«
stor-perde-fiyatlari

Stor perde fiyatları, perde almayı düşünenlerin sık araştırdığı konulardan biridir. Çünkü stor perde, perde çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen ürünlerden biri olarak dikkat çekiyor. 

Stor perde fiyatları; kumaşının kalitesine ve perdenin ya da tülün modeline göre değişebiliyor. Örneğin; düz stor perde, keten stor perde, zebra stor perde, güneşlik stor perde gibi birçok model ve tasarımdan söz edilebilir. Stor perde model ve tasarımları değiştikçe stor perde fiyatları da değişebiliyor. Birçok farklı renk ve desen seçeneği arasından dekorasyonunuza ve bütçenize en uygun olan stor perdeyi kolayca bulabilirsiniz.

Stor Perde ile Evinize Şıklık Katın!

stor-perde-fiyatlari
Stor Perde Fiyatları

Perdeler, dekorasyonun önemli ve değerli unsurlarındandır. İyi bir perde tercihinde bulunarak evinizi ya da ofisinizi hoş ve şık bir atmosfere büründürebilirsiniz. Stor perde, kullanımı pratik ve dayanıklı bir ürün olduğu için tercih edilebilir. Stor perde modelleri arasında hem evde hem de ofiste rahatça kullanılabilecek çeşitler bulunur. 

Stor perdeler bir silindirin çevresini saran kumaşla çalışır. Silindire bağlı olan zinciri yukarı çektiğiniz zaman kumaş, silindirin çevresinde hafifçe döner. Böylece dinamik bir görünüm oluşur. Modern bir tasarım içeren bu modeller, dekorasyonunuza şıklık katar. Ayrıca seçeneklerin her biri opak olduğundan dolayı konfor sunar.

Stor perde, makara benzeri bir aletle sarılarak açılan ve kapanan perdelerdir. Bu ürünler; zincir yardımıyla açılır, kapatılır ve ışık geçişleri ayarlanır. Opak olmasına rağmen ayarlanabilir sistemi sayesinde ışığı bütünüyle engellemez. Mahremiyetin gerektiği yerlerde de iyi yalıtım sağlar. Bununla beraber kullanımı oldukça pratik olduğu için size zaman kazandırır.

Stor perdeler, ışığı tamamen önleyebilen bir yapıya sahiptir. Stor perdeler, zincirle yükseltilerek içerisinden istenen miktarlarda güneş ışığının geçmesi de sağlanabilir. Stor perdelerin basitçe monte edilmeleri, pratik bir kullanım sağlar. Bu ürünün bir diğer niteliği de kolayca temizlenmesidir. 

stor-perde-fiyatlari
Stor Perde Fiyatları

Evinizde ve ofisinizde şık bir görünüm oluşturacak, kolaylıkla temizlenebilen ve kullanışlı bir perde arayışı içindeyseniz stor perde fiyatları hakkında araştırma yaparak bütçenize uygun bir perde alabilirsiniz. Bunu yaparken, yani stor perde fiyatları hakkında araştırma yaparken stor perde çeşitlerine tek tek göz atmanızda fayda var. Çünkü modeller değiştikçe fiyatlar da değişebiliyor.

Stor Perde Fiyatları Ne Kadardır? Türlere Göre Fiyatlar Değişiyor mu?

Stor perde kategorisinde pek çok değişik niteliğe, modele ve tasarıma sahip çeşitlerden bahsetmek mümkündür. Bu nedenle fiyatlar hakkında belirli bir aralıktan söz etmek zordur. Bu ürünlerin malzemesi, kumaşı, temel özellikleri, elektrikli veya manuel olmaları ve bunun gibi birtakım nitelikleri fiyatları belirleyen unsurlardır.

Bu yüzden stor perde fiyatları konusunda araştırma yaparken perde mekanizmalarının ve özelliklerin fiyatlara farklı biçimde yansıyacağını bilmekte fayda vardır. Ayrıca marka da stor perde fiyatları üzerinde belirleyici bir unsurdur. Fiyat, perdenin sağlamlığı ve kalitesiyle orantılıdır.

Malzeme de stor perde fiyatları üzerinde etkili olan bir unsurdur. Stor perdelerin çoğunluğu polyester kumaştan üretilmiş olsa da bambu stor perde , ve plastik çeşitleri de vardır. Ahşap modeller ile kumaş perdeler arasında çok fark olmayabilir. Fakat jakuzi stor perde gibi farklı biçimlerde açılabilen çeşitlerin diğerlerine göre daha farklı fiyatları olduğu söylenebilir. 

Bu modeller kumaş çeşitlerine göre nispeten daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bu stor perde modelleri, uzun süre kullanılması beklenen modeller oldukları için ürünün markasına ve bu markanın sunduğu kaliteye göre seçim yapmak yararlı olacaktır. 

Perde konusunda bir seçim yapılacağı zaman yalnızca stor perde fiyatları değil, bu fiyat karşılığında sunulan performansı da göz önünde bulundurmak gerekir. Doğru tercihte bulunmak sizi sık sık perde yenileme masrafından kurtaracaktır. Bu bakımdan, fiyat araştırması yaparken ihtiyaçlarınızı gözden geçirmeniz ve bunlara uygun bir model bulmanız uzun vadede faydalı olacaktır.

Zebra Stor Perde Fiyatları Ne Kadardır? Zebra Perde Fiyatları Uygun mudur?

stor-perde-fiyatlari
stor-perde-fiyatlari

Yazının başında da bahsedildiği gibi pek çok stor perde modeli vardır. Zebra stor perde de bunlardan bir tanesidir. Zebra stor perdeler, eve ya da ofise kattıkları farklı havayla çok sık tercih edilen modelleri arasında yer alır.

Zebra stor perde fiyatları için elbette kesin ve net fiyatlar vermek pek mümkün değildir. Çünkü fiyatlar birçok özelliğe göre değişmektedir. Kumaşın kalitesi, marka, manuel ya da elektrikli olması gibi birçok özellik zebra stor perde fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Çok yaygın bir tür olan zebra stor perde modelinin fiyatları 30 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

Stor Güneşlik Fiyatları Hangi Aralıkta Değişiyor?

Stor güneşlik fiyatlarına Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi sitelerden ulaşmak mümkündür. Yine çok yaygın olan bu modeller de çok geniş bir fiyat aralığında değişiyor. 100 TL’den 4500 TL’ye kadar fiyatlar olduğu görülüyor. 

2. El Stor Perde Fiyatları Nasıldır? 

Birçok üründe olduğu gibi perdeler için de 2.el ürünler çeşitli sebeplerden ötürü tercih edilebiliyor. Elbette 2.el stor perdelerin sık tercih edilme sebeplerinin başında ucuz olması geliyor.

Fiyatlar 10 TL ile 15.000 TL gibi çok geniş aralıklarda değişiyor.

Stor Perde Modelleri Nelerdir?

stor-perde-fiyatlari
stor-perde-fiyatlari

Son olarak stor perde modellerine değinmekte fayda var. Yazının başında da değinildiği gibi bu modeller stor perde fiyatları üzerinde etkili oluyor.

Stor perde çeşitleri arasında tercih yaparken perdenin neresi için alınacağı da göz önüne alınmalıdır. Salon, oturma odası, çocuk odası, genç odası, yatak odası, misafir odası, mutfak ya da cam balkon için farklı modeller ön plana çıkabilir. Yani her modelin uygun olduğu odalar farklı olabilir.

İşte en yaygın stor perde modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Güneşlik stor perde
  • Düz stor perde
  • Stor perde ekru
  • Zebra stor perde
  • Bambu stor perde
  • Karartma stor perde
  • Krem stor perde 
  • Çift mekanizmalı stor perde
  • Keten stor perde

Bu modeller üzerinde araştırma yaparak fiyatlar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Stor perde fiyatları ile sürgülü kapı çeşitleri de dahil her alanda  kullanabileceğiniz stor perde modelleri hakkında bilgi edindikten sonra ürününüzü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *