«
modern-ev-dekorasyonu-ornekleri

Modern ev dekorasyonu örnekleri üzerinden yardım alarak, sizler de hayalinizdeki ev stillerine kavuşabilirsiniz. Evinizin kullanım alanına, mobilya seçiminize, stilinize ve daha birçok faktöre göre bu dekorasyon örnekleri çoğalmaktadır. Son dönemlerde, modaya uygun ev dekorasyonu anlamında yenilikler gelmiştir. Eskiye nazaran daha sade, fonksiyonel ve şık parça tercihi ön plandadır. 

Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri : Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

modern-ev-dekorasyonu-ornekleri
Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Modern ev dekorasyonu örnekleri uygulamasında kullanışlı, amaca uygun ve yer kaplamayacak şekilde mobilya ve aksesuar seçmelisiniz. En güzel ev dekorasyonları, az ve öz parçalar kullanılarak yapılanlardır.

Modern ev dekorasyonu örnekleri içinde, karmaşa olmadığını görürsünüz. Sadelik, mat renk kullanımı, geometrik formlar, gelişigüzel dizilim, minimalist tarzın etkileri; modern ev dekorasyonu örnekleri içeriğinin ip uçlarıdır. Bu örnekler sayesinde; seçtiğiniz doğru ve iddialı parçalarla, evinizde sofistik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

1 – Küçük Modern Ev Dekorasyonu Örneği

Modern ev döşeme örnekleri, her eve uygun olacak şekilde ayarlanabilir. Modern ev dekorasyonu örnekleri uygulanırken, evinizin kullanım alanına göre dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Eğer küçük bir eve sahipseniz; ilk yapmanız gereken şey, gereksiz olan çalışmalardan vazgeçmektir. Yapmanız gereken diğer işlemler:

  • Duvarları olabildiği kadar açık tona boyayın. Bu yöntem, evinizin daha geniş ve ferah görünmesini sağlar.
  • Modern ev dekorasyonu örnekleri, gereksiz ve büyük eşya tercihinde bulunulmaması gerektiğini gösterir. Daha çok yuvarlak hatlı, küçük boyutlu, fonksiyonel(sandıklı, raflı) eşyalar almaya özen gösterin. 
  • Duvarlarda renk karmaşası yaşamamak adına ahşap, hasır, beyaz tonlarda aksuarlar kullanın. 
  • Evin belli köşelerinde aynalar kullanın. Bu hem evinizi olduğundan daha geniş gösterip, hem de ıışıklandıracaktır.
  • Evi daraltmamak adına fazla süs eşyaları tercih etmeyin. 
  • Modern ev dekorasyonu örnekleri incelendiğinde, eşyaların duvara monte edildiğini görürsünüz. 
  • Mekanları dikey olarak kullandıran eşyalar seçin.
  • Köşelere üçgen şeklinde raflar yerleştirip, kendinize kullanım alanı yaratın.  

2 – Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri : Salon İçi Dekorasyon Örnekleri 

Modern ev dekorasyonu örnekleri noktasında salon, sade ve ferah olmalıdır. Döşemede, tablo kullanımında ve mobilya tercihinde açık renk( kahve tonları) kullanımı ile dinlendiricilik amaçlanmalıdır. Açık kat planı ile, yemek alanı ve oturma alanı ayrılmalıdır. Çerçevesiz, gösterişli ve soyut eserler içeren bir tablo kullanılmalıdır.

3 – Modern Mutfak Dekorasyon Örnekleri

modern-ev-dekorasyonu-ornekleri
Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Modern ev dekorasyonu örnekleri tek tip gibi görünse de, küçük ayrıntılarla birbirinden ayrılır. Genel itibariyle ahşap ya da toprak tonlarına yer verilse de, siz bunu canlı bir renkle patlatabilirsiniz.

Modern ev dekorasyonu örnekleri içeriğine baktığınızda, geometrik formlu bar  tabureleri ve sandalyeleri ile ortamı bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Mutfak duvarında, taş tuğla görünümlü duvar panellerine yer verebilirsiniz. Perde olarak da, ip perde tercihi uygundur.

4 –  Modern Yemek Odası Dekorasyon Örnekleri 

Modern ev dekorasyonu örnekleri, genellikle gri tonlarının hakim olduğu duvar, perde ya da aksesuarlarla oluşturulursa işe yarayacaktır. Yemek masasının olduğu duvara iddialı ve soyut anlamlı bir tablo asabilirsiniz. Dilerseniz de bunun yerine kocaman dekoratif bir saat ya da ayna asarak, ortamı eğlenceli hale getirebilirsiniz.

5 – Modern Koridor Dekorasyon Örnekleri 

modern-ev-dekorasyonu-ornekleri
Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Modern ev dekorasyonu örnekleri incelendiğinde, koridorların sadece depolama alanı olmadığını görürsünüz. Bunun yanında koridorlar, evin içerisi hakkında bilgi veren ön alanlardır. Koridorlarınızı, şık dolaplarla daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Eğer sonu bir odaya çıkmıyorsa koridorun, olduğu duvarı akvaryuma dönüştürerek ortama egzotik bir hava katabilirsiniz. 

Modern ev dekorasyonu örnekleri kapsamında aydınlatma için spot, duvarlar için de nötr renkler ve ahşap kaplama tercih edilebilir. Koridora uygun dinlenme pufu ve büyük bir ayna ilavesi de yapabilirsiniz.

6 – Modern Banyo Dekorasyon Örnekleri

modern-ev-dekorasyonu-ornekleri
Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Banyo kısmı, bir evde en kolay modern ev dekorasyonu örnekleri bulunan yerdir. Fazlasıyla modern ürünlerin bulunması, bunun en büyük sebebidir. Karşılıklı iki duvarı ayna ile kaplayarak banyonuzu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Ahşap banyo rafları sayesinde estetik görünümün yanında, kullanım alanı yaratabilirsiniz.

Bunun yanında duvar dekorasyonu fikirleri açısından; açık renk mermer ya da İskandinav stili altıgen fayans tercihi ile, ferahlık sağlayabilirsiniz. LED ışıklandırma yoluna gidip, aydınlığı arttırabilirsiniz.

7 – Modern Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri 

Modern ev dekorasyonu örnekleri üzerinden değerlendirme yapacak olursanız, takım halinde yatak odası almaya gerek olmadığını görürsünüz. Modern tarzlı bir baza ve köşeli yatak başlığı ile gömme gardrop işinizi görecektir. Dolap kapaklarının abartısız kulplu ve köşeli olmasına dikkat edin. 

Yatak odasına illa ki bir renk katılacaksa bu, mobilyalar üzerinde değil;  tablo, ayna gibi küçük detaylarda olmalıdır. Tek duvarda paneller kullanabilirsiniz. İşlevi olmayan aksesuar tercihinde bulunmayın.

8 – Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri 

Modern dekorasyon tarzı dikkate alındığında; bebek ve çocuk odası dekorasyonu için renk uyumu, duvar boyası, duvar kağıdı açık tonlarda olmalıdır. Minimalist mobilya tercihi ile ferahlık sağlanabilir. Gereksiz eşya yerleşimine gerek yoktur. Çocukların ufkunun açılması için, yaş grubuna uygun tablolar kullanılabilir. 

Pembe ya da mavi mobilya tercihi yapmadan önce, toprak tonlarına göz gezdirebilirsiniz. Renk verecekseniz bunu küçük bir koltukla, halı ya da perdeyle yapabilirsiniz. Modern ev dekorasyonu örnekleri üzerinden, ortamı yumuşatmak adına post halı tercihi yapıldığını görürsünüz.

 

Modern Ev Dekorasyon Fikirleri 

modern-ev-dekorasyonu-ornekleri
Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Değişik dekorasyon fikirleri, modern dizaynda önemlidir. Aynı zamanda modern dekorasyon, pratik ev dekorasyon fikirleri doğrultusunda ilerlemelidir. Modernlikte amaç, zaten fonksiyonellik ve sadeliktir. Hem pratiklik, hem modernlik açısından; kendi el emeğiniz dokuma bir halı, dededen kalma antika saat ya da el örgüsü TV battaniyelerini değişik şekillerde kullanabilirsiniz. 

Bunun yanında evinizi dekore ederken; araba lastiğini hasır örgülerle kaplayarak, modern bir orta sehbaya dönüştürebilirsiniz. Mutfakta boş duvarlara ahşap raf yapıp; eskitme boya yöntemiyle, modern bir baharatlığa dönüştürebilirsiniz. Yani kısacası dekorasyon fikirleri ile renk kullanacağınız alanlara dikkat edip, her alanı kullanmaya özen gösterin.

Modern Ev Tasarımları Modelleri Nasıl Uygulanır?

Ev içi dekorasyon tasarımları; klasik olan koltuk takımlarından uzak, daha soft  ve kullanışlı tarzın ön planda olduğu tasarımlardır. Burada önemli olan şey özgünlüktür. Yeni dönem tasarımları uygulanırken, dikkat etmeniz gereken üç ana kural vardır:

Eski Stilleri Yeni Stille Birleştirme : Modern ev dekorasyonu örnekleri dizayn temelinde, geçmişin anılarını modernize ederek yaşatma fikri vardır. Eski – yeni dekorasyonu nasıl yapılır için dikkatli okuyun. Örneğin; antika bir saatle duvarınızı şenlendirebilirsiniz. Babannenizden kalma hasır bir kilim, şık mobilyalara eşlik edebilir. Makrome örgü süsünü; yatak odası dekorasyon fikirleri kapsamında duvarınıza asarak, otantik bir hava yaratabilirsiniz.

Evde Pozitif Enerji Alanları Oluşturun : Enerjinizi artıracak yollar deneyin. Mutfak ya da salon masalarına mum, tütsü, doğal enerji taşlarıyla hareket katabilirsiniz. Ya da modern ev dekorasyonu örnekleri üzerinden yola çıkarak banyoya, kötü enerjinizi atacak koltuk ve içi su dolu geometrik şekilli bir küvet koyabilirsiniz.

modern-ev-dekorasyonu-ornekleri
Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Ferahlatıcı Oda Dizaynı Tasarlayın : Odanızın boyutuna göre eşya seçiminde bulunun. Yoksa ruhunuz daraldığı gibi, odanız da dağınık görünür. Az eşya, kullanılabilir aksesuar seçiminde bulunun. Odanızın daha ferah görünmesi için, perdeleri eşyalar ile aynı renk ya da ton sür ton renklerinde kullanın. Ayna kullanmaya önem verin.

 

Bir Cevap Yaz

Safiye Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *