«
tul-perde-modelleri

Tül perde modelleri ev hanımlarının, evlenecek çiftlerin ve evini yenileyecek kişilerin en çok araştırdığı ve seçenekler arasında tercih etme noktasında zorlandıkları bir konudur. İfade ettiğimiz noktalarda araştırmalar yapan kişilerin işlerini kolaylaştırmak için sizlere modellerle ilgili bilgiler vermek ve en çok hangi modellerin tercih edildiğini göstermek istedik. 

Tül Perde Modelleri Seçeceklere Öneriler

tul-perde-modelleri
Tül Perde Modelleri

 

Zarif görünümünün yanında şık olması dolayısıyla son yıllarda kullanımı artan tül perdeler farklı modellerden meydana gelmektedir. Ev dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan perdelerin seçiminde model araştırması sıkça yapılmaktadır. 

Tül perde modelleri seçilirken duvar rengiyle uyumu, mobilya renk ve çeşidi, halı rengi hatta parke ve kapı renkleri dikkate alınmaktadır. Durum böyle olunca perde modeli de ev tasarımında çok dikkate alınır.

Evini yeni düzecekler, evlenecek yani tül perde tercihinde bulunacaklar için farklı modeller karşımızda çıkmaktadır. Model seçiminde marka tercihi, renk seçimi ve hangi oda için kullanılacağı etkili olmaktadır. Yani model noktasında dikkate alacağımız farklı noktalar vardır. Durum böyle olunca zevk ve tercihiniz model seçiminde etkili olmaktadır.

Tül Perde Modelleri 2022 Yılı Tercihleri

Perde seçimi her zaman önemli olmuştur. Tercihler yapılırken hem şıklığı hem de kalitesi tercih nedeni olmaktadır. Yıllar içerisinde evlerin şık görünmesi ve yaşam alanlarımızın bize özel olmasını sağlamasından dolayı perde olmazsa olmazımızdır. 

Yıllar geçtikçe perde çeşitliliğin artması tercihi zorlaştırmıştır. Bu modeller arasında salon tül perdesi, Fransız tül perdesi, kısa tül perde modelleri  bulunmaktadır. Farklı tül perde modelleri olması farklı zevkleri olanların ihtiyacını da karşılamaktadır. Özellikle 2020 yılından sonra tül perde seçimi artmıştır. Son yıllarda çeşitliliğin artmasına rağmen sade modeller ve düz modeller her dönemde olduğu gibi 2022 yılında da en çok tercih edilenler arasındadır. 

Salon Tül Perde Modelleri Seçiminde Dikkate Alınanlar

tul-perde-modelleri
Tül Perde Modelleri

 

Salon hem ev sahipleri hem de eve gelen misafirlerin evde en çok kullandıkları alandır. Önceleri misafirler için dizayn edilen salonlarımız günümüzde ev sahiplerinin hem yaşam alanı hem de misafirlerini ağırladıkları yer olmuştur. 

Evlerimizde en fazla vaktimizi geçirdiğimiz oda olan salonda dekorasyon yaparken tül perde modeli seçimi çok önemli olmaktadır. Son yıllarda salonlardaki zarif mobilyalara uygun olarak sade görünümünden dolayı tül perde modelleri seçimi artmıştır. 

Her ne kadar salonlarda sade olmasından dolayı tül perde seçiyor olsak da salondaki tül perdelerin uç kısımlarında güpür detayı olmasına veya orta kısımlarında güpür ve boncuk detayı olmasına dikkat ediyoruz. Yani salonların gösterişini arttırmak için güpür ve boncuk detaylı tül perde tercih edilebilir.

Salonlarda Fransız Tül Perde Modelleri Daha Fazla

tul-perde-modelleri
Tül Perde Modelleri

 

Fransız güpürü son yıllarda her türlü eşyada fazlaca kullanılmaktadır. Sebebine bakıldığında kullanıldığı eşyalara hem zerafet hem de estetiksel bir görünüm kazandırması etkili olmaktadır. 

Görünümünün ortaya çıkardığı estetiksel duruş Fransız tül perde modelleri ev dekorasyonunda mobilya, halı gibi eşyalarla uyumlu olması için tercih edilir. Hatta Fransız tül perdenin uç kısımlarında sıkça kullanılan detay tüm odaların görünüşünü güzelleştirdiği için evini yenileyecek olanların salon dahil tüm odalarda da kullandığı modeldir.

Görünüme Önem Verenlerin  Kısa Tül Perde Modelleri Tercihi 

Perde seçiminde evin şekli, camların boyutu da etkili olmaktadır. Son yıllarda Fransız cam olarak ifade edilen cam kullanımı artsa da daha güvenli olmasından dolayı kısa camlarda kullanılmaktadır. Görünümünün güzel olduğunu düşünenler uzun tül perde modelleri kullansa da temizliğinin kolay olması ve daha ucuz olmasından dolayı kısa tül perde modelleri tercih edebilir.

Isınmak için evlerimizde kaloriferli sistemlerin bazıları cam önünde yer almaktadır. Bu şekilde yapılan evlerde, ev sahipleri tül perde görünümünün güzelliğine odaklanmayarak, ısınmanın engellenmemesi için kaloriferin önünü kapatmamak gibi nedenler kısa tül perde tercih edebilirler. Bu da doğru bir perde tercihi olabilir.

Tül Perde Modelleri Fiyat Ortalamaları

tul-perde-modelleri
Tül Perde Modelleri

Perde fiyatlarında dikimde kullanılan yöntemler, perde modeli gibi farklı nedenler dikkate alınmaktadır. Kalite farklılıkları da fiyattaki değişkenliğin sebepleri arasındadır.

Perde dikilirken duvar boyutu, cam boyutu, odanın yüksekliği, pilelerin sıklığı gibi nedenler kullanılacak tül miktarını değiştirmektedir. Bunların yanı sıra markaların bilinirliği kalitesi fiyatların belirlenmesini sağlayabilir.

Son yıllarda camlarda tül perde modelleri tercih edilmesinden dolayı fiyat ortalaması merak edilmektedir. Metresi 17 TL’den başlayarak daha yüksek fiyatlara kadar ulaşan tül perdeler bulunur.

Salon Tül Perde Modelleri Fiyatları Aralıkları

Öncesinde bahsettiğimiz gibi salonlarda tül perdelerin kullanımı artmıştır. Kullanımın artması fiyatlara da yansımıştır. Salonlarımız evlerimizin en önemli alanları ve en geniş odasıdır. Genişliğinin fazla olması ve perde tercih edenlerin sadece cam boyunca değil de duvar boyunca perde kullanmak istemesi fiyatları değişmektedir. 

Salonlarımız için tercih edeceğimiz tül perde fiyatları ortalama 200 TL’den başlayarak uzunluğuna göre 2000 bin TL’den daha yükseklere kadar çıkabilmektedir.

Taç Tül Modelleri Pahalı mı?

tul-perde-modelleri
Tül Perde Modelleri

Seçtiğimiz tüm eşyalarda markaları dikkate aldığımız gibi perde seçiminde de bilindik markaları tercih ederiz. Bunun sebebi hem kaliteli olması hem de şıklıktan ödün vermek istememiz olabilir. Ayrıca bildiğimiz markaları tercih ettiğimizde uzun yıllar boyunca modası geçmeyecek bir perde tercihi de yapmış oluruz.

Bilindik modellerin içerinde ev eşyaları üretiminde önemli yere sahip olan Taç markası karşımızda çıkmaktadır. Taç tül modellerine baktığımızda beyaz, krem, renkli, desenli, düz, hazır tül gibi modeller karşımıza çıkar. Yani tercih edebileceğimiz farklı tüller vardır.

Bilindik ve kaliteli olmasından dolayı pahalı olacağı düşünülen Taç tül perde modelleri her bütçeye uygun imkanlar sunabilir. Tül perde  modeli, kalınlığı fiyatlarda farklılıklar meydana getirebilir.

Alışveriş Sitelerinden Ucuz Tül Perde Alınır mı?

Son yıllarda kolaylığından dolayı internetten alışveriş oranında artış yaşandı. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte kullanımı artan alışveriş sitelerinden ev dekorasyonu için çok çeşitli ürünler bulabiliyoruz. Bu ürünler arasında perdeler de yer almaktadır.

Perde almak isteyenler de artık güvenli alışveriş sitelerinden gerekli bilgileri girdikten sonra perde siparişi oluşturabilirler. Bu yöntemle birden fazla çeşit ve farklı markaların tül perde modellerini görmek mümkün olduğundan tercih edilebilir. 

Alışveriş sitelerinden tül perde almanın tercih edilmesinde ucuza, kaliteli ve şık tül modellerinin de bulunabilmesinden dolayı perde alımı fazladır. Yalnız doğru ölçü vermenin çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Aksi takdirde kısa veya uzun perdeyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tül Perdeler Sadece Ev Dekorasyonu için mi?

Perdeler sadece evlerimizde değil ayrıca kapalı mekanların tamamında kullanılan dekorasyon ürünüdür. Son yıllarda kapalı mekanların dışında nişan, söz, sünnet gibi cemiyetlerde farklı organizasyonların yapılmasıyla dekorasyon amacıyla standlarda tül perde kullanımı artmıştır. Ayrıca beyaz ve krem renk dışında farklı renklerde kullanılır

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *