«
simli-tul-perde

Simli tül perde, evlerde oturma odası ve yatak odasında severek kullanılan ve güzel görünüm sağlayan perde modellerindendir. Simli perdeler çoğu ev eşyasıyla uyumlu olmasının yanında kullanılan evlere de farklı bir hava katıyor. Bununla beraber özellikle simli tül perde çocuk odası için de ilk tercihler arasında yer alıyor.

Çocuk Odasına Uyumlu Simli Tül Perde Modelleri Neler? 

simli-tul-perde
Simli Tül Perde

Simli Tül PerdeÇocuk odası için kullanımı planlanan simli tül perdeler için öncelikli olarak derin bir araştırma yapılmalıdır. Çocuk odası veya evin diğer bölümleri için perde modelleri çok çeşitlidir. Farklı kumaş türlerinden oluşturulan tül perdeler olduğu gibi model, desen farklılıkları da bulunur. 

Çocuk odası için seçilecek simli tül perdede öncelikli olarak evin şekli dikkate alınmalıdır. Perde uzunluğu bu noktada önemli belirleyicilerdendir. Çocuk odasında kullanılan eşyaların rengi, eşyalarda bulunan desenler veya şekiller de simli tül perde kullanımını etkiliyor. 

Işıltılı Simli Tül Perde Çocuk Odasında Nasıl Görünür?

Simli tül perdenin içinde yoğun olarak işlenmiş simli iplerle belirli yerlerde ışıltılar elde edilir. Bu modele de ışıltılı tül perde denilir. Çocuk odası için gayet uygun bir seçimdir. Uzun modelde de kısa modelde de çocuk odasına yakışan bir türdür.

Gold Simli Tül Perde Çocuk Odası İçin Nasıl Dekore Edilir?

simli-tul-perde
Simli Tül Perde

Simli Tül PerdeTamamen gold yani altın sarısı görünümde olabildiği gibi simleri gold işlenmiş modeller de vardır. Gold simli perde oldukça iddialı olup dekor edilmesi de zor bir perdedir. Gold işlemeli perde kullanmak için odanın ferah olup olmaması ve kullanılan eşyalar çok büyük paya sahiptir.

Gold simli tül perde için eşyaların beyaz olması ve odanın da ışık alması gerekir. Kapalı/ ışık almayan bir çocuk odasında kullanıldığında daha da kasvetli bir görüntüye sebebiyet verebilir. Eşyaların beyaz olduğu odada ise hoş ve canlı bir görüntü sunar.

Simli Keten Tül Perde Çocuk Odası İçin Uygun Bir Tercih Olur Mu?

Tül aksine keten kumaştan yapılan perde türlerindendir. Her odada uygun bir tercihtir. Bu sebeple keten simli tül perde   çocuk odası  dekorasyonunda şık bir şekilde uyum sağlayacaktır. Simleri ve yapısı sayesinde temizleme kolaylığının yanında odaya ferah görüntü verecektir. 

Brillant ve Taç Simli Tül Perde Modelleri Çocuk Odasına Uygun Mu?

Keten modeller de dahil daha birçok perde modelini bulabilirsiniz. Tül perde koleksiyonunda simli modeller de yer alıyor. Modeller arasında çocuk odası için uygun model bulunabilir. 

Farklı tül renklerine de fırsat sunan Taç, simli tül perde alanında da ürün sunuyor. Çocuk odası için gayet uygun olabilen renkleri ve yeni sezon modelleri de kategorilerinde bulabilirsiniz. Fransız cam için de şık bir görüntü yaratabilir.

Simli Tül Perde Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

simli-tul-perde
Simli Tül Perde

Perdeler için genel olarak metrekare uzunluğu ve işçilik fiyatı belirleyen unsurlardandır. Simli tül perdede ise yine uzunluk, kumaş tercihi ve işçilik fiyatı belirler. İlave olarak istenen şeyler veya özel tasarımda ise fiyat tamamen değişmektedir. Çizgili, desenli, düz, ekru, kurşunlu, zebra stor perde, sık pileli, tül simli, fon perde, gümüş simli modellere göre de perde fiyatı değişir.

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *