«
ipek-saten-kumas-elbise

İpek saten kumaş elbise son zamanların modasında trendler arasındadır. Gerek saten kumaşın asilliği gerek ipek kumaşın rahatlığı birleştiğinde ortaya son derece şık görüntüler çıkmaktadır.

Özellikle her alanda kullanım bulabilen ipek saten kumaş elbise kadınlar için sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Düğünler, kına geceleri ve özel günlerin vazgeçilmez parçaları arasında gösterilebilir. Detaylarıyla göze çarpan, şıklığa şıklık katan birçok modelde saten elbise bulmak mümkündür.

Son Zamanların Modasından 5 Adet İpek Saten Kumaş Elbise Modeli!

ipek-saten-kumas-elbise

İpek saten kumaş elbise her durum için kurtarıcı bir parçadır. İpek ve saten şıklığının bir araya geldiği bu elbise türünde çok fazla model ve renk seçeneği vardır.  Yaka türleri, elbise uzunlukları veya kol modelleri son derece farklı şekillerde ipek saten kumaş elbise modellerini oluşturmaktadır.

Yırtmaçlı, drapeli, askılı ve gipürlü modeller ipek saten kumaş elbise türlerinin vazgeçilmezleridir. İpek saten kumaşın görünüşü çeşitli şekillerle birleştirilerek harika sonuçlar ortaya çıkartılmaktadır. Tesettürlü kadınlara yönelik de farklı modellerde ipek saten kumaş elbise tasarlanmıştır.

1 – Yırtmaç Kesim İpek Elbiseler

İpek saten kumaş elbise modellerinde yırtmaç kesim en sık rastlanan kesimlerdendir. Elbiseye hareket katılan bu modelde özellikle sade görüntüler elde edilir. Sade şık olarak adlandırılan yırtmaç kesim ipek elbiselerde, dikkat çekmek için yapılacak artı bir şey yoktur.

2 – Büzgülü Modeller

Elbisenin alt veya üst kısmında bulunan büzgülerle hem farklılık hem de şıklık sağlanmaktadır. İpek saten elbise modelleri arasında göze çarpan bir türdür. Renk seçenekleriyle nikah, düğün ve kına elbisesi olarak da kullanılmaktadır.

3 – Degaje Yakalı İpek Saten Kumaş Elbise

İpek saten kumaş elbise denildiğinde gözde canlanan modellerdendir. Özellikle uzun boylu elbiselerde yaka kısmı ağırlıklı olarak degaje model seçilir. Bu elbise modelinde sırt açıktır ve yaka degajedir. Yırtmaçlı modeller de bulunmaktadır. Ancak düz kesim ve degaje yaka modeller daha ağırlıktadır.

4 – Taş Kollu Modeller

Vatkalı kolların ve taşların buluştuğu son derece şık bir modeldir. Özellikle bu modellerde içe astar kullanılır. Abiye tarzında kullanılan bu elbise özel günlerin en çok tercih edilenidir. İpeğin o kusursuz duruşu ve taş işlemelerle harika görüntüler elde edilir.

5 – Kemerli Model

İpek saten kumaş elbise modelleri arasında özellikle midi elbise boyu ve kemerli modellerde ön plandadır. Bu tarzdaki elbiselerde kumaş boyu genellikle mididir. Kemer detayıyla bel daha da dikkat çekici hale gelmektedir. Vücudu kusursuz saran bu elbisede tesettürlü kadınlar için tasarlanmış modellerde vardır. Tesettürlü kadınlar için daha salaş ve kemerli modelleri bulmak mümkündür.

İpek Saten Elbise Modelleri Hangi Tarzı Yansıtır?

ipek-saten-kumas-elbise
İpek Saten Kumas Elbise

İpek saten elbise modelleri sade şıklık isteyen kişilerin bir numaralı tercihidir. Ancak albenili görünümler için de ipek saten elbiselerden yararlanılmaktadır. Tarz yansıtmak açısından ipek satenden oluşturulan elbiseler her tarza uygundur.

Oldukça sade ve şık bir ipek saten kumaş elbise ile farklılık yakalanabilmektedir. Burada kullanılacak takılar, şallar, ayakkabılar ve çantalar tarz oluşturmada yardımcı elemanlardır. Kısıtlama getirilemeyecek olan ipek saten elbiselerle mükemmel görünüşler kolayca yakalanmaktadır.

Vakko İpek Elbise Modelleri Hangi Kullanımlara Uygundur?

Vakko ipek elbiseler konusunda da kullanıcılara birçok model sunmaktadır. İpek saten kumaştan oluşturulan Vakko elbiseler özellikle yaz günlerinde sıkça ön plana çıkmaktadır. Vakko ipek elbise modelleri desen ve tasarımlarla bezenmiştir. Özellikle etnik desenleri seven kişilerin farklı tarzları bulabileceği bir markadır.

İpek Kumaş Elbise Ne Gibi Özelliklere Sahiptir?

İpek kumaşlı elbiselerin parlak bir görüntüsü ve yumuşak dokusu vardır. Bu özellikleri sayesinde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İpek kumaşlar doğal lif içerir ve sağlıklıdır. Kaygan ve pürüzsüz görüntüsü bulunur. Bu kumaş aynı zamanda esnek bir türdür.

 İpek Kumaş Saten Elbise Nerelerde Kullanılabilir?

Gece davetlerinde kullanmak için elbise almak isteyenler de ipek saten kumaş elbise modellerinden yararlanmaktadır. Parlak dokusu her kadına yakışacaktır. Toplantılar, nişan, düğün, doğum günü gibi organizasyonlarda özellikle uzun modeller en dikkat çekicidir.

Renk seçeneği de çok çeşitli olan uzun elbiselerde yırtmaç detayıyla çekicilik ve kullanım kolaylığı da yakalanmaktadır. Davette beyaz bir ipek saten kumaş elbise seçilecekse model tercihi yönünden de bu elbiseler zengindir. Güpürlü, dantelli, çiçek nakışlı ve püsküllü modeller beyaz ipek kumaş elbiseye çok yakışmaktadır.

İpek Abiye Elbise Modelleri Arasında En Dikkat Çekici Modeller Neler?

ipek-saten-kumas-elbise

 

Abiyeler gündelikten ziyade daha çok özel gün elbiselerindendir. Saf ipek saten kumaş elbise türleri abiyelere de rahatlıkla uygulanmaktadır. İpeğin dokusu ve görüntüsü başlı başlına dikkat çekici olsa da özellikle bazı kesimler ve işlemelerle abiye kullanımına da uymaktadır.

Özellikle sırt dekolteli, büzgülü, omuzları açık veya kat kat modeller abiyelerde sıkça tercih edilmektedir. Zebra desenli, altın işlemeli, pullu modeller abiye görüntüsünü elde etmede yardımcı olmaktadır. Tesettürlü kadınlar da ipek saten kumaşı abiyelerinde rahatça kullanmaktadır.

Saf İpek Elbise Modelleri Kategorisinde Neler Bulunur?

Her modelin kolayca uygulanabildiği ipek saten kumaşlarda modeller çok seçeneklidir. Her tarza ve her duruma uygun saf ipek saten kumaş elbise bulmak mümkündür. Özellikle siyah ve kırmızı bu elbiselerde kullanılan renklerin başında gelmektedir.

Straplez, tek omuzlu ve beli büzgülü modeller de bu elbiselere yakışan tarzlardır. Düz kesimli olabilecek saf ipek elbiselerde katlı veya asimetrik kesimler de olabilmektedir. Elbiseye hareket katmak için yapılan bu tasarımlarda ışıltılar da dikkat çekmektedir.

İtalyan İpek Elbise Tesettür Kullanımına Uygun Mu?

İpeğin bu kadar kullanım alanı bulduğu moda dünyasında elbette tesettürlülere yönelik modeller de oluşturulmuştur. Tesettürlü kadınlar uzun kollu, vücut hatlarını belli etmeyen ve uzun etek boyuna sahip ipek saten kumaş elbise tercih etmektedir.

Bu modellerde özellikle katlı görüntülere sahip elbiseleri görmek mümkündür. Beden tablosu oldukça geniş olan İtalyan ipek saten kumaş elbise modelleri tesettürlü kadınların da kullanabileceği tarzdadır. Salaş şekilde üretilebilen tesettür giyim ürünleri rahatça şıklık sağlanmaktadır.

 

Bir Cevap Yaz

Kubra Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *