«
bohem-ev-dekorasyonu

Bohem ev dekorasyonu, yaratıcı ve sıra dışı dekoratif ögelerle gerçekleştirilen ev stilidir. Bu tarz dekorasyonlarda, her alan farklı eşyalarla dekore edilir. Ancak bütün alanlarda dekoratif açıdan uyumluluk sağlanır.

Günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği bohem tarz ev dekorasyonu ne demek; modern dekorasyonlara karşı yapılan uçarı, kaygısız ve salaş ev aksesuarlarının yer aldığı bir stilidir. Evlerinde egzotik bir ambiyans oluşturmak isteyen kişiler bohem tarzı tercih etmelidir. Peki, bohem olmak ne demek? Sanatçı ruhuna sahip olan, alışılagelmiş bir yaşam tarzı olmayan ve sık sık seyahat eden gezginlere denir.

Farklı Tarzlarla Harmanlanan Bohem Ev Dekorasyon Fikirleri

bohem-ev-dekorasyonu

Yaşam alanlarında özgürlükçü ruhun yansıması olarak ortaya çıkan bohem tarzı ev dekorasyonu nedir? Alanların farklı ev tekstili ürünleriyle renklendirildiği ve sanatsal objelerin ön planda olduğu bir dekorasyon şekli olarak tanımlanır. Özellikle vintage, modern ve etnik desenli olarak harmanlanan bohem bir görünüm, enerji dolu ve canlı alanların yaratılmasında etkilidir. İşte, en çok sevilen ve popüler olan bohem ev dekorasyonu fikirleri!

1 – Modern Bohem Dekorasyon Tarzları

Modern bohem dekorasyon ürünleri ile konforlu ve şık alanlar yaratılabilir. Özellikle bohem tarz dekorasyonlar içerisinde renkler, aksesuarlar ve eşyaların dokusu birbirlerini tamamlar. Açık ve doğal tonlarda modern aksesuarlar ile oluşturulan bohem ev dekorasyonu, göz alıcı bir şıklığın elde edilmesine olanak sağlar.

Eşsiz bohem ev dekorasyonu için, farklı tarzları yansıtan sıra dışı mobilyalar tercih edilmelidir. Ayrıca bu dekorasyonlar, modern ve bohem tarza uygun aydınlatmalarla desteklenmelidir.

2 – Etnik ve Bohem Ev Dekorasyonu

Farkı stilleri, kumaş dokularını ve zamana meydan okuyan dönemleri bir araya getiren bohem tarz ev dekorasyonu, etnik aksesuarlarla birleştirilebilir. Bu tarz dekorasyonlar uyumsuzluğun uyumu olarak adlandırılabilir. Tam olarak hayal gücünün esas alındığı dekorasyonlar daha yaratıcı ve çarpıcı görüntüler ortaya çıkarabilir. Etnik ve bohemin harmoni oluşturması, hayal gücünün dışına çıkmayı sağlar.

Hasır aksesuarlar hem etnik hem de bohem tarzlarda kullanılan tasarımlardır. Etnik ve bohem tarzı seven kişiler, ahşap ve hasır olan bir dekorasyon tercih edebilir. Renkli desenlerden oluşan minderler, ahşap masalar, sallanan sandalyeler ve sarkıt bitkiler ile farklı bir bohem ev dekorasyonu oluşturulabilir.

3 – Bohem ve Vintage Ev Dekorasyonu

Çingene kültüründen esinlenerek oluşturulan bohem ev dekorasyonu, sıra dışı bir görünüm elde etmek için ideal bir tercihtir. Bohem ev dekorasyonu; canlı, mat, parlak, kontrast ve pastel renkleri yansıtır. Bu tarza benzer olarak vintage aksesuarlar da dekorasyonları tamamlayabilir. Rengarenk ve canlı renklerden oluşan kilimler, renkli koltuklar ve perdeler ile hem bohem de vintage bir dekorasyon oluşturulabilir.

Yatak odası, salon ve oturma odaları için tercih edilen bohem ev eşyaları, canlılığı ve parlaklığı ile göze çarpar. Ahşabın, yeşilin, pembenin, turuncunun ve sarının göze çarptığı karma bohem ev dekorasyonu her zaman dikkat çekici olmaktadır.

Bohem Ev Dekorasyonu Pinterest Önerileri

bohem-ev-dekorasyonu

 

Farklı tarzlar için çeşitli öneriler sunan Pinterest, bohem ev dekorasyonu için de birbirinden şık öneriler sunar. Platformda salon, oturma odası ve yatak odası dekorasyonu için, birbirinden farklı dekorasyon rehberi örnekleri bulunur. Bohem ev dekorasyonu örneklerinde farklı tarzlar bir araya gelmektedir. Pinterest; vintage, bohem, etnik ve modern tarzlara uygun dekorasyonları en ince detayına kadar göstermektedir.

Pinterest bohem dekorasyon kendin yap kategorisinde farklı aksesuarlar bulunur. Duvar süsleri ve aksesuarları, çerçeveli resimler ve çeşitli objeler birbirinden canlı renklerle harmanlanarak, bohem ev dekorasyonu için sıra dışı tasarımlar oluşturulabilir.

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Nedir?

bohem-ev-dekorasyonu
Bohem Ev Dekorasyonu

Farklı ev dekorasyonları arasında en göze çarpan bohem tarz nedir? modern yaşama karşı bir tepki olan bu tarz, sıra dışı ve uçarılığı ifade eder. Birbirine benzemeyen tasarımlardan oluşan boho tarzına sahip odalar, kullanılan aksesuarlarla çağrışımlar yapar. Günümüzde pek çok bohem ülkesi bulunmaktadır. Genellikle bu alanlar, insanlardan uzak tatil yerlerdir.

Kaygısız ve yaratıcı bir tarzı yansıtan bohem ev ne demek? Yeşil, toprak rengi, elektrik mavisi, koyu mor ve turuncuların hakim olduğu dekorasyonlar, bu tarzı yansıtmaktadır. Bohem ev dekorasyonu için genellikle desenli objeler tercih edilir. Zıt renklere sahip aksesuarlar birbiriyle birleştirilir. Bohem tarzı ev ne demek? Kısaca, farklı tonların bir araya getirilerek sıra dışı dekorasyonlar oluşturulmasıdır. Peki, bohem tarz nasıl yapılır?

Karmaşık desenler kullanılarak farklı bakış açılarıyla bohem ev dekorasyonu oluşturulur. Bohem ev aksesuarları karşıt renkleri simgeler. Gezgin ve özgürlükçü ruhu ifade eden bu tarz, her gidildiği mekândan bir eşya sahiplenilmesini kapsar. Zamanla bu eşyalar birleştirilerek dekorasyonlarda kullanılması bohem tarzı oluşturur. Ancak küçük ve büyük mekânlar için uygun boyutta eşyaların seçilmesi önemlidir.

Bohem Ev Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Bohem her bir odanın dekorasyonunda değişik malzemeler kullanılır. Özellikle birden fazla tarzın karıştırılarak eşleştirildiği bohem ev dekoru farklılığı simgeler. Kadife ve ipek birleştirilerek farklı tasarımlar oluşturulabilir. Aynı şekilde bambu ve hasır kullanılarak oluşturulan dekorasyonlar bohem ruhu yansıtacaktır. Bohem ev aksesuarları farklı bir tarza sahip olmaları nedeniyle çok yeni görünmez.

Aykırı ve özgürlükçü bir anlayışı temsil eden bohem ev dekorasyonları; kilimler, duvar süsleri, yastıklar ve perdelerle tamamlanabilir. Modern bir dekorasyon oluşturmak için ortamın aydınlatılması abartıya kaçmamalıdır. Dekorasyon dizayn edilirken sakin bir ışık seçilmelidir. Aydınlatma için mum ya da yerden aydınlatma sistemleri tercih edilebilir.

Bohem tarzı yansıtacak aksesuarlar oldukça fazladır. Asılı bitkiler, eğrelti otlar ve çiçekli bitkiler bu dekorasyonun olmazsa olmazları arasındadır. Bohem ev dekorasyonu mutlaka özgürlüğü temsil etmelidir. Bu tarza sahip kişiler kendi hikâyelerini anlatacak aksesuarlara mutfak, yatak ve oturma odası ve banyo gibi alanlarda yer vererek, bohem tarzı en iyi şekilde yansıtırlar.

Ev Dekorasyon Tarzları Nelerdir?

bohem-ev-dekorasyonu

Ev dekorasyonu stilleri, her geçen gün modayla kendini geliştirerek farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Eşsiz iç mimari dekorasyonlarla istenilen şık ve konforlu alanlar oluşturulabilir. En güncel ev dekorasyon tarzları nelerdir? açıklanacak olursa;

  • Endüstriyel
  • Minimalist
  • Modern
  • Geleneksel
  • İskandinav
  • Hamptons
  • Rustik
Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *