu
Ev Duvar Dekorasyonu

Ev dekorasyonu duvar boyama konusunda yardım alabileceğiniz gibi, kendi hayal gücünüzle de bu işin içinden çıkabilirsiniz. Ev dekorasyonunda renkli aksesuarlar kullanacaksanız, kontrast renkte bir duvar rengi tercih edin. Eğer ki eşyalarınız çok sade ise bu sefer duvar rengini canlı tutarak, ev duvar dekorasyonu ortamına hareketlilik katın. 

14 – Duvar Saati Kullanın

Boş duvarı hareketlendirmenin en güzel yolu da şık, büyük ve kullanışlı duvar saatleri kullanmaktır. Klasik, antika, ahşap ya da modern üç boyutlu saatler kullanabilirsiniz. Ev duvar dekorasyonu için kullandığınız saat ile hem zamanın farkına varıp, hem zamansızlaşabilirsiniz.   

15 – Gösterişli ve İddialı Kitaplıklar Tercih Edin

Ev duvar dekorasyonu için modern bir kitaplıkta ahşap raf ve metal iskelet olursa, istediğiniz ortamı yaratabilirsiniz. Hem mobilyalarınızın bir parçası haline getirip, hem de sevdiğiniz kitapları estetik biçimde gorebilirsiniz. 

Ev Duvar Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Ev duvar dekorasyonu yaparken birçok unsura dikkat etmeniz gerekir. Ev duvar dekoru konusunda yanlış yapılan işlemler, genelde duvara fazlasıyla yerleştirilen ürünlerden kaynaklanmaktadır. Tam tersi durum da yanlıştır. Dekorasyon ağırlığını dengelemek için ev duvar dekorasyonu örnekleri incelemesinde bulunabilirsiniz. 

Salon Duvar Dekorasyon Modelleri Nasıl Olmalı?

Ev duvar dekorasyon modelleri incelemesinde, evinizin en ihtişamlı yeri olan salona öncelik veriniz. Duvar dekoratif ürünleri arasında süs eşyaları, aksesuarlar, aynalar, kitaplık, duvar üniteleri, duvar kağıtları, duvar boyası, duvar rafı, tablolar, duvar halı ve kilimleri ile yüzlerce çeşit model bulunmaktadır.

Sizler de bu ürünleri kullanarak evinize uygun ev duvar dekorasyonu modelini yapabilirsiniz. Tarzınız bohem ise duvarlarda daha küçük boyutlardaki ahşap saksı ve ahşap geometrik kitaplık kullanabilirsiniz. Ya da antika bir saat ve vintage bir duvar ünitesi ile, kendi stilinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Ev Duvar Süsleri Neler?

ev-duvar-dekorasyonu
Ev Duvar Dekorasyonu

Ev duvar dekorasyonu ürünleri için, tarzınıza ve odaya uygun birçok süs eşyası kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen dekoratif duvar süsleri; çan süsleri, boyutlu ayna( küçük – orta- büyük ), duvar süsü tabakları, fotoğraf askısı, duvar tabakları, bitki görüntülü süs eşyalarıdır.

A – Modern Salon Duvar Aksesuarları Hangileri?

İster modern, ister spor isterseniz de klasik bir salon dekorasyonunuz olsun, her ortama uygun aksesuar seçimi illa ki vardır. Genelde zıt renkler her zaman daha kullanışlı olur. Yani duvar beyaz ise, aksesuarlar siyah ya da beyazı patlatacak renkte olmalıdır. Bunu yaparken de ev duvar dekorasyonu işini karmaşık hale getirmeyin.  

Salonda dekorasyon ürünleri arasında; sadece renklerin olduğu bir tablo, çizgili duvar kağıtları, duvar çıtaları, gösterişli ve antika bir saat, ahşap bir kitaplık, köşe ışıklandırma lambaları, sade aynalar vb. vardır.

B – Koridor Duvar Aksesuarları Neler?

Koridor genelde evin tüm yükünü kaldıran kısımdır. Misafirlerinizi ilk burada karşılarsınız. Burası ne kadar enerjik ve çekici olursa, evinizi yansıtma derecesi de o kadar artacaktır. Koridorda ev duvar dekorasyonu için genelde boy aynaları, parçalı ve çok boyutlu tablolar, duvar kağıdı kullanılabilir.

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *